Muhtar

Muhtar

Son dakika Muhtar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Muhtar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Muhtar haber sayfamızda...

Muhtar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.665 muhtar haberi bulunmuştur.
Şark Bülbülü oyuncuları ve karakterler! Şark Bülbülü filmi nerede çekildi, konusu nedir?
Şark Bülbülü oyuncuları ve karakterler! Şark Bülbülü filmi nerede çekildi, konusu nedir?Kemal Sunal klasikleri arasında yer alan Şark Bülbülü filmi, 1979 yapımı sinema filmidir. Filimin başrollerinde Sunal'ın yanı sıra Ayşen Cansev ve Ayşen Gruda yer alıyor. Şark Bülbülü filmi oyuncuları kim?
17.08.2022Bilgi Rehberi
'Şifalı' diye içiliyordu, gerçek şoke etti! Vatandaşlar uyarıldı
'Şifalı' diye içiliyordu, gerçek şoke etti! Vatandaşlar uyarıldıRize'de yıllardır şifalı diye içilen Andon ılıca suyuyla ilgili çarpıcı bir tespit ortaya çıktı.
17.08.2022Haberler
'Şifalı' diye içiliyordu, gerçek şoke etti! Vatandaşlar uyarıldı
'Şifalı' diye içiliyordu, gerçek şoke etti! Vatandaşlar uyarıldıRize'de yıllardır şifalı diye içilen Andon ılıca suyuyla ilgili çarpıcı bir tespit ortaya çıktı.
17.08.2022Gündem
Kısa kısa Cadde
Kısa kısa Cadde‘İhtiyar heyetimiz hazır’Reyhan Karaca, Jale, Ümit Sayın, Sibel Alaş ve Metin Özülkü’den oluşan ‘Şimdi 90’lar’, Bodrum Küfe’de 90’lar rüzgarı estiriyor...
17.08.2022Cadde
100. yıl kutlamaları unutulmayacak
100. yıl kutlamaları unutulmayacakEge Bölgesi, düşman işgalinden kurtuluşun 100. yılını, çok özel etkinliklerle kutlayacak. İzmirli muhtarlar, zaferi sahneye taşıyacak. Balıkesir’de gönüllüler zeybek gösterisiyle meydanlara çıkacak. Aydın’da şiir yarışması, Saruhanlı’da da festival coşkusu yaşanacak
17.08.2022Ege
Efeler’de üstyapı hamlesi
Efeler’de üstyapı hamlesiBelediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın belediye envanterine kazandırdığı asfaltlama aracıyla kırsal mahallelerdeki tarla yolları yenileniyor
17.08.2022Ege
Bulgaristan’da korkutan yangın! Edirne'nin sınır köylerine dayandı
Bulgaristan’da korkutan yangın! Edirne'nin sınır köylerine dayandıBulgaristan’da çıkan orman yangını Edirne'nin bazı sınır köylerine kadar dayandı. Yangın rüzgârın da etkisiyle zaman zaman büyüyor.
16.08.2022Gündem
Firari inek 'Dağlar kızı Reyhan', yeni yuvasında
Firari inek 'Dağlar kızı Reyhan', yeni yuvasındaBalıkesir Kepsut ilçesinde Kurban Bayramı'nın ilk günü kaçan, 25 gün sonra bulunup Ahbap Platformu'nca satın alınan kurbanlık inek, İzmir'in Kemalpaşa ilçesindeki Kurtarılmış Hayvan Barınağı'na getirildi. Burada tedavisi ve bakımı tamamlanan ve adı 'Dağlar Kızı Reyhan' olan ineğin yavaş yavaş düzeldiğini anlatan barınak yöneticisi Sibel Çakır, "25 gün boyunca aç susuz, dağlarda olduğu için aşırı derecede zayıflamıştı. 'Reyhan', geldiğinde bütün bakıcılara saldırdı" dedi.
16.08.2022Gündem
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.08.2022Oyun
Vitir Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Vitir Vacip Namazı Kılınışı, Okunan Sureler ve Dualar
Vitir Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Vitir Vacip Namazı Kılınışı, Okunan Sureler ve DualarMüslümanlara günde 5 vakit namaz ibadeti farz kılınmıştır. İslam'ın 5 şartından ikinci olan namaz ibadeti dinin direği olarak kabul edilir. Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazı olarak günde 5 vakittir. Yatsı namazının ardından hemen kılınan vitir namazı ise vacip olarak kabul edilmektedir. Vitir namazı 3 rekattır. Kılınışı diğer namazlarla aynıdır. Bu namazın 3. rekatında tekbir getiriler ve ardından kunut duaları okunur. Vitir namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Vitir vacip namazı kılınışı ve okunan sureler ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
14.08.2022Dini Bilgiler
Teheccüd Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Teheccüd (Gece) Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
Teheccüd Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Teheccüd (Gece) Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve SurelerTeheccüd namazı nafile bir namaz olup kılması oldukça faziletlidir. Bu namaz gece yarısı kılınır. Yatsı namazını kıldıktan sonra uyuduktan sonra gece yarısı tekrar kalkarak kılınmaktadır. Teheccüd namazının iki-sekiz rekât arasında çiftli sayılarda kılınması tavsiye edilmiştir. Teheccüd namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Teheccüd namazı nedir, ne zaman kılınır? İçeriğimizden teheccüd namazı ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
14.08.2022Dini Bilgiler
Cuma Namazı Kaç Rekat? Cuma Namazı Nasıl Kılınır? Diyanet Cuma Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
Cuma Namazı Kaç Rekat? Cuma Namazı Nasıl Kılınır? Diyanet Cuma Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Surelerİslam alemine Cuma namazı farz kılınmıştır. Kur'an-ı Kerim'de cuma namazı ile ilgili ayetler yer almaktadır. Cuma günü diğer namazlardan farklı olarak cemaatle birlikte kılınması şarttır. Kılınışı yaklaşık 50 dakika süren cuma namazı hoca eşliğinde camilerde kılınır. Öğle namazı vaktinde kılınan cuma namazının farzı 2 rekattır. Ayrıca farzdan önce dört rekat, farzdan sonra dört rekat olmak üzere sekiz rekat da sünneti vardır. Cuma namazı ile bağdaştırılan zuhr-i ahir ise son öğle namazıdır. Nüfus ve şehirleşmenin artmasıyla tek bir kentte ve camide kılınmasının mümkün olmaması, birden fazla camide cuma namazının kılınması zorunluluğunun ortaya çıkması ile gündeme gelmiş bir namazdır. Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Diyanet cuma namazı kılınışı ve okunan dualar ile ilgili detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
14.08.2022Dini Bilgiler
Sünnet düğününde yanındaki şahsı vuran muhtar tutuklandı
Sünnet düğününde yanındaki şahsı vuran muhtar tutuklandıEdirne’nin Keşan ilçesi Türkmen köyünde, sünnet düğününde yanında oturan T.K.’yi kazara tabancayla vuran muhtar Hakkı Yilber tutuklandı.
10.08.2022Gündem
Amatör Hayat filmi oyuncuları kim, konusu nedir? Amatör Hayat oyuncu kadrosu
Amatör Hayat filmi oyuncuları kim, konusu nedir? Amatör Hayat oyuncu kadrosu Amatör Hayat filmi, yerli yapımlar arasında yer alıyor. Filmin başrollerinde Melis Tüzüngüç, Anıl Tetik yer alıyor. Amatör Hayat filmi spor ve komedi türünde hazırlanmıştır. Peki, Amatör Hayat oyuncu kadrosunda kimler var?
9.08.2022Bilgi Rehberi
AK Partili Kıvırcık: “2023 yılında yapılacak olan seçimlere hazırız”
AK Partili Kıvırcık: “2023 yılında yapılacak olan seçimlere hazırız”Manisa’nın Salihli ilçesinde temaslarda bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, “2023 yılında yapılacak olan seçimlere hazırız” dedi.
9.08.2022Siyaset
Kunut Duaları Okunuşu ve Anlamı: Kunut 1 ve 2 Duası Arapça Yazılışı, Okunuşu ve Türkçe Anlamı
Kunut Duaları Okunuşu ve Anlamı: Kunut 1 ve 2 Duası Arapça Yazılışı, Okunuşu ve Türkçe AnlamıVitir namazı, yatsı namazından sonra kılınan, Hanefîlere göre üç rekâtlı vacip bir namazdır. Üçüncü rekâtta kıraat tamamlandıktan (Fâtiha ve ardından bir sûre ya da birkaç âyet okunduktan) sonra eller kulaklara kadar kaldırılarak tekbir alınır ve kunut duaları okunur. Bu nedenle Kunut dualarının önemi bir hayli büyüktür. Namaz kılarken ezberlenmesi gereken dualar arasında yer alır. Kunut 1 ve 2 duası Arapça yazılışı, okunuşu ve Türkçe anlamı ile ilgili detaylı bilgilere sizin için hazırladığımız 'Kunut Duaları Okunuşu ve Anlamı' içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
9.08.2022Gündem
Aralarında köy muhtarı da var! Düğündeki 6 magandaya 3 bin 486 lira ceza
Aralarında köy muhtarı da var! Düğündeki 6 magandaya 3 bin 486 lira cezaKırıkkale'de köy düğününde havaya ateş açan ve aralarında köy muhtarının da olduğu 6 kişiye toplamda 3 bin 486 lira idari para cezası uygulandı.
9.08.2022Gündem
Villa bahçesindeki tarihi sütunlar müzeye götürüldü
Villa bahçesindeki tarihi sütunlar müzeye götürüldüBolu'da, iş insanına ait villanın bahçesindeki 2 tarihi sütun, müze müdürlüğüne götürülerek, korumaya alındı.
8.08.2022Gündem
CHP'ye geçtiği iddia edilen Muhtar Hanife Çakmak: Rozet takacaklarını söylemediler
CHP'ye geçtiği iddia edilen Muhtar Hanife Çakmak: Rozet takacaklarını söylemedilerCumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) geçtiği iddia edilen Bünyan Yavuz Selim Mahalle Muhtarı Hanife Çakmak; "Bizi yemeğe götürdüler, rozet takacaklarını söylemediler. CHP'li değilim, hiç olmadım" dedi.
7.08.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Curcuna masasını bir değil, birkaç aday çıkartabilecek kapasitede görüyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Curcuna masasını bir değil, birkaç aday çıkartabilecek kapasitede görüyorumCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli’de yapımı tamamlanan projelerin açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Bizim kitabımızda uyuşturucuya yer yoktur. Mücadelemizi de sonuna kadar verdik, veriyoruz ve vereceğiz." dedi. 6'lı masaya tepki gösteren Erdoğan, "Her kafadan bir sesin çıktığı bu curcuna masasını, bir değil birkaç aday çıkartabilecek kapasitede görüyorum." açıklamasında bulundu.
6.08.2022Siyaset
Otomobil 200 metrelik uçuruma yuvarlandı: 2 ağır yaralı
Otomobil 200 metrelik uçuruma yuvarlandı: 2 ağır yaralıGümüşhane’nin Kürtün ilçesinde İl Genel Meclisi üyesi Bayram Yiğit’in kullandığı otomobil, 200 metrelik uçurumdan karayoluna yuvarlandı. Kazada sürücü ve araçta bulunan muhtar ağır yaralandı.
5.08.2022Gündem
33 sivilin teröristlerce öldürüldüğü 'Başbağlar Katliamı' iddianamesi kabul edildi
33 sivilin teröristlerce öldürüldüğü 'Başbağlar Katliamı' iddianamesi kabul edildiErzincan'ın Kemaliye ilçesinde 29 yıl önce 33 sivilin teröristlerce öldürüldüğü Başbağlar Katliamı ile ilgili 21 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle hazırlanan iddianame, Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Soruşturma aşamasında 1'i adli kontrol şartıyla serbest bırakılan ve 20'si hakkında yakalama kararı çıkarılan sanıkların ilk duruşması 17 Ekim'de görülecek.
5.08.2022Gündem
Ahbap, kesimden kaçıp 25 gün sonra yakalanan kurbanlığı satın aldı
Ahbap, kesimden kaçıp 25 gün sonra yakalanan kurbanlığı satın aldıBalıkesir'in Kurban Bayramı'nın ilk günü kaçan ve 25 gün sonra yakalanan kurbanlık inek, Haluk Levent'in başkanlığını yaptığı Ahbap Platformu tarafından satın alınarak İzmir'deki barınağa gönderildi.
5.08.2022Gündem
DİYANET BİLGİSİ; Cuma namazı kaç rekat nasıl kılınır? Adım adım cuma namazı kılınışı...
DİYANET BİLGİSİ; Cuma namazı kaç rekat nasıl kılınır? Adım adım cuma namazı kılınışı...Cuma namazı her hafta camide cemaat ile kılınan farz bir namazdır. Cuma namazı öğle namazı vaktinde camide cemaat ile kılınır. Cuma namazının 2 rekatı farzdır. Geri kalan 8 rekat sünnet olarak kılınır. İlave olarak Zühr-i Ahir namazı da yerine getirilir. Cuma namazının farzları arasında Hutbeyi dinlemek te yer alır. İşte adım adım cuma namazı kılınışı...
5.08.2022Bilgi Rehberi
Sağlıkçılar köy köy gezerek hatırlatma aşılarını yapıyorlar
Sağlıkçılar köy köy gezerek hatırlatma aşılarını yapıyorlarBilecik'in Osmaneli İlçesinde Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan mobil ekipler köy köy gezerek vatandaşları son günlerde yeniden artmaya başlayan Korona virüse karşı aşılama çalışmalarına yeniden başladılar.
5.08.2022Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Muhtar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.