Geri Dön

2018 KYK yurt başvuru tarihleri! E-devlet KYK yurt başvurusu

KYK yurt başvuruları E-devlet üzerinden alınmaya devam ediyor. Üniversite öğrencileri için büyük önem arz eden konaklama ihtiyacı için adaylar 3-10 Eylül tarihleri arasında KYK yurt başvurularını gerçekleştirecek. Peki KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

2018 KYK yurt başvuru tarihleri! E-devlet KYK yurt başvurusu

KYK yurt başvuruları alınmaya devam ediyor. Üniversite kayıt işlemleri ile birlikte başlayan KYK yurt başvuruları 10 Eylül tarihinde sona erecek. Adaylar bu tarihe kadar E-devlet üzerinden KYK yurt başvurularını gerçekleştirebilecek. KYK yurt başvurularının tamamlanmasının ardından devlet yurtlarında kalmaya hak kazanan adayların asıl ve yedek olmak üzere listeleri açıklanacak. Adaylar KYK yurt sonuçlarının açıklanmasının ardından kesin kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra konaklamaya başlayabilecekler.

KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KYK yurt başvuruları 3-10 Eylül tarihleri arasında alınmaya devam edecek. KYK yurt başvuru işlemleri geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda E-devlet üzerinden alınmaya devam edecek. KYK yurt başvuruları için adayların dikkat etmesi gereken konuların başında ise eğitim bilgilerinin güncel olması konusu geliyor. KYK yurt başvuruları 10 Eylül saat 23:59'a kadar alınmaya devam edecek.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

KYK burs ve kredi başvuruları henüz başlamadı! Yüz binlerce Üniversite öğrencisi tarafından yakından takip edilen KYK burs ve kredi başvurularının Kasım sonu Aralık ayı başı gibi alınması bekleniyor. Bu sene ilk kez burs ve kredi almaya hak kazanacak öğrencilerin ilk burslarını Ocak ayı itibariyle alması bekleniyor.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azerbaycanlı kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlarTürkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadir Has Stadyumu'nda AK Parti Kayseri 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber