Üniversite

Üniversite

Son dakika Üniversite haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Üniversite gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Üniversite haber sayfamızda...

Üniversite

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 48.261 universite haberi bulunmuştur.
KYK burs-kredi başvuruları başladı mı, hangi gün başlayacak? KYK bursu ne kadar, kaç TL?
KYK burs-kredi başvuruları başladı mı, hangi gün başlayacak? KYK bursu ne kadar, kaç TL?KYK burs başvuruları son dakika gelişmeleri öğrencilerin gündeminde yer alıyor. KYK yurt sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Öğrenciler şimdi ise heyecanla KYK burs ve kredi başvurularının yapılacağı tarihi ve burs ücretlerini araştırılıyorlar. Peki KYK burs başvuruları ne zaman yapılacak 2021-2022?
28.09.2021Gündem
‘Muhtarlık, kamu kurumu olacak’
‘Muhtarlık, kamu kurumu olacak’“82 kanunda 300 küsur maddede muhtar adı geçer ama tek bir çatı altında muhtarlık kanunu yok” diyen Kılıçdaroğlu, muhtarlıkların kamu kurumu olarak tanınması gerektiğini vurguladı
28.09.2021Siyaset
Üniversitelerde PCR kuyruğu uzuyor
Üniversitelerde PCR kuyruğu uzuyorYüz yüze eğitime başlayan üniversitelerin birçoğu öğrencilerine kampüse giriş için PCR testini zorunlu tuttu. Üniversitelerin sağlık merkezlerinde ve hastanelerde test yaptırmak isteyen akademisyenler ve öğrenciler uzun kuyruklar oluşturdu
28.09.2021Eğitim
VGM burs başvurusu başladı mı? 2021-2022 yılı VGM bursu ne kadar, başvuru nasıl yapılır?
VGM burs başvurusu başladı mı? 2021-2022 yılı VGM bursu ne kadar, başvuru nasıl yapılır? Vakıflar Genel Müdürlüğü, her yıl olduğu gibi 2021 - 2022 yılında da üniversite, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine burs imkanı sağlıyor. VGM tarafından VGM burs miktarları da açıklandı. Peki, 2021-2022 VGM burs başvurusu nasıl yapılır?
27.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu başladı mı 2021-2022, ne kadar ? KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman?
KYK burs başvurusu başladı mı 2021-2022, ne kadar ? KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman?KYK burs başvurularının başlayacağı tarih öğrenciler tarafından bekleniyor. KYK yurt sonuçlarının açıklanmasından sonra öğrenciler burs başvurusunu araştırmaya başladılar. KYK burs ve kredi başvuruları için geri sayılıyor. Peki 2021-2022 KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? İşte KYK burs ve kredi başvuruları ile ilgili detaylar...
27.09.2021Gündem
Ahbap burs başvurusu nasıl yapılır 2021, ne kadar verilecek? Ahbap Derneği burs başvuru ekranı...
Ahbap burs başvurusu nasıl yapılır 2021, ne kadar verilecek? Ahbap Derneği burs başvuru ekranı...AHBAP Derneği burs başvurusu öğrencilerin gündeminde bulunuyor. AHBAP Derneği burs başvurusu ile ilgili Haluk Levent açıklama yaptı. 500 öğrenciye 6 bin TL ödeme gerçekleştirilecek. Peki Ahbap Derneği burs başvurusu nasıl ve nereden yapılır?
27.09.2021Gündem
Kılıçdaroğlu: Kusurumuz da var, kabahatimiz de var, önemli olan kusurdan ders çıkarmaktır
Kılıçdaroğlu: Kusurumuz da var, kabahatimiz de var, önemli olan kusurdan ders çıkarmaktırCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin tüm sorunlarına talip olduklarını belirterek, “‘Efendim CHP’nin hiç kabahati yok muydu?’ diye sorabilirsiniz. Vardı efendim. Kim dedi CHP’nin kabahati yoktu diye? Kusurumuz da var, kabahatimiz de var, yanlışımız da var ama önemli olan yanlıştan, hatadan, kusurdan, ders çıkarmaktır” dedi.
27.09.2021Siyaset
İletişim Fakültesi'nin 56 yaşındaki Havva ablası Gazetecilik Bölümü'nü birincilikle bitirdi
İletişim Fakültesi'nin 56 yaşındaki Havva ablası Gazetecilik Bölümü'nü birincilikle bitirdiİstanbul'da yaşayan bir çocuk annesi 56 yaşındaki Havva Atik hayalini kurduğu ve 2017 yılında kazandığı İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin Gazetecilik Bölümü'nü birincilikle bitirdi.
27.09.2021Yaşam
İstanbul'da  oto tamirhanesinde dehşet saçmışlardı! Yakalandılar...
İstanbul'da oto tamirhanesinde dehşet saçmışlardı! Yakalandılar...İstanbul Ataşehir'de oto tamirhanesinde baba ve oğlunu vuran saldırganlar yakalandı.
27.09.2021Gündem
Didem Soydan'a hakaret davasında sanık hakim karşısında!
Didem Soydan'a hakaret davasında sanık hakim karşısında!Manken Didem Soydan'a sosyal medya üzerinden mesaj göndererek hakaret ettiği iddia edilen ve iki yıla kadar hapsi istenen üniversite öğrencisi Kenan Doğukan A. (23) "Tweetlerin atıldığı saatte okulda, sınavdaydım. Sınav girişlerinde telefonlar toplanır. Bu nedenler sınavda olduğum saatte paylaşımda bulunmam mümkün değil" dedi.
28.09.2021Cadde
Bekçilik başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? 2021-2022 Bekçi alımı şartları neler?
Bekçilik başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? 2021-2022 Bekçi alımı şartları neler?Bekçi olmak isteyen vatandaşların araştırdığı bekçi alımına yönelik bilgileri haberimize ekledik. Halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla görevlendirilen bekçilerin çalışma saatleri ve maaşı ne kadar? Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alımı yürütülen Bekçi başvuruları ne zaman? Bekçi nasıl olunur? İşte şartları...
27.09.2021Gündem
İstanbul Metrobüs Durakları ve İsimleri 2021: Metrobüs Saatleri ve Durak Haritası
İstanbul Metrobüs Durakları ve İsimleri 2021: Metrobüs Saatleri ve Durak HaritasıToplamda 44 duraktan oluşan metrobüs hattı Beylikdüzü’den başlayıp Söğütlüçeşme’ye kadar uzanıyor. Kendine ait özel şeridi olan metrobüs İstanbul’un trafik yükünü azaltmasıyla önem taşıyor. Zincirlikuyu Avcılar, Beylikdüzü, Söğütlüçeşme,Cevizlibağ, Zeytinburnu, Uzunçayır en çok kullanılan güzergahlar arasında yer alıyor. Metrobüs saatleri hatlara göre değişiklik gösterebiliyor. Aynı güzergah üzerinde sefer yapan hatlarla birlikte toplamda 10 hat var. Çok sık aralıklarla sefer düzenlenen metrobüs hattı gece de çalışmaktadır. 2021 yılına ait metrobüs durakları, güzergahı, saatleri ve hat isimlerine içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
27.09.2021Gündem
Keşfedilmemiş İsimler 2021: Duyulmamış, Nadir Bulunan, Modern Yeni Erkek Kız Bebek İsimleri (Değişik, Güzel İsimler)
Keşfedilmemiş İsimler 2021: Duyulmamış, Nadir Bulunan, Modern Yeni Erkek Kız Bebek İsimleri (Değişik, Güzel İsimler)Çocuk sahibi olmak isteyenler anne ve babalar için isim seçme konusu önemlidir. Bebeklerine güzel, ilginç isim vermek isteyen anne ve babalar anlamlarının da güzel olmasını isterler. Kulağa hoş gelen, etkileyici, enteresan, zor bulunan, henüz keşfedilmemiş ve duyulmamış isimler genellikle tercih edilir. Hayatı boyunca çocuklarının taşıyacağı ismi seçmek için anne ve babalar bu konuda derin bir araştırmaya giriyorlar. Nadir bulunan, modern, ilgi çekici, en güzel yeni isimleri erkek ve kız çocuklarına vermek için birbirinden güzel isimler bulunuyor. Duyulmamış, unisex en güzel erkek ve kız isimleri için “Keşfedilmemiş İsimler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
27.09.2021Bebek
DGS ek tercihler başladı mı? DGS ek tercih ne zaman, nasıl yapılır?
DGS ek tercihler başladı mı? DGS ek tercih ne zaman, nasıl yapılır?DGS sınavına katılan adaylar, tercih işlemlerini yaptı ve yerleştirildikleri okul ve bölümler açıklandı. Ardından herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen ve açıkta kalan üniversite adayları DGS ek tercih var mı arayışına geçti. DGS ek tercih ne zaman yapılacak sorusuna ilgi artarken, DGS ek tercih nasıl ve nereden yapılır sorusu da merak konusu oldu. İşte DGS ek tercih hakkında merak edilenler...
27.09.2021Gündem
En büyük orkinosun peşinde
En büyük orkinosun peşindeÜniversite eğitimi sonrası ABD’ye giden Olgaç Aycan, ABD ve Kanada’nın en tanınan orkinos balıkçılarından biri oldu.
27.09.2021Gündem
Üniversiteliler korona yorgunu
Üniversiteliler korona yorgunuIPSOS Milliyet okurları için derledi...
27.09.2021Gündem
Genç kadınlar teknoloji dünyasında
Genç kadınlar teknoloji dünyasındaDünya genelinde teknoloji alanındaki iş gücünün çok büyük bir bölümünü erkek çalışanlar oluşturuyor...
27.09.2021Ekonomi
HKÜ’den oryantasyon dersi
HKÜ’den oryantasyon dersiHasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), 2021-2022 eğitim-öğretim yılında üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrencileri için yol haritası niteliğinde olan “Oryantasyon 2021-Üniversite Hayatına Giriş Dersi” düzenledi.
27.09.2021Eğitim
Dalında çürümüyor
Dalında çürümüyorBirleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği işbirliğiyle organize edilen “Son Hasat Projesi” bu sefer mandalinada ilk hasat şeklinde gerçekleştirildi.
27.09.2021Ege
‘Gençlerle aramıza giremeyecekler’
‘Gençlerle aramıza giremeyecekler’AK Parti Bornova Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısı, Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan’ın katılımı ile gerçekleşti.
27.09.2021Ege
Burhaniye’de üniversiteliye burs
Burhaniye’de üniversiteliye bursBurhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in üniversite öğrencilerine burs projesi hayata geçiyor.
27.09.2021Ege
‘Sosyal devlet, afetzedeyi borçlandırmaz’
‘Sosyal devlet, afetzedeyi borçlandırmaz’Bir dizi program için İzmir’de bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Ekim İzmir Depremi Proje Alanı Mağdurları Platformu üyeleriyle bir araya geldi.
27.09.2021Ege
Öğrenci yurtları için çağrı yapıldı: Sorumluluk herkesin
Öğrenci yurtları için çağrı yapıldı: Sorumluluk herkesinÜniversite öğrencilerinin ‘Barınamıyoruz’ çığlığına kayıtsız kalmayan valilikler, belediyeler, üniversiteler ve iş dünyası; yüzlerce öğrenciye kalacak yer sağladı
27.09.2021Ege
MasterChef Mustafa kimdir? Mustafa Ozan kaç yaşında, nereli?
MasterChef Mustafa kimdir? Mustafa Ozan kaç yaşında, nereli? MasterChef Türkiye 2021 sezonunda yarışan isimler arasında bulunan Mustafa Ozan, yedeklerden ana kadroya dahil oldu. Ünlü şeflerle çalışma fırsatı yakalayan MasterChef Mustafa, İstanbul'da doğdu ve eğitimini de aşçılık üzerine tamamladı. İşte, MasterChef Mustafa'nın hayatı...
26.09.2021Cadde
TEKNOFEST'te görkemli kapanış! Bayraktar 2022 sürprizini açıkladı
TEKNOFEST'te görkemli kapanış! Bayraktar 2022 sürprizini açıkladıT3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST 2022'yi Samsun'da düzenleyeceklerini belirterek, "TEKNOFEST Karadeniz 2022'de Samsun merkezli olarak Karadeniz'in yeşil ve mavinin her tonuna sahip muhteşem güzelliklere haiz şehirlerimizde gerçekleştirilecek." dedi.
26.09.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

2021izmiregegazete2022

Üniversite ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.