Geri Dön
Gündem2018 KPSS ne zaman? KPSS geç başvuru ne zaman yapılacak?

2018 KPSS ne zaman? KPSS geç başvuru ne zaman yapılacak?

KPSS için başvuru işlemleri sona erdi. Başvuru için belirlenen süre içerisinde başvurusunu tamamlamayan adaylar, geç başvuru gününde başvuru yapabilecek. KPSS geç başvurusu ne zaman yapılacak?

2018 KPSS ne zaman? KPSS geç başvuru ne zaman yapılacak?

KPSS Lisans başvuruları, 10-21 Mayıs tarihleri arasında yapıldı. ÖSYM tarafından belirlenen bu tarihler arasında başvurusunu tamamlamayan adaylar, geç başvuru gününde başvurularını yapabilecekler. Geç başvuru gününde hem sınav için sistem üzerinden başvuru yapılacak hem de sınav ücreti ödenecek.

KPSS BAŞVURUSU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıda verilen link bilgilendirme amaçlıdır.

KPSS GEÇ BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM tarafından belirlenen sınav takvimine göre; KPSS Lisans geç başvuru işlemi 6 Haziran Çarşamba günü yapılacak. Aynı gün içerisinde başvuru işlemini tamamlamayan adayların başvuruları da geçersiz sayılacak.

KPSS GEÇ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KPSS geç başvuru işlemleri, 6 Haziran Çarşamba günü ÖSYM’nin osym.gov.tr internet sitesi üzerinden yapılacak. Adaylar, ÖSYM aday işlemleri sistemine aday şifresi ve T.C. kimlik numarası ile giriş yaparak başvurularını tamamlayabilecekler. Geç başvuru gününde sistem üzerinden başvuru yapıldıktan sonra, başvuru ücretini de ödeyen adayın başvuru işlemi tamamlanmış olacak.

KPSS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ

KPSS geç başvuru gününde normal başvuru gününden farklı olarak daha fazla ücret ödenir. Sınava girecek olan adaylar, banka ödeme seçeneklerini kullanamaz. Ödemeler yalnızca ÖSYM’nin ‘Ödemeler’ sekmesinden kredi ya da banka kartı aracılığıyla yapılabilir. Ödeme işleminin 6 Haziran saat 23.59’a kadar yapılması gerekir. Geç başvuru ücretini ödemeyenlerin başvuru işlemi de geçersiz sayılır.

KPSS geç başvuru ücretler;
- Genel Yetenek- Genel Kültür / Eğitim Bilimleri / ÖABT: 90 Türk Lirası
- KPSS Alan Bilgisi sınavlarının her bir oturumu için: 60 Türk Lirası

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından açıklanan sınav takvimine göre;
2018 KPSS Lisans sonuçları 31 Ağustos’ta
2018 KPSS Ortaöğretim sonuçları 8 Kasım’da
2018 KPSS Ön Lisans sonuçları da 29 Kasım tarihinde açıklanacak.
Sonuçlar açıklandıktan sonra adaylar, ÖSYM aday işlemleri sisteminden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi ile sonuçlarını öğrenebilecekler.

2018 KPSS TARİHLERİ

22 Temmuz Genel Yetenek - Genel Kültür sınavı, saat 10.15
22 Temmuz Eğitim Bilimleri sınavı, saat 14.45
28 Temmuz KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturum Cumartesi Sabah (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri), saat 10.15
28 Temmuz KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturum Cumartesi Öğleden Sonra (Hukuk, İktisat, Maliye), saat 14.45
29 Temmuz KPSS Alan Bilgisi sınavları 3. Oturum Pazar Sabah (İşletme, Muhasebe, İstatistik), saat 10.15
5 Ağustos ÖABT, saat 10.15

Çalıştığı iş yerinin kasasını soyan muhasebeci kameralara yakalandı!İstanbul Sultanbeyli’de çalıştığı iş yerindeki çelik kasayı şifreyle açıp içinden 407 bin TL, 837 bin TL değerinde çek-senet ve bir adet çek koçanı çalan muhasebeci, güvenlik kameralarının incelenmesi sonucunda yakalandı. Şüpheli A.Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet