Geri Dön
GündemSözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı! Sözlü sınav yerleri sorgulama için tıklayınız

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı! Sözlü sınav yerleri sorgulama için tıklayınız

Sözleşmeli öğretmen adayları günlerdir bugünü bekliyordu. 2020 Sözleşmeli öğretmenlik takvimine göre mülakat yerleri bugün açıklanacaktı. Sabahtan bu yana arayışlar hızlandı. Adaylar bir bilgi almak adına MEB'in resmi sitesini kontrol ettiler ve etmeye de devam ediyorlardı ki. Akşam saatlerinde ise sitede zaman zaman aksamalar yaşanmasına rağmen az önce Sözleşmeli Öğretmenli sınav yerleri açıklandı.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı! Sözlü sınav yerleri sorgulama için tıklayınız

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı mı? Binlerce sözleşmeli öğretmen adayı sabahtan bu yana bu soruya cevap arıyor. Adaylar hem akıllı telefonlardan hem de bilgisayardan sürekli olarak MEB'in resmi sitesini kontrol ediyor. Peki konuya ilişkin bir açıklama var mı?

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKAT YERLERİ AÇIKLANDI!

2020 sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri az önce açıklandı. MEB'den biraz önce müjdeli haberi verdi.  Sınav yerlerini öğrenmek için tıklayınız.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKAT YERLERİ

SÖZLÜ SINAV HAKKINDA DETAYLAR

Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları başvuruları onaylananlardan KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için en yüksek puan alandan başlamak üzere alanlar bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday (Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar dâhil) yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınava alınacak adaylar http://www.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

Sözlü sınava alınacak adaylar Ek 3’te yer alan Sözleşmeli “Öğretmen Sözlü Sınav Aday Değerlendirme Formu” üzerinden sözlü sınav komisyonunca değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Sözlü sınavda adaylar: eğitim bilimleri ve genel kültür; bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecektir.

Sözlü sınav komisyonunun sekretarya işlemleri, sınav merkezlerinin bulunduğu il millî eğitim müdürlüklerince yürütülecektir.

Sözlü sınava katılanların sınav puanları Sözlü Sınav Sonuç Ekranına işlenecek; sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecektir.

Sözlü sınav sonuçları http://www.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

ATAMA SÜRECİ

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Sözlü sınav puanının eşitliği halinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınır; eşitliğin devamı durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, eşitliğin bozulmaması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.

Plakasını gizledikleri otomobille kaçarken, kaza yapınca yakalandılarAdana'da arka plakası sökülü, ön plakası ise bantla kapatılan otomobil ile polisten kaçan 4 kişi, ticari taksi ile kaza yapınca yakalandı. Polisten kaçan otomobil sürücüsü Sezer N.'nin 1.2 promil alkollü olduğu belirlenirken, şüphelilerin kaçtıkları sırada araçtan attıkları tespit edilen pompalı av tüfeğine el konuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet