Meteoroloji

Meteoroloji

Son dakika Meteoroloji haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Meteoroloji gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Meteoroloji haber sayfamızda...

Meteoroloji

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.537 meteoroloji haberi bulunmuştur.
Erciyes’in zirvesi beyaza büründü
Erciyes’in zirvesi beyaza büründü Kayseri'de havaların soğumaya başlamasıyla birlikte 3 bin 917 metredeki Erciyes Dağı'nın zirvesi ve çevresine kar yağdı.
20.09.2021Gündem
Son dakika... Meteoroloji'den flaş uyarı! Hava sıcaklığı 3 günde 10 derece düşecek
Son dakika... Meteoroloji'den flaş uyarı! Hava sıcaklığı 3 günde 10 derece düşecekMeteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, Karadeniz'in iç kesimleri ile Ankara'nın kuzeyi, Kastamonu, Sinop, Kars, Ardahan ve Erzurum ile gece saatlerinden sonra İstanbul çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü yağış bekleniyor.
20.09.2021Gündem
‘Uçak düşürecek kadar şiddetliydi’
‘Uçak düşürecek kadar şiddetliydi’İstanbul’da cumartesi gece bazı bölgelerde kısa süreli fırtına yaşandı. Dolu yağışıyla birleşen fırtına bazı evlerde çatı ve bacaların uçmasına neden oldu. Uzmanlar, türbülans fırtınasının kuzeyden sarkan serin hava nedeniyle kaynaklandığını, uçağı dahi düşürebilecek şiddette olduğunu söyledi.
20.09.2021Gündem
Son dakika! Yeni rapor yayımlandı: Çarşamba günü etkisi altına alacak
Son dakika! Yeni rapor yayımlandı: Çarşamba günü etkisi altına alacakSon dakika haberine göre, Meteoroloji tarafından haftalık hava durumu raporu yayımlandı. Rapora göre çarşamba gününden itibaren hava sıcaklığının azalması bekleniyor.
19.09.2021Gündem
İstanbul’da yağmur sonrası gökyüzünde şaşırtan silüet
İstanbul’da yağmur sonrası gökyüzünde şaşırtan silüetMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne ve İstanbul için sarı kodlu uyarıda bulunmuştu. Dün akşam İstanbul çevrelerinde kısa süreli ve gök gürültülü sağanak akşam saatlerinde başladı. İstanbul'da etkili olan fırtına ve sağanak sonrası gökyüzünde beliren bir bulut dikkat çekti. İnsan silüetinin andıran bulut tartışmalara neden oldu. O anlar ise saniye saniye kameralara yansıdı.
19.09.2021Haberler
Son dakika...  İstanbul’da yağmur sonrası gökyüzünde şaşırtan silüet! Herkes bu olayı konuşuyor
Son dakika... İstanbul’da yağmur sonrası gökyüzünde şaşırtan silüet! Herkes bu olayı konuşuyorMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne ve İstanbul için sarı kodlu uyarıda bulunmuştu. Dün akşam İstanbul çevrelerinde kısa süreli ve gök gürültülü sağanak akşam saatlerinde başladı. İstanbul'da etkili olan fırtına ve sağanak sonrası gökyüzünde beliren bir bulut dikkat çekti. İnsan silüetinin andıran bulut tartışmalara neden oldu. O anlar ise saniye saniye kameralara yansıdı.
19.09.2021Gündem
Japonya'da Chanthu Tayfunu nedeniyle 7 kişi yaralandı
Japonya'da Chanthu Tayfunu nedeniyle 7 kişi yaralandıJaponya'nın batısı ve güneyinde etkili tropik Chanthu Tayfunu nedeniyle 7 kişi yaralandı, çok sayıda uçak ve tren seferi iptal edildi.
19.09.2021Dünya
Prof. Dr. Orhan Şen uyardı: İstanbul'da bile bu yaz 18 kez yaşandı!
Prof. Dr. Orhan Şen uyardı: İstanbul'da bile bu yaz 18 kez yaşandı!İklim değişikliğinin etkilerini her geçen gün daha da fazla hissetmeye başladık. Yapılan son araştırmaya göre, sıcaklığın 50 santigrat derecenin üzerine çıktığı gün sayısı son 40 yılda tam iki katı arttı. Peki, bu ne anlama geliyor, önemli bir iklim kriziyle mi karşı karşıyayız? Prof. Dr. Orhan Şen uyardı: "Geçtiğimiz 10 yıl dünyanın en sıcak 10 yılı oldu. Önemli bir iklim krizi var, hatta bu krizi iliklerimize kadar yaşıyoruz. Küresel ısınma artış hızının 2 dereceyi aşmaması gerekiyor. Eğer 2 dereceyi geçerseniz freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gidersiniz..." Küresel ısınmanın etkilerine bakmak için 'tropik gece' ölçümlerine bakılması gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Şen, "Tropik gece minimum sıcaklığın 20 derecenin üzerinde olduğu derecedir. Tropik gece, güneş doğmadan iki saat önce ölçülür. Türkiye'de tropik gece sayılarında artış var. İstanbul'da bile bu sene temmuz ve ağustos aylarında 18 gece tropik gece olarak yaşandı" diye konuştu.
20.09.2021Gündem
Meteoroloji uyarmıştı: İstanbul'da beklenen yağış başladı
Meteoroloji uyarmıştı: İstanbul'da beklenen yağış başladıSon dakika haberine göre, İstanbul'da beklenen sağanak yağış etkili oldu. Pazar günü de devam edecek olan sağanak yağış için Meteoroloji gün içinde uyarı yayımlamıştı. Öte yandan Kağıthane ve Sultangazi'de fırtına çatıları uçurdu.
18.09.2021Haberler
Son dakika! Meteoroloji uyarmıştı: İstanbul'da beklenen yağış başladı
Son dakika! Meteoroloji uyarmıştı: İstanbul'da beklenen yağış başladıSon dakika haberine göre, İstanbul'da beklenen sağanak yağış gerçekleşti. Bugün de devam edecek olan sağanak yağış için Meteoroloji gün içinde uyarı yayımlamıştı. Öte yandan kentteki birçok semtte ağaçlar devrildi, bazı binaların çatısı uçtu.
18.09.2021Gündem
Edirne'de sağanak etkili oldu
Edirne'de sağanak etkili olduEdirne'de, aniden başlayan şiddetli yağmur, 10 dakika boyunca etkili oldu. Yollarda su birikintileri oluşurken, yağışa hazırlıksız yakalananlar, saçak altlarına sığındı.
18.09.2021Haberler
Son dakika... Meteoroloji uyardı! Trakya ve İstanbul'da akşam saatlerine dikkat
Son dakika... Meteoroloji uyardı! Trakya ve İstanbul'da akşam saatlerine dikkatMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbul ve Trakya'ya son dakika uyarısı yapıldı. Bu akşam saatlerinden itibaren İstanbul ve çevre illerde etkili olması tahmin edilen kuvvetli yağışın beklendiğini duyurdu. Edirne'de, saat 16.30 sıralarında, sağanak başladı. Şiddetli yağmur, 10 dakika boyunca etkili oldu. Yollarda su birikintileri oluşurken, yağışa hazırlıksız yakalananlar, saçak altlarına sığındı. İşte haberin ayrıntıları...
18.09.2021Gündem
Japonya'da Chanthu Tayfunu nedeniyle 5 kişi yaralandı
Japonya'da Chanthu Tayfunu nedeniyle 5 kişi yaralandıJaponya'nın batısında etkili olan Chanthu Tayfunu nedeniyle 5 kişi yaralandı, uçak ve tren seferleri iptal edildi.
18.09.2021Dünya
Son dakika... Meteoroloji yarın için uyardı! İstanbul dahil birçok kentte yağış
Son dakika... Meteoroloji yarın için uyardı! İstanbul dahil birçok kentte yağışMeteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan bir son dakika açıklamasına göre, yarın Trakya ve İstanbul'un Avrupa yakası ile Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinin bazı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor. Bugün öğle saatlerinden itibaren Erzurum, Kars ile Ardahan'da kuvvetli sağanak bekleniyor.
17.09.2021Gündem
BM'den "sera gazı emisyonları acilen azaltılsın" uyarısı
BM'den "sera gazı emisyonları acilen azaltılsın" uyarısıBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, sera gazı emisyonlarında "acil, hızlı ve büyük ölçekli" azalmalar olmadığı sürece küresel ısınmanın 1,5 santigrat derecede sınırlanamayacağını belirterek, sonucun dünya için "felaket" olacağı uyarısında bulundu.
16.09.2021Dünya
Son dakika... 4 il için sağanak uyarısı
Son dakika... 4 il için sağanak uyarısıKonya'nın güney ve doğusu ile Niğde, Karaman ve Aksaray çevrelerinde aralıklı ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.
16.09.2021Gündem
Meteoroloji'den flaş uyarı! Kuvvetli şekilde geliyor
Meteoroloji'den flaş uyarı! Kuvvetli şekilde geliyorSon dakika haberine göre; Adana'nın güney ve doğu çevrelerinde yerel kuvvetli yağış bekleniyor.
15.09.2021Gündem
Son dakika... Meteoroloji'den 11 il için yeni uyarı! Bu saatlere dikkat
Son dakika... Meteoroloji'den 11 il için yeni uyarı! Bu saatlere dikkatMeteoroloji'den yeni yağış uyarısı geldi. Bugün öğle saatlerinden sonra etkisini arttırması beklenen sağanak yağışların, Kırşehir, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kırıkkale, Karaman, Kayseri'nin batı kesimleri ve Ankara'nın güney çevrelerinde etkili olması bekleniyor. Bu gece saatlerinden itibaren Samsun, Ordu ve Tokat çevrelerinde de kuvvetli yağışlar bekleniyor.
15.09.2021Gündem
Meteoroloji'den son dakika uyarısı! 5 bölgede kuvvetli sağanak
Meteoroloji'den son dakika uyarısı! 5 bölgede kuvvetli sağanakMeteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bir son dakika haberine göre: Ülkemiz genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Muğla çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun güney ve batısı, Bolu, Samsun, Ordu ve Giresun çevreleri ile Denizli'nin doğusu, Afyonkarahisar'ın güney ve doğusu ile Çankırı’nın batısında yerel kuvvetli(21-50 kg/m2) olması bekleniyor.
15.09.2021Gündem
Japonya'da Chanthu Tayfunu nedeniyle aşırı yağış uyarısı
Japonya'da Chanthu Tayfunu nedeniyle aşırı yağış uyarısıPasifik Okyanusu'nda ortaya çıkan ve gücünü artırarak yoluna devam eden Chanthu Tayfunu'nun, Japonya'ya aşırı yağış getireceği bildirildi.
15.09.2021Dünya
Son dakika! Ankara Valiliği'nden kuvvetli yağış uyarısı
Son dakika! Ankara Valiliği'nden kuvvetli yağış uyarısıAnkara Valiliği, kentin güney ve batı ilçelerinde bu geceden itibaren etkili olması beklenen sağanak nedeniyle vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.
14.09.2021Gündem
Son dakika... Meteoroloji'den flaş uyarı! 4 il için kuvvetli yağış
Son dakika... Meteoroloji'den flaş uyarı! 4 il için kuvvetli yağışGelen bir son dakika haberine göre, Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü Antalya, Isparta, Burdur ve Muğla için 'kuvvetli gökgürültülü sağanak' uyarısında bulundu. Yağışların yarın öğle saatlerinde başlayıp, akşam saatlerine kadar etkili olacağı kaydedildi.
14.09.2021Gündem
Meteoroloji bölge bölge uyardı! Bugün başlıyor, 5 gün sürecek
Meteoroloji bölge bölge uyardı! Bugün başlıyor, 5 gün sürecekEylül ayı ortasına gelinmesiyle birlikte yağışlar daha etkili olmaya başladı. Yapılan son dakika açıklamasına göre Meteoroloji şehirleri sıraladı ve uyardı. İstanbul, Balıkesir, Bursa, Yalova, Osmaniye, Sinop, Artvin, Erzurum ve Ardahan çevreleri ile Kastamonu ve Hatay’ın kıyı, Kahramanmaraş'ın batı, Adana’nın kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Öte yandan yağışlarla ilgili saat de veren Meteoroloji, sele karşı dikkatli olunmasını istedi.
14.09.2021Gündem
'Hem göller kurtulacak hem enerji üretilecek'
'Hem göller kurtulacak hem enerji üretilecek'Göl ve barajlardaki kurumaya karşı harekete geçen Tarım Bakanlığı “yüzer güneş panelleri” projesini gündemine aldı. Pilot proje yürütülen Burdur Gölü’nde yüzer güneş panellerinin yüzde 54.76 buharlaşmayı azalttığı belirlendi.
14.09.2021Gündem
Japonya'da 6,2 büyüklüğünde deprem
Japonya'da 6,2 büyüklüğünde depremGelen son dakika haberine göre; Japonya'nın Tokaido bölgesinin güney kıyılarında 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
14.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

yağmurmeteorolojihava durumuistanbulJaponya

Meteoroloji ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.