Geri Dön

2019 YÖKDİL başvuruları başladı! YÖKDİL sınavı ne zaman?

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen YÖKDİL sınavı ne zaman uygulanacak? YÖKDİL başvuruları kurumun internet sitesi üzerinden yapılıyor.

2019 YÖKDİL başvuruları başladı! YÖKDİL sınavı ne zaman?

YÖKDİL başvuruları 30 Ocak Çarşamba günü başladı. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı kordinasyonunda Ankara Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen YÖKDİL sınavı bu yıl 10 Mart'ta gerçekleştirilecek. YÖKDİL sınav giriş belgeleri 4-9 Mart tarihleri arasında yayımlanacak.

YÖKDİL BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

YÖKDİL ilkbahar dönemi başvurusu http://yokdil.yok.gov.tr/ adresi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Adaylar YÖKDİL başvuru ekranı üzerinden sinavbasvuru.anadolu.edu.tr sayfasına giriş yaparak veya direkt olarak bu sayfa üzerinden başvuru yapabilecek. Adaylar e-posta adresleri ve şifre girdikten sonra başvurularını yapabilecek.

YÖKDİL BAŞVURULARI NE ZAMAN SONA ERECEK?

30 Ocak'ta başlayan YÖKDİL başvuruları 8 Şubat 18:00'da sona erecek. Adaylar bu süre içerisinde elektronik ortamda başvurularını tamamlayabilecek.

BAŞVURU YAPMAK VE KILAVUZA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İzmir'de aile sağlık merkezinde hemşireye darpİzmir'in Bayraklı ilçesinde bir şahıs, davalık olduğu doktorun bulunduğu aile sağlık merkezini bastı. Aile sağlık merkezinin camlarını kıran saldırgan, burada bir hemşireyi de darbetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber