Geri Dön

2019 Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Bayram tatilleri bu sene kaç gün olacak? Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı için şimdiden tatil planı yapan vatandaşlar bayramda kaç gün tatil kullanabileceklerini araştırıyor. Peki Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı bu sene hangi güne denk geliyor?

2019 Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı tarihleri belli oldu. 2019 yılında kaç gün tatil yapılacak? İşte bayram tatilinin denk geldiği günler ve tatil süreleri.

BAYRAMDA KAÇ GÜN TATİL YAPILACAK?

Ramazan Bayramı'nda Arefe günü ile birlikte 3,5 gün tatil yapacak olan vatandaşlar cuma gününü de tatile dahil etmeleri halinde 5,5 gün tatil yapabilecekler.

Kurban Bayramı'nın ilk günü ise Pazar gününe denk geliyor. Perşembe ve Cuma günü izin alınması halinde 9 günlük bayram tatili yapılabilecek.

Bayram tatili süreleri ile ilgili henüz resmi açıklama yapılmadı. Tarihlerin yaklaşmasıyla birlikte tatil süreleri de netleşecek.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

3 Haziran Pazartesi Arefe
4 Haziran Salı Ramazan Bayramı 1. gün
5 Haziran Çarşamba Ramazan Bayramı 2. gün
6 Haziran Perşembe Ramazan Bayramı 3. gün

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

10 Ağustos Cumartesi Arefe
11 Ağustos Pazar Kurban Bayramı 1. gün
12 Ağustos Pazartesi Kurban Bayramı 2. gün
13 Ağustos Salı Kurban Bayramı 3. gün
14 Ağustos Çarşamba Kurban Bayramı 4. gün

Emniyet'ten dikkat çeken paylaşım: Saatler kaldıEmniyet Genel Müdürlüğü resmi Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. 'Artık sadece saatler kaldı' ifadelerinin yer aldığı iletide, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bir konuşmasının da yer aldı. Soylu'nun "500 tane kadın özel harekatçıyı mezun edeceğiz. Türkiye'de ilk kez... Özel bir gösteri ortaya koyacaklar. Gölbaşı Özel Harekat'ta yapacaklar, biz de heyecanla bekliyoruz.' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet