Geri Dön

Okullar ne zaman açılacak? Tüm sınıfların 2020-2021 Eğitim yılı açılış tarihi belli oldu! (5.6.7.9.10.11. sınıflar)

Okullar ne zaman açılacak sorusu yoğun ilgi görmeye devam ediyor. 2020-2021 Eğitim yılı açılış tarihi belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan tarihler öğrencileri meraklandırdı. 5.6.7.9.10.11. sınıfların ne zaman okula başlayacağı, hangi tarihte yüz yüze eğitimin olacağı, okulun kaç gün olacağı ve kaç ders yapılacağı belirlendi. İşte detaylar...

Okullar ne zaman açılacak? Tüm sınıfların 2020-2021 Eğitim yılı açılış tarihi belli oldu! (5.6.7.9.10.11. sınıflar)

Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim olarak görülen eğitim-öğretim kademeli olarak yüz yüze eğitime geçmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk olarak 1.2.3.4.8. ve 12. sınıfların yüz yüze eğitime başlatılması ardından 5.6.7.9.10. ve 11. sınıflar için de tarihler belli oldu. Peki okullar ne zaman açılacak? 5.6.7.9.10.11. sınıflar ne zaman okula başlayacak?

OKULLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK? 5.6.7.9.10.11. SINIFLARIN YÜZ YÜZE EĞİTİM TARİHLERİ

5. ve 9. sınıflar 2 Kasım 2020 tarihinde yüz yüze eğitime başlayacak.

6.7.10. ve 11. sınıflar ise 23 Kasım 2020 tarihinde yüz yüze eğitime başlayacak.

OKUL KAÇ GÜN, KAÇ DERS OLACAK?

Resmi ve özel ortaokul 5. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati ( 2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 ) uygulanacak.

Lise 9. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak.

Sınıflar, öğrenci mevcudu doğrultusunda sosyal mesafeye göre gruplara ayrılacak, her ders süresi 30 dakika, dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olarak uygulanacak.

Ortaokul 5. sınıflarda Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri; imam hatip ortaokul 5. sınıflarda ise Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Kur’an-ı Kerim ve Arapça dersleri yüz yüze eğitim yoluyla işlenecek.

9. sınıf öğrencileri de haftalık ders çizelgelerinde gösterilen ortak, seçmeli ve mesleki derslerin tümünden sorumlu olduklarından okul yönetimince belirlenen derslerin yüz yüze eğitim yoluyla, bunların dışında kalan derslerin ise uzaktan eğitim yoluyla tamamlamaları gerekiyor.

Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve okula gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak ancak velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenciler uzaktan eğitimle derslerine devam edecek.

Öğrenciler devam ettiği sınıfın müfredatından sorumlu olacak ve tüm konu ile kazanımlardan yapılacak ölçme ve değerlendirmelere katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması: Ek tedbirler geliyor!Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Koronavirüs kısıtlamalarıyla ilgili konuşan Erdoğan, "Biz şu anda Sağlık Bakanlığımızın da attığı adımlarla tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız." ifadelerini kullandı. Kanal İstanbul projesindeki son durumu da açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kanal İstanbul Projesi'nin mimari boyutu hazırdır. Bunun yanında teknik tüm boyutlar hazırdır ve artık işin ihale safhasına gelmiştir." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet