Geri Dön
GündemSıfır araçlara ÖTV indirimi gelecek mi? 2020 ÖTV indirimi olacak mı?

Sıfır araçlara ÖTV indirimi gelecek mi? 2020 ÖTV indirimi olacak mı?

ÖTV indirimi gelecek mi sorusu son günlerin en fazla merak edilen konu başlıkları arasında yer almaya devam ediyor. Bankalar tarafından kredi faiz oranlarının düşürülmesi ile birlikte sıfır araç alımları için sosyal medyada dolanan ÖTV indirimi gelecek söylemlerinin ardından yeni araç almayı planlayan binlerce kişi şimdilerde ÖTV indirimi gelecek mi sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Peki Uzmanlar sıfır araç alımlarında ÖTV indirimi için neler söylüyor. İşte merak edilen detaylar...

Sıfır araçlara ÖTV indirimi gelecek mi? 2020 ÖTV indirimi olacak mı?

Son günlerin en fazla merak edilen sorularından bir tanesi de ÖTV indirimi gelecek mi sorusu olarak dikkat çekiyor. Kredi faiz oranlarının düşmesinin ardından gözler bir anda ÖTV indirimine çevrildi. Sosyal medyada ÖTV indirimi gelecek iddialarının ardından gözler alınanacak olan karara çevrildi. Peki 2020 yılı içerisinde sıfır araç alımlarında ÖTV indirimi olacak mı?

ÖTV İNDİRİMİ OLACAK MI?

Kredi faiz oranlarının düşmesinin ardından ÖTV indirimi gelecek iddiaları konusunda uzmanlar böyle bir beklenti içerisinde olmanın doğru olmayacağını ifade ediyor. Corona virüs nedeniyle yeni yeni canlanmaya başlanan araç piyasasında sıfır araçlar için vatandaşa sıra veya tarih veriliyor. Hal böyle olunca ÖTV indiriminin geleceğini düşünmek pek gerçekçi olmuyor

SIFIR ARAÇ ALIMINDA FIRSATÇILIK

Bazı fırsatçılar sıfır araçları bayilerden tolu şekilde alıp sonrasında bayilerde sıfır araç olmamasını fırsat bilip aldıkları fiyatları şişirip aldıkları sıfır araç üzerine yüksek rakamlar ekleyerek araçlarını satışa çıkarıyor.

 

 

Bakar Akar'dan İsrail tepkisi: Bu bir insanlık suçudurMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, sınır birliklerinde incelemelerde bulundu, sınırda ve sınır ötesinde görevli birliklerin komutanları ile toplantı yaptı. Bakan Akar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına dair "Bu saldırılar, insanlık suçudur. Bunlar, huzuru, barışı tahrip etmek demektir. İnsanlık için tarihin yazacağı bir ayıptır." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet