Geri Dön

2018-2019 Eğitim - Öğretim yılı Yaz tatili ne zaman?

Yaz tatil tarihi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere duyuruldu. 2018-2019 Eğitim Öğretim döneminde okullar ne zaman kapanacak? Havaların ısınmasıyla birlikte merak konusu olan 'Yaz tatili ne zaman' sorusu büyük ilgi görüyor. İşte milyonlarca öğrencinin merakla araştırdığı o tarih haberimizde...

2018-2019 Eğitim - Öğretim yılı Yaz tatili ne zaman?

Karne almak için sabırsızlanan öğrenciler, Yaz tatili için heyecanlanıyor. Öğretmenler, öğrenciler ve veliler bu yıl okullar ne zaman kapanacak meraklanıyor. 4 Şubat tarihinde başlayan ikinci dönem ne zaman sona erecek?

YAZ TATİLİ NE ZAMAN?

MEB'in takvimine göre 2019 Yaz tatili, 14 Haziran 2019 Cuma günü ikinci dönem sonu karnelerinin alınmasıyla başlayacak.

YENİ DÖNEM NE ZAMAN?

2019-2020 eğitim öğretim yılı için ise 16 Eylül'de ders başı yapılacak.

E-OKULA NASIL GİRİLİR?

e-Okul sistemi üzerinden öğrenciler devamsızlık bilgilerine, sınav notlarına ve ders değerlendirme notlarını öğrenebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı elektronik sistem e-okula giriş ise, öğrencinin kimlik ve okul numarası bilgileriyle giriliyor.

E-OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağı yer atan kadın kameradaİstanbul Sultangazi'de Şehit Esma Çevikin babasının ikamet ettiği evin penceresine asılan Türk bayrağı, bir kadın tarafından kopartılarak yere atıldı. O anlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Baba Hüseyin Akgül, Acı bitmeden yeni bir acı yaşadım" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber