Asgari Ücret

Asgari Ücret

Son dakika asgari ücret haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan asgari ücret gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan asgari ücret haber sayfamızda...

Asgari Ücret

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.372 asgari ücret haberi bulunmuştur.
Vasıflı çalışana Yargıtay'dan müjde
Vasıflı çalışana Yargıtay'dan müjdeAvukat sekreteri olarak yıllarca çalışan bir kadın, maaş alamadığı gerekçesiyle istifa etti. Mahkeme, katibin tazminat alacaklarını asgari ücret üzerinden hesapladı. Seneler süren davaya son noktayı koyan Yargıtay, avukatın yanında çalışan sekreterin, 15 yılı aşkın kıdemi olması, çalıştığı işyerinin büyükşehirde olması ve yaptığı işin vasıflı bir iş olması nedeniyle asgari ücretle çalışması hayatın olağan akışına aykırı olduğuna hükmetti.
18.08.2022Ekonomi
Asgari Ücret 2022 - Brüt ve Net Asgari Ücret Ne Kadar Oldu? Geçmiş Yıllara Ait Asgari Ücret ve Yeni Asgari Ücret Tablosu
Asgari Ücret 2022 - Brüt ve Net Asgari Ücret Ne Kadar Oldu? Geçmiş Yıllara Ait Asgari Ücret ve Yeni Asgari Ücret TablosuÇalışma hayatında yer alan kişilerin odak noktasında asgari ücret miktarı alıyor. Asgari ücret işçilerin gereksinimlerini karşılayabileceği en düşük ücrettir. Bunun anlamı işverenin asgari ücret altında ödeme yapamayacağıdır. Asgari ücret miktarı her yıl Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlenmektedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Liderler Zirvesi dönüşü Dolmabahçe'de asgari ücrete yapılan ek zammı açıkladı. Brüt ve net asgari ücret ne kadar oldu? Geçmiş yıllara ait asgari ücret ve 2022 asgari ücret oranları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
18.08.2022Ekonomi
Emekli Maaşı Hesaplama 2022: Bugün Emekli Olsam Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım? SGK Emeklilik Yaşı ve Aylığı Sorgulama Robotu
Emekli Maaşı Hesaplama 2022: Bugün Emekli Olsam Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım? SGK Emeklilik Yaşı ve Aylığı Sorgulama RobotuUzun yıllar boyunca çalışma hayatı içerisinde yer alan insanlar emekli olacağı günün hayalini kurarken akıllarını en çok karıştıran sorulardan birisi de ‘ne kadar emekli maaşı alırım?’ oluyor. Emekli maaşı hesaplama işlemi ödenen prim miktarı gibi değişik kriterlere göre değişiyor. Hesaplamanın başında prim ödeme gün sayısı, sigortalılık süresi ve yaş geliyor. Gerekli koşulları sağlayan kişiler emekli olmaya hak kazanıyor. Türkiye’de 3 farklı sigorta sistemi bulunuyor. 4A, 4B ve 4C şeklindedir. Bu sigorta sistemleri SGK bünyesinde bulunur. SGK’nın ayrıca maaşını merak edenler için emeklilik hesaplama robotu var. e-Devlet platformundan da 4B emekli maaşı hesaplaması yapılabiliyor. Bugün emekli olursam ne kadar emekli maaşı alırım? 2022 ve emekli maaşı hesaplama ve SGK emeklilik hesaplama robotu için içeriğimize göz atabilirsiniz.
17.08.2022Ekonomi
Bakan Koca: Yeni dönemde asistan arkadaşlarımıza pozitif ayrımcılık yaptık
Bakan Koca: Yeni dönemde asistan arkadaşlarımıza pozitif ayrımcılık yaptıkSağlık Bakanı Koca, "Sistemin yükünü çeken asistan arkadaşlarımız. Yeni dönemde asistan arkadaşlarımıza pozitif ayrımcılık yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Sekiz nöbetten fazla olmayacak." dedi.
16.08.2022Haberler
Bakan Koca: Yeni dönemde asistan arkadaşlarımıza pozitif ayrımcılık yaptık
Bakan Koca: Yeni dönemde asistan arkadaşlarımıza pozitif ayrımcılık yaptıkSağlık Bakanı Koca, "Sistemin yükünü çeken asistan arkadaşlarımız. Yeni dönemde asistan arkadaşlarımıza pozitif ayrımcılık yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Sekiz nöbetten fazla olmayacak." dedi.
16.08.2022Gündem
VGM burs başvurusu başladı mı, ne zaman başlıyor? 2022-2023 VGM bursu ne kadar, başvuru şartları neler?
VGM burs başvurusu başladı mı, ne zaman başlıyor? 2022-2023 VGM bursu ne kadar, başvuru şartları neler?Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM burs başvuruları için araştırmalar devam ediyor. 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala VGM burs başvuru tarihleri ne zaman ve burs ücretleri ne kadar olacak?
14.08.2022Bilgi Rehberi
Kocasını mutlu etmek için üç metres arıyor! İlan verdi...
Kocasını mutlu etmek için üç metres arıyor! İlan verdi...44 yaşındaki kadının "kocasını mutlu etmek için" üç kişiyi işe almak üzere verdiği ilan ülkeyi karıştırdı. İlana göre kadın, "güzel ve eğitimli" kadınlar arıyor ve adaylara asgari ücret teklif ediyor.
13.08.2022Dünya
‘En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalı’
‘En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalı’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, en düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olması gerektiğini söyledi.
13.08.2022Siyaset
Meral Akşener: En düşük emekli maaşı, asgari ücret kadar olmalı
Meral Akşener: En düşük emekli maaşı, asgari ücret kadar olmalıİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ''Ey emekliler, söyleye söyleye 3 bin 500 liraya getirdiler. 1500 lira emekli maaşı alanlar vardı. Sizden öğrendim. Anlata anlata bir noktaya geldi ama bizim dediğimiz şuydu; en düşük emekli maaşı, asgari ücret kadar olmalıdır" dedi.
12.08.2022Siyaset
Almanya'dan Ukrayna'ya tam destek mesajı
Almanya'dan Ukrayna'ya tam destek mesajıAlmanya Başbakanı Olaf Scholz, "Ukrayna'yı desteklemeye devam edeceğiz. Rusya, savaşın dikte edilmiş bir barışla sonlanmayacağını anlamalıdır" dedi.
11.08.2022Dünya
KYK YURT - BURS başvuru tarihi açıklandı mı, ne zaman? 2022-2023 KYK bursu ne kadar, yurt kimlere çıkar? İşte, şartlar
KYK YURT - BURS başvuru tarihi açıklandı mı, ne zaman? 2022-2023 KYK bursu ne kadar, yurt kimlere çıkar? İşte, şartlarKYK başvuruları başladı mı? Üniversite eğitmine başlayacak milyonlarca öğrenci, Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt ve burs başvuru tarihini bekliyor. 2022-2023 eğitim yılı KYK burs ve yurt başvuru tarihleri ne zaman, burs ne kadar?
10.08.2022Bilgi Rehberi
Bakan Özer: İstanbul’da tüm OECD ülkelerinin katımıyla mesleki eğitim zirvesi olacak
Bakan Özer: İstanbul’da tüm OECD ülkelerinin katımıyla mesleki eğitim zirvesi olacakMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “İstanbul’da tüm OECD (İktisadi İş birliği ve Gelişme Teşkilatı) ülkelerinin katımıyla mesleki eğitim zirvesi olacak ve ev sahipliğini Türkiye yapacak. İnşallah o zirvede birlikte olacağız” dedi.
8.08.2022Gündem
Bankalarda emekliye promosyon yarışı! 7500 liraya varan ödeme
Bankalarda emekliye promosyon yarışı! 7500 liraya varan ödemeEmekli maaşlarının temmuz ayı itibarıyla zamlanmasıyla birlikte birçok banka emekli müşterilerini çekmek için promosyon yarışına girdi. Bazı bankaların müşterilerine 7500 liraya varan ödeme yapıyor. İşte detaylar...
6.08.2022Ekonomi
Bakan Yanık: Çalıştırılan çocuklar için SED hizmeti vermeye başladık
Bakan Yanık: Çalıştırılan çocuklar için SED hizmeti vermeye başladıkAİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, çocuk temalı Akademi Buluşmaları programına katıldı. Bakan Yanık burada yaptığı açıklamalarda çalıştırılan çocuklar için Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) projesinden bahsederek, "2022 Haziran itibarıyla ailesinin yanında SED hizmetinden yararlanan 147 binden fazla çocuğumuz bulunuyor" dedi.
5.08.2022Ekonomi
ASGARİ ÜCRET ne kadar oldu, yüzde kaç zam yapıldı 2022? || Yeni brüt ve net asgari ücret kaç TL, işverene maliyeti ne kadar?
ASGARİ ÜCRET ne kadar oldu, yüzde kaç zam yapıldı 2022? || Yeni brüt ve net asgari ücret kaç TL, işverene maliyeti ne kadar?Asgari ücrete ek zam 2022 Temmuz ayında geldi. Yılın başında yapılan zam sonrasında asgari ücret 4253 TL olmuştu. Yeni asgari ücret ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Brüt ve net asgari ücret tutarları merak konusu. Peki yeni asgari ücret ne kadar? Asgari ücretin maliyeti ne kadar?
4.08.2022Bilgi Rehberi
Her aile ev sahibi olabilmeli
Her aile ev sahibi olabilmeli45 yıldır gayrimenkul geliştiren Artaş İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, yaşanan konut sorununun çözümü için “Devlet uygun fiyata arazi geliştirip, dar gelirliye üretmek şartıyla müteahhide vermeli” dedi. ‘Her dar gelirli aile bir ev sahibi olabilmeli’ diyen Çetinsaya, sosyal devlet gereği bu şartın sağlanmasının önemine dikkat çekti...
Cumhurbaşkanının dar gelirliler için açıkladığı konutların 500’ü Tekirdağ’da yapılacak
Cumhurbaşkanının dar gelirliler için açıkladığı konutların 500’ü Tekirdağ’da yapılacakCumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın dar gelirliler için açıkladığı konutların 500’ünün Tekirdağ’da yapılacağını açıklayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel, şehirdeki kentsel dönüşümle birlikte aynı bölgede toplamda bin adet konutun yapılacağını belirtti.
2.08.2022Ekonomi
Bakan Bilgin’den ‘asgari ücret’ mesajı: “Yıl sonunda yeni bir düzenleme yapacağız”
Bakan Bilgin’den ‘asgari ücret’ mesajı: “Yıl sonunda yeni bir düzenleme yapacağız”Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ‘asgari ücret’ zammı için yıl sonunu işaret etti. Bilgin, “Yıl sonunda yeni bir düzenleme yapacağız. Emekçilerimizi ne enflasyona ne de sermayenin baskısına karşı ezdireceğiz’’ dedi.
31.07.2022Haberler
Bakan Bilgin'den son dakika asgari ücret açıklaması! 'Yeni düzenleme yapacağız'
Bakan Bilgin'den son dakika asgari ücret açıklaması! 'Yeni düzenleme yapacağız'Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Çalışanlarımızın asgari ücretinde yıl başında yaptığımız yüzde 50'nin üzerinde yüzde 30 zam yapmıştık, kümülatif olarak yüzde 90 üzerinde olan bu zammın enflasyon karşısındaki dayanıksızlığını bilerek konuşuyoruz. Yıl sonunda da bunu dikkate alarak yeni bir düzenleme yapacağız. Emekçilerimizi ne enflasyona ne de sermayenin baskısına karşı ezdireceğiz" dedi.
1.08.2022Ekonomi
ASGARİ ÜCRET ne kadar, temmuz ayında yeni asgari ücret kaç TL oldu 2022? || Net, brüt asgari ücret ne kadar, yüzde kaç zam yapıldı?
ASGARİ ÜCRET ne kadar, temmuz ayında yeni asgari ücret kaç TL oldu 2022? || Net, brüt asgari ücret ne kadar, yüzde kaç zam yapıldı?Asgari ücret tutarı ile ilgili detaylar merak ediliyor. Asgari ücretin yeni tutarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamıştı. Brüt ve net asgari ücret tutarları merak ediliyor. Peki asgari ücret ne kadar oldu? İşte brüt ve net asgari ücret...
2.08.2022Bilgi Rehberi
Seçimi kaybeden başkandan 1,5 milyon TL'lik maaş ihtarnamesi
Seçimi kaybeden başkandan 1,5 milyon TL'lik maaş ihtarnamesiTürkiye Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkarlar Federasyonu'nda seçimi kaybeden eski başkan Ali Rıza Ercan, yeni yönetime 1 milyon 444 bin liralık maaş alacağı olduğu gerekçesiyle önce ihtarname, ardından da icra yoluyla ödeme emri gönderdi. Yeni başkan Hüseyin Taklacı, "Böyle bir para bizim federasyonumuzda zaten yok. Biz burada görev mi yapacağız ya da eski başkana borç mu ödeyeceğiz? Devletimizden buna bir çözüm bulmasını istiyoruz" dedi.
30.07.2022Gündem
ASGARİ ÜCRET ne kadar oldu, kaç TL 2022? || Temmuz net, brüt asgari ücret ne kadar, yüzde kaç zam geldi? İşte yeni asgari ücret...
ASGARİ ÜCRET ne kadar oldu, kaç TL 2022? || Temmuz net, brüt asgari ücret ne kadar, yüzde kaç zam geldi? İşte yeni asgari ücret...Asgari ücrete ara zam yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yeni asgari ücret açıkladı. Asgari ücrete yapılan zam ornaı belli oldu. Peki yeni asgari ücret ne kadar, brüt net kaç TL?
30.07.2022Bilgi Rehberi
Emeklilik haberleri: Bugün EYT son dakika durumu nedir? İşte EYT formülleri ve şartları!
Emeklilik haberleri: Bugün EYT son dakika durumu nedir? İşte EYT formülleri ve şartları!EYT'de son durum, ilgililerin aramalarına konu oldu. Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili araştırmalar sürüyor. EYT ne oldu, canlı yayın açıklaması var mı? İşte 2022 Yılı içinde EYT çıkacak mı araştırmasında bulunanlar için ayrıntılar...
29.07.2022Bilgi Rehberi
Aile Destek programı başvuruları nasıl ve nereden yapılıyor? Aile Destek Paketi başvuru sonuçları açıklandı mı, ödemeler ne zaman?
Aile Destek programı başvuruları nasıl ve nereden yapılıyor? Aile Destek Paketi başvuru sonuçları açıklandı mı, ödemeler ne zaman?Aile Destek Paketi programı başvuruları devam ederken ödemelerin tarihleri de öne çıkıyor. Başvurular devam ederken işlemleri tamamlayanlar "Aile Destek Paketi programı başvuru sonuçları açıklandı mı, ödemeler ne zaman yapılacak?" diye soruyor.
28.07.2022Gündem
10 bin TL’ye varan burs olanakları
10 bin TL’ye varan burs olanaklarıÜniversiteler başarılı öğrencileri almak için adeta birbirleriyle yarışıyor. Sınav derecesine göre 10 bin TL’ye kadar çıkan bursların yanı sıra barınma, yemek, ulaşım, kıyafet destekleri; sinema, spor salonu üyelikleri verenler, bilgisayar hediye edenler bile var
28.07.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Asgari Ücret ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.