Geri Dön
Gündem22 Haziran Koronavirüs tablosu son durum açıklandı - Ölü sayısı ve vaka sayısı bugün kaça yükseldi? - Bakan Fahrettin Koca...

22 Haziran Koronavirüs tablosu son durum açıklandı - Ölü sayısı ve vaka sayısı bugün kaça yükseldi? - Bakan Fahrettin Koca...

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve yaklaşık 9 milyona yakın kişiye bulaşan koronavirüs ile ilgili gelişmeler devam ediyor. Yurt genelindeki tüm vatandaşlarımızın oldukça merak ettiği Corona virüs son durumu ile ilgili en çok Corona virüsü vaka sayısı, can kaybı ve test sayısı ile ilgili sorularının cevapları aranıyor. İşte bugün 188.897 vakaya ulaşanTürkiye koronavirüs haritasında son durum...

22 Haziran Koronavirüs tablosu son durum açıklandı - Ölü sayısı ve vaka sayısı bugün kaça yükseldi? - Bakan Fahrettin Koca...

Tüm ülkemizde gündemin ana maddesi olan corona virüs ile ilgili son dakika gelişmeleri devam ediyor. Yurt genelindeki milyonlarca vatandaşlarımızı da yakından ilgilendiren hastalığın seyri ile ilgili gün be gün açıklamalar yapılıyor. Dünyada 500 bine yakın kişinin hayatını kaybetmesine neden olan corona virüste toplam can kaybımız bugün 4.974'e ulaştı...

TÜRKİYE'DE VAKA SAYISI KAÇ OLDU? 

(21 HAZİRAN PAZAR)


BUGÜNKÜ TEST SAYISI: 41.413

BUGÜNKÜ VAKA SAYISI: 1.212

BUGÜNKÜ CAN KAYBI:  24

BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI: 1.293

TOPLAM SAYILAR

TOPLAM TEST SAYISI: 2.986.653

TOPLAM VAKA SAYISI: 188.897

TOPLAM CAN KAYBI: 4.974

TOPLAM İYİLEŞEN SAYISI: 161.533

22 Haziran Koronavirüs tablosu son durum açıklandı - Ölü sayısı ve vaka sayısı bugün kaça yükseldi - Bakan Fahrettin Koca...


İSPANYA'DA ÖLÜMLERDE AZALMA!

Kovid-19'da geçmişe dönük verileri revize etmeyi sürdüren, sadece haftalık ölü ve günlük vaka rakamlarını paylaşan Bakanlık, dün 28 bin 323 olarak verdiği toplam ölü sayısını bugün bir artırarak 28 bin 324 olarak güncelledi.

Açıklanan rakamlarda son 7 günde 21 olan Kovid-19 kaynaklı ölümlerin çoğunluğu Madrid (8) ve Castilla y Leon (6) özerk yönetimlerinde görüldü.

Ayrıca PCR testlerine göre son 24 saatte 125 artan vaka sayısının, toplamda 246 bin 504'e yükseldiği bilgisi verildi.

İkinci dalga görülen yerlerde tedbirler artırıldı

Öte yandan Kovid-19'a karşı mücadelede ülke genelinde "yeni normal" süreci başlasa da salgında ikinci dalga görülen yerlerde tedbirler tekrar artırıldı.

Ülkenin doğusundaki Aragon özerk bölgesinin Huesca kentindeki üç küçük yerleşim yerinde Kovid-19 vakalarında ikinci dalganın tespit edildiği açıklandı.

Bu zamana kadar ikinci dalga görülen 36 yerde kontrolün sağlandığını söyleyen Sağlık Bakanı Salvador İlla, şu andaki en büyük endişesinin Aragon'daki vakalar olduğunu kaydetti.

Buralarda restoranların yüzde 50 (yeni normallikte yüzde 75), havuzların üçte bir (yeni normallikte yarı yarıya) kapasiteye geri döndüğü, serbest dolaşımın mecbur olmadıkça yapılmamasının tavsiye edildiği bildirildi.

Ayrıca güneydoğudaki Murcia bölgesinde, Bolivya'dan gelen 3 kişide çıkan Kovid-19'un şimdiye kadar 16 kişiye bulaştığının tespit edildiği, 60 kadar kişinin de tedbir için karantinaya alındığı açıklandı.

Barselona'da ise sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı ve kalabalığın tespit edildiği 6 plajın pazar günü öğleden sonra yerel güvenlik yetkilileri tarafından kapatıldığı açıklandı.

Plajlara kalabalıkları tespit eden sensörler yerleştiren Barselona Belediyesi, yüzde 60'a kadar doluluk oranına müsaade ederken, bunun üzerine çıkılması halinde müdahale ediyor.


VİRÜS, AMAZONLARI BİLE ETKİLEDİ!

Corona virüs salgını tüm dünyayı derinden etkilemeye devam ediyor. Virüsün en çok etkilediği coğrafyalardan biri haline gelen Latin Amerika'da Brezilya'nın kayıpları gün geçtikçe artıyor. 200 milyondan fazla bir nüfusa ev sahipliği yapan Brezilya'nın dünyaca ünlü Amazon bölgesi de salgından etkilendi.

 

 

MSB açıkladı! PKK'lı 3 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Gara'da 3 PKK'lı teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet