Geri Dön
Gündem2021 ALES ertelendi mi ÖSYM? ALES/1 sınavı ne zaman yapılacak, giriş yeri sorgulama nasıl yapılır?

2021 ALES ertelendi mi ÖSYM? ALES/1 sınavı ne zaman yapılacak, giriş yeri sorgulama nasıl yapılır?

ALES/1 ne zaman yapılacak sorusunun yanı sıra son dakika gelişmesi yaşandı. 2021 ALES için sınav giriş yerleri erişime açıldı. ÖSYM tarafından erişime açılan sınav giriş yerleri; ÖSYM AİS aracılığıyla sorgulanabiliyor. Peki ALES ertelendi mi, iptal mi oldu?

2021 ALES ertelendi mi ÖSYM? ALES/1 sınavı ne zaman yapılacak, giriş yeri sorgulama nasıl yapılır?

ÖSYM tarafından uygulanacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı için geri sayım başladı. Sınav giriş yerleri erişime açıldı. Peki, ALES/1 ne zaman gerçekleşecek?

ALES NE ZAMAN YAPILACAK, ERTELENDİ Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tam kapanma nedeniyle tüm sınavların ertelendiğini duyurdu. ÖSYM'nin sınavları için se kurumdan açıklama bekleniyor. 

Normal tarihinde yapılacak olsaydı ALES/1 2021 2 Mayıs 2021 tarihinde uygulanacaktı Sınav saat 10.15'te gerçekleştirilecekti. Sınavın sonuçlarının ÖSYM takvimine göre 27 Mayıs tarihinde erişime açılması bekleniyordu.

ALES GİRİŞ YERLERİ NASIL SORGULANIR?

ALES sınav giriş yerleri ÖSYM AİS aracılığıyla sorgulanıyor. Adaylar sisteme T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak sınav belgelerini alabiliyor.

ALES SINAV GİRİŞ YERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sağlık Bakanlığı duyurdu: 5 milyon doz Sinovac aşısı Türkiye'ye ulaştıSağlık Bakanlığı, THY kargo uçağı ile Çin'den yola çıkan 5 milyon doz Sinovac aşısının bugün Türkiye'ye ulaştığını bildirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı randevularında yaş sınırının 30'a indiğini açıkladı. Öte yandan Bakan Koca'dan aşılarla ilgili randevu uyarısı geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet