Hdp

Hdp

Son dakika hdp haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hdp gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hdp haber sayfamızda...

Hdp

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.341 hdp haberi bulunmuştur.
Evlat nöbetindeki baba: Oğlum seni kandırıyorlar
Evlat nöbetindeki baba: Oğlum seni kandırıyorlarDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 233 ailenin evlat nöbeti, 701'inci gününe girdi. 2015 yılında fırında çalışırken kaçırılan 22 yaşındaki oğlu Fatih için eyleme katılan baba Abdullah Demir, teslim olması yönünde çağrıda bulunarak, “Biz buradan ayrılmayacağız. Oğlum seni kandırıyorlar. Türkiye'ye dönersen cezaevinde çürürsün diyorlar. O kadar çocuk geldi, hiçbirine kelepçe vurulmadı. Devletimiz büyük bir devlettir" dedi.
3.08.2021Gündem
Son dakika! Bahçeli'den orman yangınlarıyla ilgili açıklama
Son dakika! Bahçeli'den orman yangınlarıyla ilgili açıklamaMHP Lideri Devlet Bahçeli, orman yangınlarıyla ilgili bir açıklama yaptı, Bahçeli, "Orman yangınları münasebetiyle, maksadı menfur ve melun bir kısım sosyal medya hesaplarından yabancı ülkelere çağrı yapılarak yardım taleplerinin yoğun olarak gündeme taşınması Türkiye'yi aciz ve muhtaç bir ülke gösterme sinsiliğinin şifreli mesajı olarak değerlendirilmelidir." ifadelerini kullandı.
3.08.2021Siyaset
Bahçeli: Taliban dahil her kesimle görüşmeli
Bahçeli: Taliban dahil her kesimle görüşmeliMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Afganistan’daki gelişmeleri değerlendirirken “Mesele bir havalimanını beklemenin çok daha ötesindedir... Türkiye, Afganistan’da her kesimle görüşmelidir. Buna Taliban da dâhildir” dedi.
3.08.2021Siyaset
Diyarbakır'da evlat nöbetindeki ailelerin eylemi 700'üncü günde
Diyarbakır'da evlat nöbetindeki ailelerin eylemi 700'üncü gündeDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 233 ailenin evlat nöbeti, 700'üncü gününe girdi. 6 yaşındayken kaçırılan oğlu Yusuf için katıldığı oturma eylemine devam eden Celil Bektaş, "Biz haklıyız ve çocuklarımızı istiyoruz" dedi.
2.08.2021Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, 'Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı?' sorusuna yanıt
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, 'Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı?' sorusuna yanıtCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı? CHP lideri Kılıçdaroğlu bu soruya yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, 'Eğer millet ittifakı karar verirse aday olurum' dedi. CHP lideri HDP ile ittifak konusuna ilişkin de konuştu.
2.08.2021Haberler
Son dakika... Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, 'Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı?' sorusuna yanıt
Son dakika... Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, 'Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı?' sorusuna yanıtCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı? CHP lideri Kılıçdaroğlu bu soruya yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, 'Eğer millet ittifakı karar verirse aday olurum' dedi. CHP lideri HDP ile ittifak konusuna ilişkin de konuştu.
2.08.2021Siyaset
Kars'ta Doğu Ekspresi treninin hemzemin geçitte çarptığı kişi öldü
Kars'ta Doğu Ekspresi treninin hemzemin geçitte çarptığı kişi öldüGelen bir son dakika haberine göre, Kars'ta, Doğu Ekspresi treninin hemzemin geçitte çarptığı kişi yaşamını yitirdi. Nurettin Artuğel'e, trenin altında yaklaşık 150 metre sürüklendi.
2.08.2021Gündem
7 bin 797 sorunun yarısı bile cevaplanmadı
7 bin 797 sorunun yarısı bile cevaplanmadıTBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, muhalefet partilerinin TBMM Başkanlığı’na 1 Ocak 2021-15 Haziran 2021 tarihleri arasında sunduğu yazılı soru önergelerinin yanıtlanma durumlarını açıkladı. Buna göre; işleme alınan 7 bin 797 önergenin 4 bin 420’si cevaplandırılmadı.
2.08.2021Siyaset
Son dakika! Konya'daki katliamın görüntüleri ortaya çıktı
Son dakika! Konya'daki katliamın görüntüleri ortaya çıktıKonya'da, K. ailesinin yakını olduğu belirtilen Mehmet Altun'un (33), Dedeoğulları ailesi fertlerine silahla saldırı anına ait görüntüler ortaya çıktı. Bakan Gül yaptığı açıklamada, "İlk bulgulara göre bu konunun etnik bir temele dayanmadığı konusunda tespitleri var." dedi. Öte yandan Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, silahlı saldırı sonucu 7 kişinin öldürülmesi olayıyla ilgili saldırganın ailesinden de 3 kişinin gözaltına alındığını ve gözaltı sayısının 13'e yükseldiğini açıkladı.
31.07.2021Gündem
Son dakika haberleri: Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü katliamda 10 kişi gözaltına alındı
Son dakika haberleri: Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü katliamda 10 kişi gözaltına alındıSon dakika haberine göre; Konya'nın Meram ilçesinde aynı aileden 7 kişi silahla vurularak öldürüldü. Merkez Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi Enbiya Sokak'ta bir evden silah sesleri geldiği ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olaya dair açıklamalarda bulundu. Soylu, "Yaklaşık 11 yıllık bir husumet. Arkadaşlarımızın çok kısa bir süre içinde yakalayabileceğini düşünüyoruz. " ifadelerini kullandı. 7 kişinin öldüğü katliama ilişkin 10 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
31.07.2021Gündem
PKK'dan kaçan evladına kavuştu, HDP binasına soğan astı
PKK'dan kaçan evladına kavuştu, HDP binasına soğan astıDiyarbakır’da, terör örgütü PKK'dan kaçan oğlu Mustafa Biçer'e kavuşan Ayşegül Biçer, 2 yıldır önünde eylem yaptığı HDP il binasına soğan astı. Eyleme katıldığı gün HDP’lilerin ‘Senin oğlun gelirse, biz de kulağımıza soğan takıp eşek gibi anırırız’ dediğini belirten Biçer, “Eğer sizde gurur varsa bu soğanları kulağınıza takar eşek gibi anırırsınız” diye konuştu.
30.07.2021Gündem
Bu zafer tüm annelerin
Bu zafer tüm annelerinDiyarbakır’da HDP İl binası önünde oturma eylemi yapan 3 aile daha terör örgütü PKK’dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan evlatlarına kavuştu. Böylece oturma eylemi sayesinde çocuklarını terörün pençesinden kurtaran aile sayısı 28’e yükseldi.
30.07.2021Siyaset
Diyarbakır'da HDP önündeki nöbette 3 aile daha evladına kavuştu
Diyarbakır'da HDP önündeki nöbette 3 aile daha evladına kavuştuDiyarbakır’da, HDP binası önünde oturma eylemi yapan ailelerden Ayşegül-Rauf Biçer'in oğlu Mustafa, Güllü Turan'ın kızı Alev ve Hayriye Akyüz'ün kardeşi Ensari Karaşan terör örgütü PKK'nın barınma alanlarından kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu. 3 kişinin daha Diyarbakır'da aileleriyle buluşmasıyla, evladına kavuşan aile sayısı 31 oldu.
29.07.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, oğlu güvenlik güçlerine teslim olan Ayşegül Biçer ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, oğlu güvenlik güçlerine teslim olan Ayşegül Biçer ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oğlu güvenlik güçlerine teslim olan Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer ile telefonda görüştü.
28.07.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, oğlu teslim olan Diyarbakır annesi ile görüştü: Bu zafer sizindir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, oğlu teslim olan Diyarbakır annesi ile görüştü: Bu zafer sizindirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oğlu güvenlik güçlerine teslim olan Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer ile telefonda görüştü. "Bu zafer sizindir. Gerek Hacire Akar olsun gerek sizler olun hepiniz orada dimdik durdunuz ve sizin o dik duruşunuz elhamdülillah yolları açtı ve yavrularınızın da bu noktada yüreğini hareketlendirdi. 3 yavrumuz da aranıza katılıyor. Bundan dolayı da gerçekten sevincimiz çok yüksek." ifadelerini kullanan Erdoğan, bütün Diyarbakır annelerine selamlarını, sevgilerini iletti.
28.07.2021Siyaset
Son dakika: İçişleri Bakanlığı duyurdu! Evlat nöbetinde 3 buluşma birden
Son dakika: İçişleri Bakanlığı duyurdu! Evlat nöbetinde 3 buluşma birdenGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları sonucu PKK'dan kaçan 5 terör örgütü mensubunun güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.
28.07.2021Gündem
Muş’ta, HDP önünde evlat nöbeti tutan anneler umutlu
Muş’ta, HDP önünde evlat nöbeti tutan anneler umutluMuş’ta, dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan bir annenin Kurban Bayramı öncesinde evladına kavuşması, diğer ailelerin umudu oldu.
28.07.2021Gündem
Deniz Baykal sessizliğini bozdu! "Kendime 'iyi ki cevap vermedin' diyorum"
Deniz Baykal sessizliğini bozdu! "Kendime 'iyi ki cevap vermedin' diyorum"Deniz Baykal, 3 Kasım 2002 seçimleri ile ilgili 'siyasi pazarlık' iddiasında bulunarak kendisini hedef alan Zülfü Livaneli ile ilgili sessizliğini bozdu. Baykal, "Geriye bakınca kendime ‘İyi ki bir cevap vermeye kalkmadın’ diyorum. Çünkü çok kolayca duygusallaşarak insanın içini rahatlatacak laflar da söylenebilir ama şimdi yaşanmışlıkları görünce ‘İyi ki Deniz, hiç konuşmaya girmedin, açmadın’ diyorum" açıklamasını yaptı.
27.07.2021Siyaset
AYM’den Demirtaş için dikkat çeken hak ihlali kararı
AYM’den Demirtaş için dikkat çeken hak ihlali kararıAnayasa Mahkemesi (AYM), eski HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ile ilgili dikkat çekici bir karara imza attı.
27.07.2021Siyaset
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu'ndan "erken seçim" değerlendirmesi
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu'ndan "erken seçim" değerlendirmesiAK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Aslında bir erken seçim yok, zamanında yapılacak seçimlere erkenden hazırlık söz konusu." dedi.Akbaşoğlu, AA muhabirine, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.
22.07.2021Siyaset
Bayramlaşmada  ‘aşı olun’ çağrısı
Bayramlaşmada ‘aşı olun’ çağrısıPartiler arası bayramlaşma bu yıl da uzaktan gerçekleşti. Geçmişteki yüz yüze bayramlaşmalarda yaşanan siyasi atışmaların yerine dünkü uzaktan bayramlaşmada temel konu salgından kurtuluş oldu
22.07.2021Siyaset
HPV’ye karşı ‘ulusal aşılama’
HPV’ye karşı ‘ulusal aşılama’TBMM Başkanlığı’na sunulan kanun tekliflerinde, HPV aşısının Sağlık Bakanlığı’nca 9-12 yaş arası çocuklara ve erişkinlere ücretsiz uygulanması ile 2022’nin “HPV ile Mücadele ve Farkındalık Yılı” ilan edilmesi önerildi
22.07.2021Gündem
Son dakika... Erdoğan, 'Bu kadar açık söylüyorum' deyip ilan etti: Katillerin kucağına atmayız
Son dakika... Erdoğan, 'Bu kadar açık söylüyorum' deyip ilan etti: Katillerin kucağına atmayızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC’de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları sonrası gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Birleşmiş Milletler kurallarına göre, mültecilerin ancak gönüllü ve güvenli bir şekilde evlerine dönebileceğini hatırlatan Erdoğan "Bize sığınan Allah’ın kullarını katillerin kucağına atmayız" diye konuştu.
21.07.2021Siyaset
Hangi parti hangi sosyal medyayı kullanıyor? Dikkat çeken sonuç!
Hangi parti hangi sosyal medyayı kullanıyor? Dikkat çeken sonuç!Optimar’ın temmuz ayı araştırmasında en çok kullanılan sosyal medya platformları ile "Hangi parti hangi sosyal medyayı tercih ediyor?" sorusuna cevap arandı. Dikkat çeken sonuçlar ortaya çıkarken ankete katılanların yüzde 30.4'ü Instragram yanıtını verdi.
19.07.2021Gündem
Muş'ta bir anne daha evladına kavuştu
Muş'ta bir anne daha evladına kavuştuMuş'ta terör örgütü PKK tarafından 2014 yılında dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylem yapan ailenin evlat hasreti son buldu. Televizyonda annesini görüp, örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan A.B. ile annesi R.B.'nin kavuşmasında duygusal anlar yaşandı.
18.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

evlat nöbetihdpdiyarbakırchpterör örgütü

Hdp ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.