Geri Dön
GündemÖSYM, KPSS Önlisans ve Ortaöğretim başvuru tarihlerini açıkladı! KPSS başvuruları ne zaman, sınavlar hangi tarihte gerçekleştirilecek?

ÖSYM, KPSS Önlisans ve Ortaöğretim başvuru tarihlerini açıkladı! KPSS başvuruları ne zaman, sınavlar hangi tarihte gerçekleştirilecek?

ÖSYM tarafından alınan KPSS Önlisans ve Ortaöğretim başvuru tarihleri açıklandı. Üniversitelerin iki yıllık bölümlerinden mezun olan adaylar ve Lise mezunu olan binlerce aday devlet kadrolarında mesleklerini icra edebilmek veya memur olabilmek için ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Ortaöğretim ve Önlisans sınavlarına katılım sağlamaka için başvuru tarihlerini araştırmaya devam ediyor. Peki KPSS Ortaöğretim, Önlisans başvuruları ne zaman alınacak?

ÖSYM, KPSS Önlisans ve Ortaöğretim başvuru tarihlerini açıkladı! KPSS başvuruları ne zaman, sınavlar hangi tarihte gerçekleştirilecek?

KPSS Önlisans ve Ortaöğretim sınavı için başvuruların ne zaman alınacağı adaylar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Binlerce adayın merak içerisinde beklediği sınavlar için başvuruların alınacağı tarihleri ÖSYM açıkladı. KPSS önlisans sınavı için başvurular 21 Ağustos tarihinde alınmaya başlayacak. Başvurular 2 Eylül tarihine kadar alınmaya devam edecek. Ortaöğretim başvuruları ise 15-30 Eylül tarihleri arasında alınacak.

KPSS ÖNLİSANS VE ORTAÖĞRETİM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KPSS Önlisans ve Ortaöğretim başvuruları başladıktan sonra ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre girildikten sonra sistem üzerinden online olarak gerçekleştirilebileceği gibi sistemde fotoğraf geçerlilik süresi dolan adaylar ÖSYM büroları aracılığı ile de tercih işlemlerini yapabilecek.

KPSS Önlisans başvuru kılavuzunun yayımlanmasının ardından başvuru ücreti ve diğer merak edilen detaylarında açıklanması bekleniyor.

KPSS ÖNLİSANS VE ORTAÖĞRETİM BAŞVURU TARİHLERİ

2020-KPSS Ön Lisans başvuruları 21 Ağustos - 2 Eylül 2020 tarihleri arasında alınacak.

2020-KPSS Ortaöğretim başvuruları 15 - 30 Eylül 2020 tarihleri arasında alınacak.

KPSS ÖNLİSANS VE ORTAÖĞRETİM SINAVLARI NE ZAMAN?

KPSS Ön Lisans : 25 Ekim 2020 tarihinde uygulanacak.

KPSS Ortaöğretim : 22 Kasım 2020 tarihinde uygulanacak.

Ağaçları 'avcı böcek' koruyor! Bir dişi 400 yumurta bırakırBATI Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM) laboratuvarlarında, Antalya'daki üretim alanlarındaki zararlılara karşı mücadelede kullanılan 'avcı böcek' üretiliyor. Özellikle nar, turunçgiller ve muz ağaçlarına ve meyvelere zarar veren unlu bit zararlısının doğal avcısı üzerine çalışan BATEM mühendisleri, bu zararlıya karşı uğur böceği ailesinden 'Cryptolaemus montrouzieri' böceği avcı olarak üretti. Üreticilerin büyük ilgi gösterdiği avcı böceğin 10 tanesi, 1 ağacı sezon boyunca zararlılardan koruyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet