Geri Dön

2018 Üniversite tercihleri ne zaman açıklanacak? YKS tercihleri için heyecan dorukta...

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorusunun yanıtı merakla araştırılıyor. 2018 yılı üniversite tercihleri 7- 14 Ağustos tarihleri arasında yapıldı ve sonuçlar için geri sayım başladı. İşte 2018 yılı üniversite tercih sonuçları hakkında güncel bilgiler...

2018 Üniversite tercihleri ne zaman açıklanacak? YKS tercihleri için heyecan dorukta...

YKS tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Üniversite hayali kuran milyonlarca YKS adayının gözü ÖSYM'ye çevrildi. YKS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihe ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Yapıldığında haberimizde de yer alacaktır.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Yerleştirme Sonuçları "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden adaylara duyurulacak. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda veya adayın müracaatı halinde yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecek.

Yerleştirme sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı henüz netleşmedi.

KAYITLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül’de yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül'de olacak.

Bahşiş için ölümle burun buruna geldilerİstanbul’da E-5 Otoyolunda bahşiş alabilmek için iki çocuk kendilerini, yoldan geçen gelin arabalarının önüne attı. Zaman zaman ölüm ile karşı karşıya kalan ve polislerin uyarılarına rağmen devam eden çocukların, o anları cep telefonu kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber