Geri Dön
Gündem2020 KPSS ne zaman? Başvurular ne zaman başlayacak? KPPS 2020 takvimi açıklandı mı?

2020 KPSS ne zaman? Başvurular ne zaman başlayacak? KPPS 2020 takvimi açıklandı mı?

Memur olma hayali kuran yüz binlerce vatandaş her yıl KPSS'ye giriyor. KPSS'nin 2019 süreci biterken şimdi 2020 yılı takvimi merak ediliyor. Peki, 2020 KPSS ne zaman?

2020 KPSS ne zaman? Başvurular ne zaman başlayacak? KPPS 2020 takvimi açıklandı mı?

Kamu kurum ve kuruluşlarının A Grubu kadrolarına başvurmak isteyen adaylar her yıl, B Grubu kadrolarına başvurmak isteyenler ise 2 yılda bir sınava giriyor. 2020 yılında her iki grup da başvuru yapacaklar. Şimdi adaylar 2019 yılı sona ererken 2020 yılının başvuru tarihlerini araştırıyorlar.

KPSS BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI MI?

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) 2020 yılı sınav takvimi henüz açıklanmış değil. KPSS Lisans başvurularının mayıs ayında; ortaöğretim ve önlisans başvurularının ise temmuz ayında başlaması bekleniyor. 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir'deki saldırı için ilk açıklama!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Antalya İl Teşkilatı toplantısında konuşma yaptı. Erdoğan, 'Bugün Antalya'da hükümet yatırımları konusunda da en ufak bir duraksama söz konusu değildir. Ama yerel yönetimlerde durum hiç de iç açıcı değildir. İşte en ufak bir su parası sıkıntısını duyduk. Antalya'da da, İstanbul'da da, Ankara'da da böyle...' açıklamasını yaptı. HDP İzmir İl binasına saldırıya ilişkin Erdoğan, 'İzmir'deki provokasyonu kınadık, kınayacağız. Saldırganın en ağır ceza alacağına inanıyoruz' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet