Geri Dön

2018 KYK yurt başvurusu nasıl yapılır? E-devlet giriş - KYK burs ve kredi başvuru tarihi

KYK yurt başvuruları tarihi geldi çattı ve KYK yurt başvuruları başladı. Üniversite öğrencilerinin heyecanla beklediği KYK yurt başvuruları E-devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. KYK başvuruları ile ilgili olarak öğrenciler KYK yurt başvuruları nasıl yapılır ve KYK başvuruları tarihi ne kadar sürüyor sorularının cevaplarını arıyor. İşte detaylar...

2018 KYK yurt başvurusu nasıl yapılır? E-devlet giriş - KYK burs ve kredi başvuru tarihi

KYK yurt başvuruları E-devlet üzerinden alınmaya başladı. 3-10 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan yurt başvuruları için adaylar KYK resmi sayfası üzerinden E-devlete giriş yaparak başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek. KYK yurt başvurusu yaparken adayların dikkat etmesi gereken konuların başında öğretim bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etmeleri gerekiyor. Eğitim bilgilerinde yanlışlık olan adayların KYK yurt başvuruları kabul edilmeyecek. KYK tarafından yapılan yazılı açıklamada herhangi bir öğrencinin mağduriyet yaşamaması adına eğitim bilgilerini kontrol ettikten sonra başvuru işlemlerinin gerçekleştirmesi uyarısında bulunuldu.

E-DEVLET KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Her sene olduğu gibi bu sene de KYK yurt başvuruları E-devlet üzerinden alınmaya devam edecek. E-devlet üzerinden KYK yurt başvurusu yapacak olan adayların E-devlet şifrelerinin olması gerekiyor.

YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

E-devlet şifresi olmayan adaylar PTT şubelerinden E-devlet şifrelerini temin edebilecek. E-devlet şifresini elde etmenin bir diğer yolu ise internet bankacılığı üzerinden veya e-imza, mobil imza gibi seçenekler kullanılarak E-devlete giriş yaptıktan sonra başvuru işlemi gerçekleştirilebilecek.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KYK burs ve kredi başvurularına ilişkin henüz KYK tarafından bir açıklama yapılmazken geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de Kasım ayı Aralık başı gibi burs ve kredi başvurularının alınması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yatırımcılara önemli mesaj: Dünyada ikinciyiz!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası İşbirliği Platformunun düzenlediği 11. Boğaziçi Zirvesi'ne video konferansla katıldı. Yatırımcılara çağrıda bulunan Erdoğan, 'Büyümede Çin'den sonra ikinci sıradayız' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet