Geri Dön
Gündem2021 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS tercih kılavuzu yayımlandı mı, ne zaman?

2021 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS tercih kılavuzu yayımlandı mı, ne zaman?

LGS sonuçları için geri sayım sürüyor. Öte yandan sonuçlar ile birlikte tercih kılavuzu da yayımlanacak ve tercihler de aynı gün başlayacak. Şimdi net tarih konusunda bilgi almak isteyenler "LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS'nin 2021 tercih kılavuzu yayımlandı mı, ne zaman?" sorusunu peş peşe yöneltiyor.

2021 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS tercih kılavuzu yayımlandı mı, ne zaman?

Binlerce öğrenci LGS sonuçları için nefeslerini tuttu. Sonuçlara kısa bir süre kala tercih kılavuzu da araştırılıyor. Hem öğrenciler hem de veliler şu sıralar "LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS'nin 2021 tercih kılavuzu yayımlandı mı, ne zaman?" sorusuna yanıt arıyor.

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2021 takvimine göre Liselere Geçiş Sistemi sınav sonuçları 30 Haziran'da açıklanacak.

LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

LGS sonuçlarının 30 Haziran'da ilan edilmesiyle birlikte aynı gün tercih kılavuzu da yayımlanacak ve tercihler de başlamış olacak.

Oğlu öldürülen anne: Kına yakıp, öyle defnedilecekAntalya'da Gökhan Demirtaş (23), barda dans eden kız arkadaşını rahatsız ettiği gerekçesiyle uyardığı Metehan Kurtulget (25) tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Oğlunun cenazesini almak için geldiği morgda gözyaşı döken anne Ünsel Demirtaş, eşi Hüseyin Demirtaş'a "Oğlumun eline ve ayaklarına kına yakacaksın, öyle defnedilecek" diye gözyaşı göktü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet