Geri Dön
Gündem5 kişiye mezar oldu! Yürek yakan detaylar

5 kişiye mezar oldu! Yürek yakan detaylar

Amasya'nın Suluova ilçesinde, Derinöz Barajına düşen Levent Cenik (3) ile kurtarmak için suya girip, boğulan ablası Havvanur Cenik'in (9) cansız bedenlerinin, Amasya Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerince el ele tutuşmuş bulunduğu ortaya çıktı. Levent'in ise dün doğum günü olduğu öğrenildi.

5 kişiye mezar oldu! Yürek yakan detaylar

'EKİP OLARAK PERİŞAN OLDUK'
 
Amasya Belediyesi İtfaiye Müdürü Selim Keleş, "Olayın olduğu yerden 3 metre açıkta Elif Semiz'i, barajın bent duvarlarına doğru olan noktasında ise babaanne Sultan Cenik'i bulduk. Bir müddet sonra çocuklar, 10 metre derinliğe çökmüş vaziyette görüldü. Çocukların 2'si yan yana el ele tutuşur vaziyette çıkarıldı. Biz bu olayı yaşadık ve ekip olarak perişan olduk. 6 metre ileride de amcaya ulaştık" dedi.

Öte yandan Cenik ailesinin evine gelenler, taziye ziyaretinde bulundu. Levent ve Havvanur Cenik'in babası Beytullah Cenik, taziye sırasında güçlükle ayakta durabildi. 

5 kişiye mezar oldu Yürek yakan detaylar

5 kişiye mezar oldu Yürek yakan detaylar

TOPRAĞA VERİLDİLER

Amasya'nın Suluova ilçesinde Derinöz Barajına düşen Levent Cenik (3) ile onu kurtarmak için suya girip boğulan ablası Havvanur (9), babaannesi Sultan (50), amcası Emrullah (19) ve halası Elif Semiz (28) için memleketleri Saraydüzü Mahallesi'nde cenaze namazı kılındı. 

'YEĞENLERİNİ DE ALDIN GİTTİN'

Taziyeleri kabul ettiği sırada güçlükle ayakta durabilen baba Beytullah Cenik, çocukları, annesi ve kardeşinin tabutunun başında gözyaşlarına boğuldu. Cenik, kardeşi Emrullah'ın tabutunun başında, 'Yeğenlerini de aldın gittin, babama selam söyle' diye konuşması yürek dağladı. Anne Güllü Cenik ise cenaze aracının arkasından ağıt yaktı. Cenazeler, kılınan namazın ardından aile kabristanlığı'na defnedildi.

5 kişiye mezar oldu Yürek yakan detaylar

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 24 Ekim 2021 )Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 338 bin 536 Kovid-19 testi yapıldı, 24 bin 792 kişinin testi pozitif çıktı, 195 kişi yaşamını yitirdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler