Geri Dön
Gündem3 yılda 32 aile evladına kavuştu

3 yılda 32 aile evladına kavuştu

Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarına kavuşmak için 3 Eylül 2019’da HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 3. yılına girdi.

3 yılda 32 aile evladına kavuştu

Oğlunun HDP’liler aracılığıyla dağa kaçırıldığını iddia eden anne Hacire Akar’ın çığlığıyla başlayan eylem, bugün 234 ailenin direnişine dönüştü.

‘Sesimizi duysunlar’

Oğluna kavuşan Hatice Ana gibi aynı acıları yaşayan annelerden bazıları, bu  mücadeleyi örnek alarak 3 Eylül 2019’da HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlattı. Üçüncü yılına giren evlat nöbetinde 32 aile çocuğuna kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, eylemlerini sürdüren anneler mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini belirtti.

Dağa kaçırılan evladı Mehmet için İstanbul’dan gelerek eyleme katılan anne İmmihan Nilifırka, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmasına iki ay kala oğlunun kandırılarak dağa kaçırıldığını söyledi.

Nilifırka, vatandaşlardan eylemlerine destek vermelerini beklediklerini belirterek, “Bütün Türkiye’yi buraya davet ediyoruz. Gelsinler, sesimizi duysunlar. Demesinler benim çocuğuma bir şey olmaz. Yarın onlar da bizim yerimizde olabilirler. Gelsinler hep beraber yavrularımızı eli kanlıların elinden kurtaralım” diye konuştu. 2014’te henüz 14 yaşındayken dağa gönderilen oğlu Tuncay için eylemini sürdüren annelerden Fatma Bingöl, “Toplanıp geliyorsak evlatlarımız için geliyoruz, şov için, oyun için değil” dedi.    

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Görüntüler tepki çekmişti! Öğrenciyi tehdit eden öğretmenle ilgili flaş kararKonya’da, 1’inci sınıfa başlayan, okulun ikinci günü sınıfa uyum sağlayamayıp, ağlayarak annesini isteyen A.Ç.'yi, ''Terbiyesiz; ağla ağla, seni disipline yollayacağım. Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler?” diye azarlayan sınıf öğretmeni Ayşe I. hakkında Milli Eğitim Bakanlığı’nca görevlendirilen müfettişlerin soruşturması sürüyor. Öğretmen Ayşe I., tedbir amaçlı görev yeri değiştirilerek, başka bir okulda evde eğitim öğretmeni olarak görevlendirildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler