Okullar

Okullar

Son dakika okullar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan okullar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan okullar haber sayfamızda...

Okullar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.645 okullar haberi bulunmuştur.
Survivor Çağman kimdir? Çağman Çatay nereli, kaç yaşında? Survivor Çağman Çatay hayatı...
Survivor Çağman kimdir? Çağman Çatay nereli, kaç yaşında? Survivor Çağman Çatay hayatı...Survivor yarışmasında Tuğrul Çağman Çatay ismi öne çıkıyor. Survivor 2021 yarışmasına yedeklerden son olarak katılan isim oldu. Yarışmaya iddialı bir giriş yapan Survivor Çağman, ünlüler takımında yarışıyor. Survivor izleyicileri ise, ''Survivor Çağman nereli, boyu-kilosu kaç?' sorularını araştırıyor.
2.03.2021Cadde
Son Dakika! İstanbul, Ankara ve İzmir'de okullar açıldı mı? Yüz yüze eğitim başladı mı, 5, 6, 7. sınıflar ne zaman açılacak 2021?
Son Dakika! İstanbul, Ankara ve İzmir'de okullar açıldı mı? Yüz yüze eğitim başladı mı, 5, 6, 7. sınıflar ne zaman açılacak 2021?Son Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları halka duyurdu. Alınan kararların en önemlilerinden biri de eğitim ile ilgiliydi. Türkiye 4 farklı risk grubuna ayrıldı. Bu nedenle de okulların açılışı il il merak edilmeye başlandı. Peki, İstanbul, Ankara ve İzmir'de okullar açıldı mı? Yüz yüze eğitim başladı mı?
2.03.2021Gündem
SON DAKİKA || Okullar ne zaman açılacak 2021, hangi illerde ve sınıflara açılıyor? İlkokullar, ortaokullar ve liseler açılacak mı?
SON DAKİKA || Okullar ne zaman açılacak 2021, hangi illerde ve sınıflara açılıyor? İlkokullar, ortaokullar ve liseler açılacak mı?Okulların açılacağı ve yüz yüze eğitime geçileceği tarih ile ilgili son dakika gelişmeleri öğrencilerin ve velilerin gündeminde yer alıyor. Bakan Ziya Selçuk, 1 Mart'ta açılaması beklenen okullar için açıklamada bulunmuştu. 1 Mart günü toplanan Kabine de yüz yüze eğitim için son dakika kararını açıkladı. Kabine toplantısı sonrasında son detaylar merak konusu oldu. Peki okullar ne zaman açılacak 2021? 2 Mart'ta okullar açılıyor mu, yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? İşte son dakika gelişmeleri...
2.03.2021Gündem
Bakan Kurum açıkladı! 49 yıl süre ile bedelsiz verildi
Bakan Kurum açıkladı! 49 yıl süre ile bedelsiz verildiÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Yeşilay Haftası nedeniyle Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezi'ni ziyaret etti. Bakan Kurum, “Geçtiğimiz aralık ayında, Yeşilay ile vatandaşlarımızı zararlı alışkanlıklardan koruma ve bağımlılıklarla mücadele faaliyetlerini yaygınlaştırma amacıyla bir iş birliği protokolü imzaladık. Bu özel protokolle; 76 ilimizdeki birçok hazine taşınmazımızı 49 yıl süre ile kurumlarımıza bedelsiz tahsis ettik" dedi.
2.03.2021Ekonomi
Ankara'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı, hangi yasaklar kaldırıldı? Ankara hangi renk kodunda yer alıyor?
Ankara'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı, hangi yasaklar kaldırıldı? Ankara hangi renk kodunda yer alıyor?Binlerce kişinin merak içerisinde beklediği Kabine Toplantısı dün akşam gerçekleştirildi. Düşük-Orta riskli illerde yasaklar kaldırılırken yüksek ve çok yüksek riskli illerde yasakların bir süre daha devam edeceği açıklamasında bulunuldu. Bu açıklamaların ardından yayımlanan koronavirüs risk haritasında sarı kodla orta riskli iller kategorisinde yer alan Ankara'da hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının yanı sıra 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasakları kaldırıldı. İşte Ankara'da kaldırılan yasaklar...
2.03.2021Gündem
Türkiye'deki riskli iller hangileri | Koronavirüs riskli iller haritası! Yüksek-Çok yüksek riskli iller tam liste...
Türkiye'deki riskli iller hangileri | Koronavirüs riskli iller haritası! Yüksek-Çok yüksek riskli iller tam liste...Türkiye'de yerinde karar dönemine 2 Mart itibariyle geçildi. Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan koronavirüs risk tablosuna göre iller dört ayrı kategoriye ayrıldı. Vaka sayısı yüksek ve çok yüksek olan illerde yasakların bir süre devam etmesi kararı alınırken düşük ve orta riskli illerde yasakların kaldırılması kararı alındı. Peki Türkiye'de açıklanan son tabloya göre yüksek ve çok yüksek riskli iller hangileri?
2.03.2021Gündem
Nijerya'da kaçırılan 270'den fazla kız öğrenci serbest bırakıldı
Nijerya'da kaçırılan 270'den fazla kız öğrenci serbest bırakıldıNijerya'da yatılı okula düzenlenen saldırıda kaçırılan 279 kız öğrencinin tamamının serbest bırakıldığı bildirildi. Ülkede okullar son yıllarda fidye almak isteyen silahlı grupların hedefi haline geldi.
2.03.2021Dünya
Son dakika... Yüz yüze eğitimde son durum! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu
Son dakika... Yüz yüze eğitimde son durum! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurduYeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk değerlendirme haritasına göre orta riskli iller arasında yer alan şehirlerde, okul öncesi ile ilk ve orta dereceli okullarda yüz yüze eğitime başlandı. Öte yandan, Milli Eğitim Bakanlığından (MEB), düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli il kategorilerinde 2 Mart'tan itibaren yüz yüze eğitime geçiş sürecine ilişkin ayrıntılar paylaşıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da yüz yüze eğitime ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. İşte yüz yüze eğitim haberinin ayrıntıları...
2.03.2021Gündem
Kahvehaneler açılıyor mu? İşte kahvehaneler ve kıraathanelerin son durumu...
Kahvehaneler açılıyor mu? İşte kahvehaneler ve kıraathanelerin son durumu...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Gelen son dakika haberine göre; Erdoğan toplantı sonrası yaptığı açıklamada, 'Tedbirlerin sıkılaştırılması veya gevşetilmesi kararı, salgının her bir ilimizdeki iyileşme veya kötüleşme durumuna göre verilecek' dedi. Peki yeni normalleşmede kahvehaneler ve kıraathaneler açılıyor mu? İşte, kıraathaneler hakkında en son bilgiler...
2.03.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Normalleşme başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Normalleşme başladıHafta sonu sokak kısıtlaması, düşük ve orta riskli illerde tamamen kalktı, hafta içi 21.00-05.00 sokak yasağı sürecek. Tüm illerde okul öncesi eğitim kurumları, ilkokullar, 8’inci ve 12’nci sınıflar eğitim öğretime açılıyor. Restoran ve kafeler çok yüksek riskli iller hariç 07.00-19.00 arası yüzde 50 kapasiteyle açık olacak. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokak kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde  kaldırıldı, yüksek ve çok yüksek riskli illerde süre artırılacak.
2.03.2021Siyaset
Son dakika: Tüm yasaklar kalkıyor! Erdoğan ayrıntıları tek tek açıkladı
Son dakika: Tüm yasaklar kalkıyor! Erdoğan ayrıntıları tek tek açıkladıSon dakika haberine göre Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kontrollü normalleşme süreciyle ilgili alınan yeni kararları açıkladı. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, yüz yüze eğitim, kafe ve restoranlarla ilgili detayları verdi. Erdoğan, "Her hafta risk durumuna göre illerimizin renkleri yeniden tespit edilecek, iki haftada bir normalleşme uygulaması güncellenecek." dedi.
2.03.2021Siyaset
Son dakika! İstanbul'da yüz yüze eğitimin ayrıntıları belli oldu
Son dakika! İstanbul'da yüz yüze eğitimin ayrıntıları belli olduGelen son dakika haberine göre; MEB "2 Mart Salı günü itibarıyla tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlanacak." açıklamasını yaptı. Buna göre 'yüksek risk' grubunda bulan İstanbul için de yüz yüze eğitimin ayrıntılar belli olmuş oldu. İstanbul Valisi Yerlikaya da kararın ardından açıklama yaptı. İşte detaylar...
1.03.2021Gündem
Son dakika! MEB duyurdu: Yüz yüze eğitim başlıyor! İşte detaylar
Son dakika! MEB duyurdu: Yüz yüze eğitim başlıyor! İşte detaylarSon dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2 Mart Salı itibarıyla ülke genelinde yüz yüze eğitime geçiş sürecine başlanacağı bildirildi. Bakan Selçuk 'okulları açıyoruz' etiketiyle detaylı tabloyu paylaştı.
2.03.2021Gündem
Sınavlar ertelendi mi? Lise sınavları ne zaman yapılacak? Bakan Selçuk tarih verdi mi...
Sınavlar ertelendi mi? Lise sınavları ne zaman yapılacak? Bakan Selçuk tarih verdi mi...Yüz yüze lise sınavları ertelendi mi? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan son kararlar doğrultusunda 1 Mart itibariyle yüz yüze eğitim başlayacaktı. Koronavirüs salgının seyrinin Kabine Toplantısında değerlendirilecek olması sebebiyle eğitim 2 Mart tarihine çekildi. 1 Mart Kabine Toplantısından da beklenen kararlar çıktı. Sınavlar ertelendi mi? Yüz yüze sınavlar ne zaman yapılacak? Lise sınavları ne zaman yapılacak? İşte sınavların durumu ile ilgili yapılan son açıklamalar.
1.03.2021Gündem
Son dakika... Yüz yüze eğitim için beklenen açıklama geldi
Son dakika... Yüz yüze eğitim için beklenen açıklama geldiGelen son dakika haberine göre; yüz yüze eğitim için beklenen açıklama geldi. Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonların beklediği haberi açıkladı.
1.03.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan düğünlerle ilgili flaş açıklama
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan düğünlerle ilgili flaş açıklamaCumhurbaşkanı Erdoğan "Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler, düşük ve orta riskli illerimizde 100 kişiyi, yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve 1 saati aşmamak kaydıyla yapılabilecek." dedi.
1.03.2021Gündem
Konya Tabip Odası Başkanı: Mutasyonlu virüs 5 yaşındaki çocukta da görüldü
Konya Tabip Odası Başkanı: Mutasyonlu virüs 5 yaşındaki çocukta da görüldüKonya Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Çetin, Konya'da günlük 350-400 koronavaris vakasının görüldüğünü söyledi. Çetin, ''Konya’da mutasyonlu vaka var. Hatta çok sayıda, yaşları da genç. 5 yaşındaki çocuk dahi görüldü'' dedi.
1.03.2021Gündem
Öğretmenler ne zaman aşı olacak, randevu nasıl alacak? Öğretmenler aşı olmak zorunda mı?
Öğretmenler ne zaman aşı olacak, randevu nasıl alacak? Öğretmenler aşı olmak zorunda mı?Son dakika haberleri arasında yer alan yüz yüze eğitimin başlamasına kısa bir süre kaldı. Durum böyle olunca da öğretmenlerin koronavirüs aşısı gündeme geldi. Milyonlarca öğretmen yüz yüze eğitim öncesinde aşı vurulacak. Öğretmenler ise Öğretmenler ne zaman aşı olacak? Öğretmenler aşı olmak zorunda mı? sorularını araştırıyor. İşte Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklamalar...
1.03.2021Gündem
Mimarlık İstisnasız Hepimizin İçinde Olduğu Ama Hiçbirimizin Üzerinde Konuşmadığı Bir Dünya
Mimarlık İstisnasız Hepimizin İçinde Olduğu Ama Hiçbirimizin Üzerinde Konuşmadığı Bir DünyaYüz yüze iletişimin hayli mesafeli bir hale geldiği pandemi döneminde, TRT 2 kanalında hazırlayıp sunduğu TV programı “MİM” aracılığıyla mimarlığın ulusal ölçekte tartışılır hale gelmesine katkıda bulunan Mimar Nevzat Sayın ile gündemdeki yarışmaları, pandemi döneminde fazlasıyla üzerinde düşündüğü ev kavramını, mevcut konjonktürde hızlanan kentten kırsala tersine göç hareketini, güncel işlerini ve mimarlığı konuşmanın önemini konuştuk.
1.03.2021Ekonomi
Bugün yüz yüze eğitim başlıyor mu, okul var mı? Okullar ne zaman açılacak?
Bugün yüz yüze eğitim başlıyor mu, okul var mı? Okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim için 1 Mart işaret edilmişti. Mart ayına girdik. Bu nedenle öğrencilerin ve velilerin gündeminde okulların açılıp açılmayacağı konusu var... Özellikle "Okullar ne zaman açılacak? Bugün yüz yüze eğitim başlıyor mu?" sorularına yanıt aranıyor.
1.03.2021Gündem
Son dakika... Sınavlar ertelendi mi, iptal mi oldu? Lise yüz yüze sınavlar ne zaman?
Son dakika... Sınavlar ertelendi mi, iptal mi oldu? Lise yüz yüze sınavlar ne zaman?Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, lise sınavları için 1 Mart tarihini işaret etmişti. Mart ayına girdik ve çok önemli bir son dakika gelişmesi yaşandı. Bu gelişmenin ardından "Sınavlar ertelendi mi, iptal mi oldu? Lise yüz yüze sınavlar ne zaman?" soruları peş peşe gelmeye başlandı.
1.03.2021Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz: 'İstanbul’da artış eğilimi var, tam açılmayı konuşmak için erken'
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz: 'İstanbul’da artış eğilimi var, tam açılmayı konuşmak için erken'Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, koronavirüs pandemisinde “yerinde karar" döneminin başlamasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Prof. Dr. Yavuz, İstanbul'daki son durumu da değerlendirdi ve “İstanbul, ilçeler arası nüfus geçişinin çok fazla olduğu bir il. Bu nedenle açılmalarla ilgili kararlar, ilçe değil il bazında alınmalı. Son bir haftadır test pozitiflik oranları ve vaka sayısında bir artış gözlüyoruz. Bu nedenle İstanbul'da tam açılma için henüz erken" dedi.
28.02.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak? Pazartesi 81 ilde okullar açılıyor mu, İstanbul'da da okullar açılacak mı?
Okullar ne zaman açılacak? Pazartesi 81 ilde okullar açılıyor mu, İstanbul'da da okullar açılacak mı?1 Mart gününe sayılı günler kala milyonlarca öğrenci, okullar açılıyor mu, okullar ne zaman açılacak sorularına cevap arıyor. Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde okulların açılış tarihi hakkında 1 Mart'ı işaret etti. Yurt genelinde ise öğrenciler, veliler, öğretmenler 1 Mart'ta okullar açılıyor mu sorusuna ilgi gösterdi. Kalabalık olmasından dolayı en çok merak edilen şehir ise İstanbul oldu. Peki İstanbul'da okullar açılacak mı, ne zaman açılacak? İşte İstanbul Valiliği'nden gelen son dakika açıklama...
28.02.2021Gündem
Lise sınavları ertelendi mi, iptal mi edildi? Lise sınavlarını yapılacağı tarih belli oldu
Lise sınavları ertelendi mi, iptal mi edildi? Lise sınavlarını yapılacağı tarih belli olduBinlerce öğrenci Lise sınavları ertelendi mi iptal edildi mi sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. 1 Mart'ta başlaması beklenen yüz yüze eğitimin 1 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Kabine Toplantısı sonrasında alınacak olan kararlar masaya yatırıldıktan sonra illerin vaka sayılarına göre belirleneceğinin duyurulmasının ardından okullarda yüz yüze eğitime Kabine Toplantısı'nın hemen ardından 2 Mart'ta başlanacağı duyuruldu. Peki Lise sınavları ertelendi mi, iptal mi edildi?
28.02.2021Gündem
ISS, Türkiye’de  ‘sağlığı’ buldu
ISS, Türkiye’de ‘sağlığı’ bulduDünya çapında 30’dan fazla ülkede 60 binden fazla müşteriye hizmet veren tesis yönetim şirketi ISS, pandemi sürecinde genel kârlılığı yüzde 2.2 azalırken Türkiye’deki operasyonunda bütçe hedeflerini tutturdu, hatta reel olarak yüzde 5 büyüdü.
28.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

mebyüz yüze eğitimnasılne zamanokullar

Okullar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.