Asgari Ücret

Asgari Ücret

Son dakika asgari ücret haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan asgari ücret gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan asgari ücret haber sayfamızda...

Asgari Ücret

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.350 asgari ucret haberi bulunmuştur.
Tuzla'daki lüks sitenin yönetiminden bu kez de 'basınla konuştunuz' cezası
Tuzla'daki lüks sitenin yönetiminden bu kez de 'basınla konuştunuz' cezasıİstanbul Tuzla’da geçtiğimiz haftalarda kat maliklerine uygulanan ilginç cezalarla gündeme gelen lüks sitenin yönetimi bir skandal karar daha imza attı. İddiaya göre, bu kez de sitede oturanlara basınla konuştukları için ceza kesti.
8.04.2021Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu: Şu ana kadar kaybettiğim hiçbir dava yok
Kemal Kılıçdaroğlu: Şu ana kadar kaybettiğim hiçbir dava yokCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, esnafziyaretinde "Hakkınızda açılan davalarda kazandığınız var mı?" sorusuna "Şu ana kadar kaybettiğim hiçbir dava yok" yanıtını verdi.
8.04.2021Siyaset
Dört hafta kapanma çağrısı
Dört hafta kapanma çağrısıİzmir Büyükşehir Belediyesi Bilim Kurulu kontrollü normalleşmenin ardından ektisini artıran salgınının baskılanmasına yönelik önerilerini paylaştı.
6.04.2021Ege
Ekonomistler enflasyon verilerini değerlendirdi
Ekonomistler enflasyon verilerini değerlendirdiEkonomistler, mart ayında beklentiler paralelinde açıklanan enflasyonun zirvesini nisan-mayıs ayında görebileceğini öngörürken, TCMB, PPK kararları açısından bu ay açıklanacak yılın 2. Enflasyon Raporu'ndaki öngörülerin önem taşıdığını vurguluyor.
5.04.2021Uzmanpara
TİSK: Kısa çalışma ödeneği sürmeli
TİSK: Kısa çalışma ödeneği sürmeliTürkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, kısa çalışma ödeneğinin, ekonomik ve sosyal şartlar tam olarak iyileşinceye kadar sürmesinin, istihdamın korunması açısından önemli olduğunu bildirdi.
30.03.2021Ekonomi
TİSK kısa çalışma ödeneğinin sürdürülmesini istiyor
TİSK kısa çalışma ödeneğinin sürdürülmesini istiyorTürkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, kısa çalışma ödeneğinin, ekonomik ve sosyal şartlar tam olarak iyileşinceye kadar devam etmesinin, istihdamın korunması açısından önemli olduğunu bildirdi.
29.03.2021Ekonomi
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde konuştu. Vatandaşlara çağrıda bulunan Erdoğan, 'Son birkaç gündür piyasalarda yaşanan dalgalanmalar, Türkiye ekonomisinin temellerini gerçek dinamiklerini, taşıdığı potansiyeli ve yarınını yansıtmıyor. Vatandaşlarımızın evlerindeki döviz ve altını çeşitli finansla araçlarına yatırarak, ekonomiye ve üretime kazandırmalarını istiyorum. İş insanlarımıza da, 30 Haziran'a kadar devam eden varlık barışından yararlanarak, yurt dışındaki kaynaklarını ülkemize getirebileceklerini tekrar hatırlatıyorum.' dedi.
24.03.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde konuştu. Vatandaşlara çağrıda bulunan Erdoğan, 'Son birkaç gündür piyasalarda yaşanan dalgalanmalar, Türkiye ekonomisinin temellerini gerçek dinamiklerini, taşıdığı potansiyeli ve yarınını yansıtmıyor. Vatandaşlarımızın evlerindeki döviz ve altını çeşitli finansla araçlarına yatırarak, ekonomiye ve üretime kazandırmalarını istiyorum. İş insanlarımıza da, 30 Haziran'a kadar devam eden varlık barışından yararlanarak, yurt dışındaki kaynaklarını ülkemize getirebileceklerini tekrar hatırlatıyorum.' dedi.
24.03.2021Haberler
Meslek lisesi değil, üretim merkezi gibi
Meslek lisesi değil, üretim merkezi gibiKEMALPAŞA’DAKİ Mopak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi Bölümü’nün 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencileri el dezenfektanı, sıvı sabun, çamaşır suyu, kolonya, bulaşık deterjanı gibi pek çok temizlik malzemesi üretip satarak yılda 6 milyon lira ciro elde etti. günlük ortalama 50 tonluk temizlik malzemesi ürettiği okul, İzmir birincisi, Türkiye yedincisi oldu.
23.03.2021Ege
İzmir'deki meslek lisesi ürettiği dezenfektanlarla ihracata başladı
İzmir'deki meslek lisesi ürettiği dezenfektanlarla ihracata başladıİzmir'deki MOPAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde talebin hızla arttığı dezenfektan ve temizlik ürünlerinde yaptığı kaliteli üretimle Belçika ve Libya'ya ihracat yaparak dış pazara açıldı.
23.03.2021Ekonomi
Tuzla'da lüks sitede ceza isyanı! 'Kendimizi esir kampında gibi hissediyoruz'
Tuzla'da lüks sitede ceza isyanı! 'Kendimizi esir kampında gibi hissediyoruz'İstanbul Tuzla’da 250 dairenin yer aldığı lüks sitede, geçici site yönetiminin daire sakinlerine yaptığı iddia edilen uygulamalar adliyeye taşındı. Yaklaşık 250 dairenin bulunduğu lüks sitede vatandaşlar, 'Asgari ücret cezası' adı altında kendilerine cezalar kesildiğini, ödemedikleri takdirde çeşitli bahanelerle araçlarıyla otoparka giremediklerini ve site yönetimi tarafından iş yerlerine şikayet mailleri atıldığını dile getirdi. Yönetimin site içinde maske takmamak ve sosyal mesafeye uymamaktan ceza kestiği, çocukların çimlerde oyun oynamasının da yasak olduğu iddia edildi.
23.03.2021Haberler
Tuzla'da lüks sitede isyan!
Tuzla'da lüks sitede isyan!İstanbul Tuzla’da 250 dairenin yer aldığı lüks sitede, geçici site yönetiminin daire sakinlerine yaptığı iddia edilen uygulamalar adliyeye taşındı. Yaklaşık 250 dairenin bulunduğu lüks sitede vatandaşlar, 'Asgari ücret cezası' adı altında kendilerine cezalar kesildiğini, ödemedikleri takdirde çeşitli bahanelerle araçlarıyla otoparka giremediklerini ve site yönetimi tarafından iş yerlerine şikayet mailleri atıldığını dile getirdi. Yönetimin site içinde maske takmamak ve sosyal mesafeye uymamaktan ceza kestiği, çocukların çimlerde oyun oynamasının da yasak olduğu iddia edildi.
23.03.2021Gündem
Tuzla'da lüks sitede ceza isyanı! 'Kendimizi esir kampında gibi hissediyoruz'
Tuzla'da lüks sitede ceza isyanı! 'Kendimizi esir kampında gibi hissediyoruz'İstanbul Tuzla’da 250 dairenin yer aldığı lüks sitede, geçici site yönetiminin daire sakinlerine yaptığı iddia edilen uygulamalar adliyeye taşındı. Yaklaşık 250 dairenin bulunduğu lüks sitede vatandaşlar, 'Asgari ücret cezası' adı altında kendilerine cezalar kesildiğini, ödemedikleri takdirde çeşitli bahanelerle araçlarıyla otoparka giremediklerini ve site yönetimi tarafından iş yerlerine şikayet mailleri atıldığını dile getirdi. Yönetimin site içinde maske takmamak ve sosyal mesafeye uymamaktan ceza kestiği, çocukların çimlerde oyun oynamasının da yasak olduğu iddia edildi.
23.03.2021Gündem
Hizmet Dökümünde Prime Esas Kazaç Nedir? P.e.k Brüt Ücret Midir?
Hizmet Dökümünde Prime Esas Kazaç Nedir? P.e.k Brüt Ücret Midir?Sigorta primlerinin takibi ve kontrolü esnasında bit takım ibareler ile karşılaşmaktayız. Bu ifadelerin çalışan için ne anlama geldiği merak konusudur. Bu ifadelerden bir tanesi de PEK yani prime esas kazanç unsurudur. Çalışanlarca sorgulanan prime esas kazanç ne anlama gelmektedir? Aslında bir brüt ücreti mi ifade ediyor? Bu terim ile SGK neyi açıklamak istiyor? İşte, prime esas kazanç hakkında bilinmesi gerekenler.
22.03.2021Eğitim
Özellerde ücret mücadelesi
Özellerde ücret mücadelesiÖzel okullarda, gelecek yıl için kayıt yenileme döneminin başlamasıyla birlikte yüzde 20’ye varan ücret artışına veliler isyan etti. Özel okullar “ÜFE-TÜFE oranında yapsaydık yüzde 25’lere kadar zam olurdu, ortalama yüzde 10-15 zam yaptık” diyerek kendini savunuyor. Uzaktan eğitim sürecindeki ücretler için iade davalarıyla da uğraşan kurumlar, “Bu süreçte teknik alt yapıyı geliştirdik, personelin maaşını yatırdık. 1000 okulun kapandığı sektör büyük zorluk içinde” diyerek, velilerden anlayış bekliyor.
19.03.2021Eğitim
Uber, İngiltere’deki sürücülerine "hak verdi"
Uber, İngiltere’deki sürücülerine "hak verdi"Akıllı telefon uygulaması üzerinden taksi hizmeti veren Uber, İngiltere’de 70 bin sürücüye asgari ücret garantisi ve ücretli yıllık izin gibi haklarının verileceğini bildirdi.
17.03.2021Teknoloji
CHP lideri emeklilere seslendi: Her bayram asgari ücret  kadar para verelim
CHP lideri emeklilere seslendi: Her bayram asgari ücret kadar para verelimCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sorunlarını ve taleplerini dile getirmek üzere Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile parti genel merkezinin önünde basın toplantısı düzenleyen emekliler ile görüştü.
11.03.2021Siyaset
Son dakika... Çalışan kadının zor tercihi!
Son dakika... Çalışan kadının zor tercihi!Uluslararası Çalışma Örgütü Türkiye Direktörü Numan Özcan, pandeminin dünyada kadınları erkeklere oranla daha fazla ve orantısız etkilediğini belirtti. Kadınların pandemi döneminde evleriyle işleri arasında tercih yapmak zorunda kaldığını vurgulayan Özcan, bu durumun kadınların daha çok iş kaybına uğramasına neden oldu.
9.03.2021Gündem
Nakdi Ücret Desteği uzatıldı mı? Nakdi Ücret Desteği ne zaman yatırılacak?
Nakdi Ücret Desteği uzatıldı mı? Nakdi Ücret Desteği ne zaman yatırılacak?Koronavirüs sürecinde büyük öneme sahip hale gelen Nakdi Ücret Desteği hakkında son dakika gelişmeleri takip ediliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, daha önce desteği iki ay daha uzatıldığını bildirmişti. Vatandaşların ücretsiz izne çıkarıldıkları veya işsiz kaldıkları dönem için ödenen Nakdi Ücret Desteği uzadı mı, Nakdi Ücret Desteği şubat ödemeleri ne zaman?
8.03.2021Ekonomi
Milyonlarca çalışanın gözü kulağı bu haberde! Geri sayım başladı
Milyonlarca çalışanın gözü kulağı bu haberde! Geri sayım başladıMart ayı, milyonlarca çalışan için de karar ayı olacak. Bu ay son kez verileceği açıklanan kısa çalışma düzenlemesinde, taleplere bağlı olarak bir değişiklik olup olmayacağı, önümüzdeki günlerde belli olacak. Ücretsiz izin ve işten çıkarma yasağının ise bir veya iki ay daha uzatılması beklenirken, asgari ücret ve normalleşme desteklerine ilişkin kararlar da önümüzdeki günlerde alınacak.
7.03.2021Ekonomi
Merkez'den enflasyon açıklaması
Merkez'den enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, uluslararası emtia fiyatlarındaki yükseliş ve bazı sektörlerde belirginleşen arz kısıtlarının etkisiyle üretici fiyatlarındaki güçlü artış eğilimi devam etti.
4.03.2021Uzmanpara
Merkez Bankası Şubat Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Merkez Bankası Şubat Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, uluslararası emtia fiyatlarındaki yükseliş ve bazı sektörlerde belirginleşen arz kısıtlarının etkisiyle üretici fiyatlarındaki güçlü artış eğilimi devam etti.
4.03.2021Ekonomi
Uzatıldı mı? İşten çıkarma yasağı bitti mi, ne zaman bitiyor?
Uzatıldı mı? İşten çıkarma yasağı bitti mi, ne zaman bitiyor? Pendemi sürecinden bu yana işten çıkarma yasağı uygulanıyor. Bu yasak en son 17 Ocak'ta bir kez daha ertelenmişti. Mart ayı ile birlikte "İşten çıkarma yasağı bitti mi, ne zaman bitiyor?" soruları hızlanmaya başladı.
3.03.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşten çıkarma yasağı kanunu süresi ne kadardı?
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşten çıkarma yasağı kanunu süresi ne kadardı?Koronavirüs salgını ile mücadele dönemi süresince işten çıkarma yasağı getirilmişti. Normalleşme sürecine adım adım yaklaşırken tekrar gündeme gelen işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşten çıkarma yasağı kanunu süresi ne kadardı? soruları ilgi görmeye başladı. Pandemi döneminde işsiz kalma endişesi yaşayan vatandaşlar, işten çıkarma yasağı 2021 ne zaman bitecek? Resmi Gazete'de yayımlandı mı, işten çıkarma yasağı uzadı mı? İşte detaylar...
2.03.2021Gündem
Maltepe'deki grevde anlaşma sağlandı!
Maltepe'deki grevde anlaşma sağlandı!Gelen bir son dakika haberine göre, Maltepe Belediyesi işçilerinin grev kararı almasının ardından cadde ve sokaklardaki çöp yığınları giderek büyüdü. Sokaklarda oluşan çöp yığınları havadan da görüntülendi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla toplu iş sözleşmesinin anlaşmayla sonuçlandığını duyurdu.
28.02.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Tuzlalüks siteAsgari ücret cezasıizmirchp

Asgari Ücret ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.