Geri Dön
Gündem28 Ocak Pazartesi hava durumu İstanbul ve Ankara

28 Ocak Pazartesi hava durumu İstanbul ve Ankara

28 Ocak hava durumu belli oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), büyük bir merakla beklenen 28 Ocak Pazartesi hava durumunu yayınladı. Peki bugün yurt genelinde hava nasıl olacak?

28 Ocak Pazartesi hava durumu İstanbul ve Ankara

28 Ocak Pazartesi hava durumu nasıl olacak? Milyonlarca vatandaşımızın oldukça merak ettiği günün hava durumunu sizler için derledik. İşte başta büyük illerimiz İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere bazı büyük illerimizdeki günün hava durumu...

28 OCAK PAZARTESİ HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Orta ve Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu ile bu akşam saatlerinde Rize, Konya, Balıkesir, Zonguldak, Bartın, Kastamonu'nun kıyı kesimleri ile Düzce'nin Akçakoca ilçesinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege ve Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Antalya'nın doğusu ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli sağanak, Bitlis, Hakkari, Muş'un güneydoğusu ve Şırnak'ın doğu kesimlerinin yüksekleri ile Van'ın güney ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI

Marmara'da 2 ila 6 derece artacağı, doğu bölgelerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor.

RÜZGAR

Genellikle güney ve güneybatı yönünden hafif arasıra orta kuvvette Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Yağışların bu akşam saatlerinde Antalya'nın doğu ilçelerinde (Serik, Manavgat, İbradı, Akseki, Gündoğmuş, Alanya ve Gazipaşa) kuvvetli (21-50 Kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

YOĞUN KAR VE ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

Bitlis, Hakkari, Muş'un güneydoğusu ve Şırnak'ın doğu kesimlerinin yüksekleri ile Van'ın güney ilçelerinde yoğun kar yağışı (20 cm üzeri) ve güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar (40-60 km/saat) beklenmektedir. Yerde mevcut yüksek miktardaki kar örtüsünün üzerine yoğun kar yağışları meydana geleceğinden, bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır. Vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BAZI BÜYÜK İLLERİMİZDE GÜNÜN HAVA DURUMU

İSTANBUL 5°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu

ANKARA 1°C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

IZMIR 8°C, 15°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

BURSA 4°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu

ÇANAKKALE 6°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu

ADANA 7°C, 15°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 8°C, 16°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ESKISEHIR 1°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu

KONYA 2°C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kısa süreli sağanak yağışlı

SAMSUN 7°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON 11°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM -5°C, 3°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DIYARBAKIR 3°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve hafif sağanak yağışlı

GAZIANTEP 3°C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve hafif sağanak yağışlı

İnanılmaz UFO görüntüleri sızdırıldı! Pentagon doğruladıGizli Pentagon araştırması kapsamında elde edilen inanılmaz görüntüler dünyayı şoka uğrattı. Sızdırılan görüntülerde, UFO'ların Donanma destroyer USS Russell üzerinde uçtuğu görülebiliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet