Geri Dön
Gündem2017 ALES'te son değişiklikler...

2017 ALES'te son değişiklikler...

2017 ALES sınav tarihi geçtiğimiz günlerde açıklandı. ALES'e girecek olan binlerce öğrenci sınavda değişiklik olup olmadığını araştırdı. 2017 ALES sınav tarihi ve sınavda yapılan son değişiklikler...

2017 ALES'te son değişiklikler...

2017 ALES sonbahar dönemi sınav tarihini ÖSYM sınav takviminde açıkladı. 2017 ALES Sonbahar dönemi sınav tarihi, 19 Kasım 2017 Pazar günü saat 10.00'da yapılacak.

ALES'TE YAPILAN YENİLİKLER

ALES sayısal ve sözel olarak iki bölümden oluşacak. ALES 2017 Sonbahar dönemi sınav sorularının sayısı 160'tan 100'e düşürüldü. ALES sınav sorularının düşmesiyle sınav süresinde de değişiklik yapıldı. ALES sınav süresi 180 dakikadan 150 dakikaya düşürüldü. ALES puanının geçerlilik süresi ise 3 yıldan 5 yıla çıkarıldı.

ALES PUANI NEREDE KULLANILIR?

2017 ALES Sonbahar dönem sınavını bekleyen adaylar sınavdan aldıkları puanı, yükseköğretim kurumlarında uzman, okutman, öğretim görevlisi, araştırma görevlisi, çevirici, eğitim ve öğretim planlamacısı kadrolarında açıktan atamalarda kullanılır. Öğretim görevlisi dışında kalan kadrolarda naklen atamlar için de kullanılabilir. Bunlar dışında; lisansüstü eğitime giriş ve yurt dışı lisans eğitimlerinde de ALES puanı gerekir.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
AVM'deki 'kedi kapanı' tepkisi! Polis el koyduBakırköy'de bulunan bir alışveriş merkezinin yönetimi, hayvanseverlerin iddiasına göre AVM otoparkına kedileri yakalamak için 'Kedi Kapanı' yerleştirdi. Yakalanan kedileri, hayvanseverler bir daha görmediklerini öne sürdü. Yerel hayvan koruma gönüllüsü Arzu Yılandiloğlu "Alışveriş merkezinin otoparkına kediler için kapan kurulmuş. Neden koymuşlar bilmiyoruz ama böyle bir kapan konulması yasal değil. Şu anda da kapanlara el konuldu ama bizim 5 kedimiz kayıp. Bu 5 kedi nerede? AVM'nin otoparkındaki 5 kedimiz yok" dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler