Geri Dön
Gündem2021 ALES ne zaman, saat kaçta? ALES yapılacak mı, ÖSYM açıkladı...

2021 ALES ne zaman, saat kaçta? ALES yapılacak mı, ÖSYM açıkladı...

ALES ne zaman yapılacak? Koronavirüs salgını nedeniyle sınavlarla alınan erteleme kararının ardından gözler ÖSYM'ye çevrilmişti. Hafta sonu yapılacak olan ALES/1 ertelendi mi, yapılacak mı? Adayların beklediği açıklama ÖSYM'den geldi. İşte son gelişmeler.

2021 ALES ne zaman, saat kaçta? ALES yapılacak mı, ÖSYM açıkladı...

ÖSYM tarafından uygulanacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı için geri sayım sürüyor. Tam kapanma kararının ardından uzaktan eğitim ve sınavlara erteleme kararı geldi. ÖSYM sınavları için de erteleme olup olmadığını merak konusu olmuştu. ALES için ÖSYM'den son dakika açıklaması geldi.

ALES ERTELENDİ Mİ?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021-ALES/1), 2021 yılı ÖSYM Sınav Takviminde ilan edilen 02 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştirilecektir. İçişleri Bakanlığının yayımlamış olduğu Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi kapsamında; 02 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek 2021-ALES/1’e katılacak adaylar (bu kişilerin yanlarında bulunan eş, kardeş, anne veya babadan bir refakatçi) Sınava Giriş Belgelerini, sınav görevlileri ise sınava ait Görevlendirme Belgelerini yanlarında bulundurmak kaydıyla sınav günü sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaklardır. Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.

ALES NE ZAMAN YAPILACAK?

ALES/1 2021 2 Mayıs 2021 tarihinde uygulanacak. Sınav saat 10.15'te başlayacak. Adayların saat 10.00'da sınav binalarında olmaları gerekiyor.

Sınavın sonuçlarının ÖSYM takvimine göre 27 Mayıs tarihinde erişime açılacak.

ALES SINAV GİRİŞ YERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Polisin 'dur' ihtarına uymayan araçtakiler kaçamadıKayseri'de, polisin 'dur' ihtarına uymayarak, kiraladıkları hafif ticari araçla kaçmaya çalışan 3 kişi, kovalamaca sonucu yakalandı. Araçtakilerin birinin üzerinde uyuşturucu madde ele geçirilirken, 3 kişi gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler