Geri Dön

2019 İşsizlik maaşı ne kadar? İşsizlik maaşına zam geldi mi?

Asgari ücretin belli olması sonrası gözler işsizlik maaşlarına çevrilmişti. Peki 2019 yılında işsizlik maaşı ne kadar olacak? İşte önümüzdeki yıl işsizlik maaşına yapılacak zam oranı...

2019 İşsizlik maaşı ne kadar? İşsizlik maaşına zam geldi mi?

İşsizlik maaşı, Asgari ücrete yapılan %26,05'lik zammın ardından yeniden hesaplandı. Binlerce çalışanı yakından ilgilendiren İşsizlik maaşı oranıda asgari ücret tutarında yükseltildi.

2018 yılı içerisinde en düşük 805 lira olan işsizlik maaşı en yüksek 1611 TL olarak ödeniyordu. Asgari ücrete yapılan zam oranının ardından asgari ücret 2019 1 Ocak'tan itibaren brüt 2558 net 2 bin 20 lira olarak belirlendi. Asgari ücret yapılan zam oranında işsilik maaşına da zam yapıldı.

İŞSİZLİK MAAŞI NE KADAR OLDU?

İşsizlik maaşı asgari iücrete yapılan zam oranının ardından en düşük 1015 TL'ye yükselirken en yüksek ise 2 bin 30 TL olarak belirlendi. İşssizlik maaşından faydalanabilmek için son üç yıl içerisinde 600 gün prim süresini doldurmak ve son 120 gün içerisinde sürekli çalışmış olmak gerekiyor.

Üniversiteler açılacak mı? Bakan Koca açıkladıSağlık Bakanı Fahrettin Koca CNN TÜRK'te 5N1K'da Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı. Sokağa çıkma kısıtlaması gelecek mi sorusuna yanıt veren Bakan Koca, "Türkiye için herhangi bir sokağa çıkma kısıtlaması düşünmüyoruz." dedi. Üniversiteler açılacak mı sorusunu yanıtlayan Koca, "Önümüzdeki günlerde karar veya öneri söz konusu olacak" ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber