Asgari Ücret

Asgari Ücret

Son dakika asgari ücret haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan asgari ücret gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan asgari ücret haber sayfamızda...

Asgari Ücret

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.407 asgari ucret haberi bulunmuştur.
Emekli olmak isteyenlere güzel haber! SGK ile 3 banka arasında imzalar atıldı
Emekli olmak isteyenlere güzel haber! SGK ile 3 banka arasında imzalar atıldıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanvekili İsmail Yılmaz, yapılandırılan borcunu ödemesi halinde aylık bağlanabilecek sigortalılara, ödeme güçlüğü çekmeden banka kredisi ile emeklilik imkanı sunulacağını bildirdi.
28.07.2021Ekonomi
Bu meslekte iş bulma oranı yüzde 100!
Bu meslekte iş bulma oranı yüzde 100!Akdeniz Tekstil Hammadde İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ökkeş Balsuyu, sektörde nitelikli tekstil mühendisi açığı olduğunu belirterek, "Bu fakültelerden mezun olanların iş bulma oranını rahatlıkla yüzde 100 diyebilirim. Tabii ki öğrenci çalışmak istiyorsa, azmedip iş arıyorsa yüzde 100 iş bulma imkanı vardır, iş bulamama gibi bir şey söz konusu değildir" dedi.
27.07.2021Ekonomi
İşe yerleştirilenlerin yüzde 30’u kadın
İşe yerleştirilenlerin yüzde 30’u kadınİŞKUR Genel Müdür Vekili Bekir Aktürk, 2002’den Mayıs 2021 sonuna kadar geçen sürede toplam 10 milyon kişinin işe yerleştirilmesine aracılık ettiklerini, işe yerleştirilenlerin yüzde 30.8’ini kadınların oluşturduğunu açıkladı.
24.07.2021Gündem
Çekte infaz durdurma asgari ücrete destek
Çekte infaz durdurma asgari ücrete destekMeclis Genel Kurulu’nda, “torba teklif” olarak adlandırılan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı. Yasayla Çek Kanunu’nda düzenleme yapıldı. Karşılıksız çek düzenleme suçundan 30 Nisan 2021 itibarıyla mahkum olanlara, ödenmemiş çek bedellerinin onda birini 30 Haziran 2022’ye kadar, diğer taksitleri anılan tarihten itibaren ikişer ay arayla 15 eşit taksitte ödemeleri halinde mahkumiyetin bütün sonuçlarını ortadan kaldırma imkanı tanınacak.
19.07.2021Ekonomi
18 Temmuz 2021 Günün Özeti Milliyet'te
18 Temmuz 2021 Günün Özeti Milliyet'te18 Temmuz 2021 Günün Özeti Milliyet'te
18.07.2021Haberler
Hisarcıklıoğlu'ndan asgari ücret desteği için teşekkür
Hisarcıklıoğlu'ndan asgari ücret desteği için teşekkürTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, iş dünyasının beklentileri arasında yer alan asgari ücret desteğine ilişkin düzenlemenin TBMM'de kabul edilmesi dolayısıyla teşekkür etti.
18.07.2021Ekonomi
TBMM Genel Kurulu 1 Ekim'e kadar tatile girdi
TBMM Genel Kurulu 1 Ekim'e kadar tatile girdiTBMM Genel Kurulunun, gündemindeki kanun tekliflerini yasalaştırmak için dün saat 14.00'te başladığı mesaisi aralıksız 24 saati aştı.
18.07.2021Siyaset
Asgari Ücret Desteği 2021'de de sürecek
Asgari Ücret Desteği 2021'de de sürecekİşgücü maliyetlerini düşürerek istihdamı korumak ve artırmak amacıyla 2016-2020'de uygulanan asgari ücret desteği 2021'de de sürecek.
18.07.2021Ekonomi
Son dakika haberler: Milyonları ilgilendiren flaş asgari ücret kararı! Yasa çıktı...
Son dakika haberler: Milyonları ilgilendiren flaş asgari ücret kararı! Yasa çıktı...Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Kanunla, işverenlerin işgücü maliyetlerini düşürerek istihdamı korumaları ve artırmalarını desteklemek için 2016'dan 2020 sonuna kadar sağlanan asgari ücret desteği sürdürülecek. İşte detaylar...
18.07.2021Ekonomi
Son dakika... İş dünyasının beklediği kritik kanun teklifi yasalaştı!
Son dakika... İş dünyasının beklediği kritik kanun teklifi yasalaştı!Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
18.07.2021Siyaset
Gece yarısı kabul edildi! Asgari ücret desteği geliyor
Gece yarısı kabul edildi! Asgari ücret desteği geliyorAK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.
14.07.2021Ekonomi
Son dakika: Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kritik teklif komisyonda kabul edildi
Son dakika: Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kritik teklif komisyonda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren torba kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi
13.07.2021Ekonomi
Bakan Bilgin: İstihdam edilecek işçilerin sigorta primi ve vergisini karşılıyoruz
Bakan Bilgin: İstihdam edilecek işçilerin sigorta primi ve vergisini karşılıyoruzÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, işe alınan her bir işçi için işverenlere bir ayda 1500 liradan fazla destek sağlandığını belirterek, "İstihdam edilecek işçilerin sigorta primi ve vergisini karşılıyoruz" dedi.
12.07.2021Ekonomi
Erdoğan müjdesini verdi! 'Korkma al parası devletten'
Erdoğan müjdesini verdi! 'Korkma al parası devletten'Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesini verdiği prim ve vergi teşviki ile yeni işçi alan firmalara 1.556 lira destek verilecek. Böylece işçinin asgari ücret üzerinden tüm vergi ve primlerini devlet karşılayacak. İşte detaylar...
12.07.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği yattı mı, ne zaman ödenecek? e-Devlet sorgulama
Nakdi ücret desteği yattı mı, ne zaman ödenecek? e-Devlet sorgulamaKoronavirüs nedeniyle çalışanlara her ay nakdi ücret desteği veriliyordu. Temmuz ayında henüz bu ücret yatırılmadı. Haliyle bu haktan yararlananlar şimdi sıklıkla "Nakdi ücret desteği yattı mı, ne zaman hesaplara yatacak?" sorusunu soruyor.
8.07.2021Ekonomi
İTO'dan Kovid-19 sonrası için planlama çağrısı
İTO'dan Kovid-19 sonrası için planlama çağrısıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "16 aylık Kovid-19 süreci, gelecek 10 yılımızı değiştiriyor. Keskin bir ekonomik toparlanmanın yaşanacağı pandemi sonrası döneme hazırlık için topyekun bir planlamaya ihtiyaç var." dedi.
8.07.2021Ekonomi
Mahalli idare sözleşmeli personeli ücret tavanları belirlendi
Mahalli idare sözleşmeli personeli ücret tavanları belirlendiMahalli idare sözleşmeli personelinin bu aydan geçerli ücret tavanları belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, temmuz ayı mahalli idare sözleşmeli personelinin ücretlerine ilişkin genelge yayımlandı.
7.07.2021Ekonomi
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MKYK sonrası açıklama
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MKYK sonrası açıklamaGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD'nin Türkiye'yi 'çocuk asker kullanımına karışan ülkeler' listesine eklemesinin kara propaganda unsuru olduğunu belirten Çelik, "Türkiye hiçbir şekilde 'çocuk asker' denilen, 'çocuk terörist' denilen bir unsur kullanmamıştır, açık ve net bir şekilde de iddia ediyorum ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti dünyada bu konuda sicili en temiz devlettir" dedi.
7.07.2021Siyaset
Genel Kültür Soruları 2021: Zor, Kolay, Mantık, Tarih Genel Kültür Soruları ve Cevapları
Genel Kültür Soruları 2021: Zor, Kolay, Mantık, Tarih Genel Kültür Soruları ve CevaplarıGenel bilgi olarak da adlandırılabilen genel kültür kişinin toplumsal olaylar, tarihe yön veren gelişmeler gibi pek çok etkileşim hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu gösteren, bütünsel bir kavramdır. Genel kültür edebiyat, tarih, coğrafya, tarih gibi kavramları içerisine yer alır. KPSS gibi yazılı sınavlarda da karşımıza çıkan genel kültür çoğunlukla toplumlarda öne çıkmış olan ve tarihsel bir akışa da yön vermiş olayların bilinmesi olarak adlandırılabilir. Zor, kolay, eğlenceli, mantık, tarih genel kültür soruları ve cevapları için “Genel Kültür Soruları 2021” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
7.07.2021Eğitim
Son dakika: Kıdem tazminatında tavan yükseldi
Son dakika: Kıdem tazminatında tavan yükseldiKıdem tazminatı alt ve üst limitleri asgari ücret ve memur maaşına endeksli. Alt limit asgari ücretteki artışa göre yükselirken, üst limit yani tavan memur maaşına yapılan zamma paralel artıyor. Temmuz ayı memur maaşı yüzde 8.45 zamlanınca kıdem tazminatı tavanı da bu oranda yükseldi ve 7 bin 639 liradan 8 bin 284 liraya çıktı. İşte ayrıntılar...
7.07.2021Ekonomi
Basit Usul nedir? Basit Usul vergilendirme ne demek, şartları neler 2021?
Basit Usul nedir? Basit Usul vergilendirme ne demek, şartları neler 2021?Basit usul vergilendirme konusu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ile öne çıktı. Basit usulden vergilendirilen esnaflara vergi muafiyeti açıklaması ardından 'Basit usul vergilendirme şartları' araştırılıyor.
5.07.2021Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram öncesi güzel haberi verdi!
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram öncesi güzel haberi verdi!Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada emeklilere müjde vererek, "Emeklilerimizin temmuz ayı aylıkları ile bayram ikramiyelerini Kurban Bayramı öncesinde ödeyeceğiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, FETÖ'nün Orta Asya Genel Sorumlusu Orhan İnandı'nın Türkiye'ye getirildiğini açıkladı.
5.07.2021Siyaset
Ruh sağlığımızdan da “zayiat” verdik
Ruh sağlığımızdan da “zayiat” verdikPınar Öğünç, farklı kesimlerden 35 kişiyle pandemi döneminde yaptığı konuşmaları “Pandemi Zayiatı” adlı kitabında bir araya getirdi: “İşsiz kalan, iş değiştiren, evlenen, boşanan, şehir, ülke değiştiren, hayatlarında büyük hadiseler olanlar var. Bu bir yılda bir TikTok fenomeni bile çıktı aralarından...”
27.06.2021Kültür Sanat
En kolay ev satın alınabilecek 5 ülke
En kolay ev satın alınabilecek 5 ülkeDünyanın her hangi bir yerinde ev alma imkanınız olsa hangisini tercih ederdiniz? Hangi ülkelerde kredi imkanları daha fazla, hangilerinde ev fiyatları daha düşük öğrenmek ister miydiniz? İşte dünyadaki en kolay ev satın alınabilecek ülkeler…
14.06.2021Emlak
Sosyal Adalet Nedir? İslam'da Sosyal Adalet Nasıl Anlatılmıştır?
Sosyal Adalet Nedir? İslam'da Sosyal Adalet Nasıl Anlatılmıştır?Sosyal adalet, gündelik yaşam içerisinde çok sıklıkla duymakta olduğumuz kavramlar arasında kendisine yer bulmaktadır. Bu yönüyle insan yaşamının son derece önemli bir unsurunu oluşturmaktadır. Bu durum söz konusu olduğunda Sosyal adalet nedir? İslam'da sosyal adalet nasıl anlatılmıştır? Soruları çok sık sorulmaktadır. Sizin için bu konu başlıklarını tüm detaylarıyla birlikte derledik.
9.06.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

destekasgari ücrettbmmücretson dakika haberler

Asgari Ücret ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.