Geri Dön

2020 Üniversiteler ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? YÖK açıkladı

Üniversitelerin ne zaman açılacağına ilişkin beklenen açıklama yayımlandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un geçtiğimiz gün okulların uzaktan eğitimle başlayacağını açıklamasının ardından gözler YÖK'e çevrilmişti. Binlerce öğrencinin merakla beklediği konuya ilişkin resmi açıklama geldi. Peki 2020'de üniversiteler ne zaman başlayacak?

2020 Üniversiteler ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? YÖK açıkladı

Üniversitelerin açılış tarihi öğrencilerin gündeminde yer alıyor. YÖK üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili önemli bir son dakika açıklaması gerçekleştirildi. YÖK açıklamasında üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili detay yer aldı. İşte üniversitelerin açılış tarihi...

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK 2020?

YÖK, şu açıklamayı yaptı;

"Bugün itibariyle; üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları istenmiştir. Bunun yanı sıra 'kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılması' da önemli olup bunun için üniversitelerimize karar alma süreçlerinde geniş imkan tanınmıştır. Böylece üniversitelerimizin fakülte ve program bazında farklı uygulamalar yapabilmeleri mümkün hale gelmiştir. "

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM Biyolojik Çeşitlilik Zirvesi'ne video mesajCumhurbaşkanı Erdoğan'ın, BM 75. Genel Kurulu etkinlikleri kapsamında düzenlenen Biyolojik Çeşitlilik Zirvesi’ne video mesaj gönderdi. Erdoğan mesajında, "Tarihi mesuliyetimiz yok denecek kadar az olmasına rağmen iklim değişikliği ile mücadelede en ön saflarda yer alıyoruz." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber