Geri Dön

YKS sınavı saat kaçta, hangi günler? YKS günleri sokağa çıkma yasağı var mı?

Haziran ayının sonuna yaklaşırken YKS için geri sayım yapılıyor. Corona virüs vaka sayısındaki artış sonrası sınav ertelenip ertelenmeyeceği gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca , Twitter hesabından LGS ve YKS ile ilgili önemli bir son dakika açıklaması yaptı. İşte YKS sınavı ile ilgili son durum...

YKS sınavı saat kaçta, hangi günler? YKS günleri sokağa çıkma yasağı var mı?

YKS, haziran ayının son günlerine doğru yapılacak. Sınava kısa bir süre kala YKS ertelenecek mi? sorusu gündemde yer alıyor. Dün Bilim Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrasında YKS ile de bilgilerin olduğu önemli açıklamalar yaptı. İşte YKS ile ilgili son durumlar...

YKS ERTELENDİ Mİ?

Bakan Koca, LGS ve YKS ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Güvenli yapılması için her türlü tedbirlerin alınması noktasında hem rehber yayımlandı hem ilgili birimlere hangi tedbirlerin alınması gerektiği de hatırlatılmış oldu. Bugün için ilave olarak şunu söyleyebilirim. Her iki sınav için Bilim Kurulunun, özellikle sınava giriş ve çıkış saatleri olmak üzere bu sınava daha güvenilir bir şekilde gelişlerini sağlamak üzere tedbir alınması, gerektiğinde sokağa çıkma dahil olmak üzere, o saatlerle ilgili bir önerisi oldu.

YKS GÜNÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Bakan Koca, bugün Twitter'dan şu açıklamayı yaptı:

"LGS ve YKS GÜNLERİNDE sağlanması gereken şartlar konusunda Bilim Kurulumuz tavsiye kararı aldı. Sınava gidiş ve dönüş saatlerinde dışarıda yoğunluk olmaması, GÜNÜN GENÇLERE AYRILMASI için Sn. Cumhurbaşkanımız sınırlı bir sokağa çıkma yasağı yönünde talimat verdiler."

YKS NE ZAMAN?

YKS 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacak.

YKS 1. Oturum (TYT): 27 Haziran 10:15

YKS 2. Oturum (AYT): 28 Haziran 10:15

YKS 3. Oturum (YDT): 28 Haziran 15:45

Kahramanmaraş'ta polislere silahlı saldırıda bulunan zanlı hastanede öldüKahramanmaraş'ta, cinayet zanlısı olarak aranırken kaldığı otele gelen polislerden birini şehit eden diğerini yaralayan zanlı, hastanede hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet