Gündem3 kardeşin öldüğü muhtarlık kavgasında flaş gelişme! Katil 5 yıl sonra samanlıkta yakalandı

3 kardeşin öldüğü muhtarlık kavgasında flaş gelişme! Katil 5 yıl sonra samanlıkta yakalandı

12.02.2024 - 17:20 | Son Güncellenme:

Gaziantep'te 3 kardeşin öldüğü, 6 kişinin de yaralandığı muhtarlık kavgası davasında 10 yıl hapis cezası alan firari V.O., jandarma ekiplerinin çalışmaları sonucu saklandığı samanlıkta olaydan 5 yıl sonra yakalandı.

Gaziantep'te İl Jandarma Komutanlığı ve adli makamların koordinesiyle, 3 kardeşin öldüğü 6 kişinin de yaralandığı muhtarlık kavgasına ilişkin yargılandığı davada 10 yıl hapis cezası alan firari V.O. isimli şahsı yakalamak için özel ekip kuruldu.

Haberin Devamı

SAKLANDIĞI SAMANLIKTA OLAYDAN 5 YIL SONRA YAKALANDI

JASAT jandarma dedektiflerinden kurulan özel ekip, firari şahsın Şehitkamil ilçesi kırsalında bir samanlıkta saklandığını tespit etti. Firari zanlı, JASAT ekipleri ve adli makamların koordinesiyle yapılan operasyon sonucu olaydan 5 yıl sonra kıskıvrak yakalandı.

Yakalanan ve 10 yıl hapis cezası bulunan firari zanlısı V.O. sağlık kontrolleri ve adliyedeki işlemlerinin ardından cezaevine teslim edildi.

3 kardeşin öldüğü muhtarlık kavgasında flaş gelişme Katil 5 yıl sonra samanlıkta yakalandı

NE OLMUŞTU

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesi kırsal Köksalan Mahallesi'nde 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri esnasında çıkan silahlı kavgada muhtar adayı Süleyman Kaplan ile kardeşleri Eyüp ve Adem Kaplan hayatını kaybederken 6 kişi ise yaralanmıştı.

Haberin Devamı

3 kardeşin öldüğü muhtarlık kavgasında flaş gelişme Katil 5 yıl sonra samanlıkta yakalandı

Muhtarlık kavgasına ilişkin görülen karar davasında ise 3 kardeşin katil zanlılarından C.O.'ya 3 kez müebbet hapis cezası, M.Ç.'ye 1 kez müebbet hapis cezası verilirken, tutuksuz yargılanan C.O., M.Ç., V.O. ve M.O.'nun ise tutuklanmasına karar verilmişti.

3 kardeşin öldüğü muhtarlık kavgasında flaş gelişme Katil 5 yıl sonra samanlıkta yakalandı