Geri Dön
Gündem2016 KPSS önlisans sonuçları açıklandı!

2016 KPSS önlisans sonuçları açıklandı!

KPSS önlisans sınav sonuçları heyecanlı bekleyişin ardından açıklandı. Adaylar sonuçlara ÖSYM resmi sitesinden bilgilerini girerek ulaşabilirler. 2016 KPSS önlisans sınavı 16 Ekim'de yapılmıştı.

2016 KPSS önlisans sonuçları açıklandı!

KPSS önlisans sonuçları biraz önce açıklandı. Binlerce KPSS adayı sonuçların açıklanmasını heyecanla bekliyordu. KPSS 2916 önlisans sınavu 16 Ekim'de yapılmıştı. Haberimizden sonuçlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz...

KPSS 2016 ÖNLİSANS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS önlisans sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Üniversitede 2 yıllık bölümlerinden mezun olanlar 16 Ekim 2016 tarihinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin yaptığı Kamu Personeli Seçme Sınavı önlisans sınavına girdi. Sınava giren adaylar devlet memuru olabilmek için aldıkları puana ve bitirdiği bölümlere göre tercih işlemleri yapacaklardır.

KPSS Ön Lisans sonuçları ÖSYM resmi internet sayfasından açıklandı. ÖSYM sınav takvimine göre KPSS Ön Lisans sonuçları sınavdan sonra iki hafta içerisinde açıklanacağı yönündedir. Kasım ayının ilk haftası KPSS Ön Lisans sonuçlarının açıklanması bekleniyordu.

KPSS Ön Lisans Sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sayfası üzerinden açıklandı. Sınav sonuçlarının açıklandığı gün adaylar ÖSYM internet sayfasına giriş yapıp, T.C. kimlik numaraları ve Şifre ile giriş yaptıktan sonra KPSS Ön Lisans sonuçlarını görüntüleyebilirler. Sınavın ne zaman açıklanacağı tam olarak belli olmadığı için bu sayfayı kontrol etmeniz gerekmektedir.

KPSS Ön Lisans Geçerli Sayılması İçin Gerekenler

Adayın;

· Sınava, atandığı salonda girmesi,

· Sınav başlamadan önce sınava giriş belgesini sınav görevlilerine teslim etmesi,

· Kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaması,

· Cevap kâğıdına T.C. Kimlik Numarasını ve soru kitapçığı numarasını doğru olarak yazıp kodlaması,

· Soru kitapçığı ile cevap kâğıdına yazması ve işaretlemesi gereken bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması,

· Sınav sonunda soru kitapçığını (sayfaları eksiksiz olarak) ve cevap kâğıdını sınav görevlilerine

· Teslim etmesi,

· Salonda sınav kurallarına ve sınav görevlilerinin uyarılarına uyması ve diğer sınav kurallarına uyması zorunludur. Bu kurallara uymayan adayların sınavları iptal edilecektir.

ÇALIŞMA BAKANINDAN PERSONEL ALIMI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan 2017 yılına dair kamuya personel alımlarına dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Müezzinoğlu, hükümetin “personel alımları”nda cimri olacağını dile getirmesi dikkat çekti. Bakanlıkların istedikleri memur alımlarında ihtiyaç kadrosunu en asgari şeklinde değendireceklerini söyledi. Müezzinoğlu “Önemli olan istihdam alanı yaratmak. Dünya, koşullar hızla gelişiyor. Geçici süreli çalışmalar, esnek çalışmalar, annelere çocuğunu 6 yaşında kadar olan dönemde yarı zamanlı çalışma ihtiyacı var. Bir de istihdam talebi olanlar kısa ve farklı zamanlı talepleri var. Bütün bunları buluşturmalıyız. İş güvencesi sigortasında sorumluluklar özel istihdam bürolarında ve gerekirse bizim denetimimizde. Kiralık işçi tanımlamasını doğru bulmuyorum. Önemli olan emek hak ve hukukunu koruyabilmek. Emeği şu kalıplarda olacak demek mümkün değil. Kamuoyunun algısında, mağdur olunacak denmesi doğru olmaz. Bizim görevimiz o istihdamın hak ve hukukunun korunduğu bir sistemi koymak. Bir de böyle anlamsız yıpratıcı şekilde söylememeliyiz. Alınteri kutsaldır. İşe girdiniz, bu, işin sahibiyim gibi bir alan değil. Mesela işveren önümüzdeki 8 ay süresince şu kadar elemana ihtiyacım var deyip istihdam bürosuna gidiyor. Tabii ki hakkı hukuku korunarak olacak işçinin” açıklamasında bulundu.

KPSS ÖNLİSANS HAKKINDA

Sınavda yer alan her ders kategorisi kendi içerisinde değerlendirilecektir. Doğru cevap sayısından yanlış sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar hesaplanacaktır. Bu puanlara etki eden standart sapma ve ortalama alınarak standart puanlar hesaplanacaktır. KPSS puanları hesaplanırken genel yetenek ve genel kültür bölümlerinden elde edilen standart puanlar kullanılacaktır. Genel yetenek ve genel kültür testlerinin KPSS puanları içerisindeki ağırlığı 0,5 olmaktadır. Bu testlerden elde edilen standart puanlar kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır. Ağırlıklı standart puanın hesaplanabilmesi için adayın söz konusu hesaplamasına giren testlerin her birinden standart puanı olması gerekir. Sınavdan sonra ÖSYM tarafından geçersiz sayılan bir soru olduğu takdirde tüm adaylar için bu soru doğru cevaplanmış kabul edilecektir. Sınava giren adayların ağırlıklı standart puanı kullanılarak KPSSP93 puanları hesaplanacaktır. B gurubu kadrolara yerleştirmeler ise ÖSYM tarafından KPSS puanları esas alınarak yapılmaktadır.

Sınavını tamamlamış olan adayların, cevap kağıdını ve soru kitapçığını salondaki görevlilere teslim etmesi gerekmektedir. Herhangi bir sebepten dolayı sıra üzerinde bırakılan evraklar geçersiz sayılacaktır. Bu durumdan adayın kendisi sorumlu tutulacaktır. Sınav giriş belgesi, cevap kağıdı ve soru kitapçığının sınav görevlisine teslim edilmesi tamamen adayın kendisine ait bir sorumluluktur.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Otomobildeki hasarı kabul etmedi; 2 kişiyi bıçakladıSultangazi'de götürdüğü ekspertiz dükkanında otomobilinin kusurlarının söylenmesine sinirlenen araç sahibi firma çalışanlarıyla tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine koşarak kaçan araç sahibi, kısa bir süre sonra babasıyla iş yerine geldi. Baba-oğul tartıştıkları firma çalışanlarından iki kişiyi bıçakladı. O anlar güvenlik kameralarına yansırken, baba oğul gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler