Amasya

Amasya

Son dakika amasya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan amasya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan amasya haber sayfamızda...

Amasya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.784 amasya haberi bulunmuştur.
Türk Yıldızları Niğde semalarında uçuş yaptı!
Türk Yıldızları Niğde semalarında uçuş yaptı!Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi 'Türk Yıldızları' Niğde semalarında selamlama uçuşu gerçekleştirdi.
18.06.2021Teknoloji
Hamile olduğunu düşünen kadının karnından çıkan şaşırttı
Hamile olduğunu düşünen kadının karnından çıkan şaşırttıAmasya’da hamile olduğunu zannedip hastaneye başvuran Aysel Geylan’ın (35) karnından 6 kilo 400 gram kitle çıkartıldı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Fadıl Kara, “Hastamız bize geldiğinde gerçekten 9 aylık hamile gibiydi. Çok dikkatli bir şekilde operasyonla kisti patlatmadan çıkarttık” dedi.
17.06.2021Haberler
Hamile olduğunu düşünen kadının karnından 6 kilo 400 gram kitle çıktı!
Hamile olduğunu düşünen kadının karnından 6 kilo 400 gram kitle çıktı!Amasya’da hamile olduğunu zannedip hastaneye başvuran Aysel Geylan’ın (35) karnından 6 kilo 400 gram kitle çıkartıldı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Fadıl Kara, “Hastamız bize geldiğinde gerçekten 9 aylık hamile gibiydi. Çok dikkatli bir şekilde operasyonla kisti patlatmadan çıkarttık” dedi.
17.06.2021Gündem
Sağlık Bakanı Koca 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı
Sağlık Bakanı Koca 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre 7 günlük her 100 bin kişide görülen Kovid-19 güncel vaka sayılarını açıkladı. Koca, Twitter hesabındaki paylaşımında, 29 Mayıs-4 Haziran'da il bazında 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık Kovid-19 vaka sayılarına yer vererek, "Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da düşme eğilimi devam ediyor. Bu güce güvenin." ifadelerini kullandı.
8.06.2021Gündem
Havza Genelgesi Nedir? Tarihi, Maddeleri Ve Özellikleri
Havza Genelgesi Nedir? Tarihi, Maddeleri Ve ÖzellikleriHavza, Rum azınlıkları ve çetelerinin en fazla aktif oldukları yerlerden bir tanesidir ve Havza’da insanlar bu azınlık ve çetelerin yaptığı propagandalar yüzünden huzursuzdu. Havza Genelgesinin gerçekleştiği tarih, genelgenin önemi ve havza genelgesinde geçen maddeler gerek vatandaşlar gerekse öğrenciler tarafından zaman zaman merak ediliyor. Peki, Havza Genelgesi nedir ve hangi tarihte yayınlanmıştır? Havza Genelgesinin maddeleri ve özellikleri nelerdir tüm detaylarıyla derledik.
8.06.2021Eğitim
Kurtuluş Savaşı Hazırlık Dönemi Ders Notları Ve Konu Anlatımı
Kurtuluş Savaşı Hazırlık Dönemi Ders Notları Ve Konu AnlatımıKurtuluş savaşı, tarihin en önemli dönemlerinden bir tanesidir ve tarih derslerinde ve kitaplarında yer alan önemli bir konudur. Türk Kurtuluş Savaşı, İstiklal Harbi ya da Millî Mücadele dönemi şeklinde ifade edilir. Bu dönemde Havza genelgesi, Amasya genelgesi, Erzurum Kongresi, Sivas Kongresi ve Misakı Milli’nin ilanı gibi konuların detaylarını sizler için derledik.
8.06.2021Eğitim
Danişmentliler Beyliği Nerede Kurulmuştur? Eserleri Ve Özellikleri Nelerdir?
Danişmentliler Beyliği Nerede Kurulmuştur? Eserleri Ve Özellikleri Nelerdir?Anadolu Selçuklu Devleti zamanında birçok önemli beylik kurulmuştur. Bu beylikler kendilerine has özellikleri ile dikkat çekmişlerdir. Bu beyliklerin Anadolu için çok büyük katkıları olmuştur. Anadolu'da çok sayıda önemli eser bırakan beylikler olmuştur. Sizler için Danişmentliler beyliği nerede kurulmuştur? Eserleri ve özellikleri nelerdir? Tüm detayları ile derledik.
7.06.2021Eğitim
LGS’de matematik belirleyici olacak
LGS’de matematik belirleyici olacakLGS, 1.2 milyon öğrencinin katılımıyla dün gerçekleşti. Uzmanlar ve öğrencilerden gelen yorumlara göre sorular kazanımlara uygundu, hatalı soru iddiası yok. Sözel bölümdeki testler kolaydı. Sayısal, özellikle de Matematik, sınavın belirleyicisi olacak.
7.06.2021Eğitim
Amasya Görüşmeleri Nedir? Genelge Tarihi, Önemi Ve Sonuçları Nelerdir?
Amasya Görüşmeleri Nedir? Genelge Tarihi, Önemi Ve Sonuçları Nelerdir?Amasya Görüşmeleri tarihin en önemli görüşmelerinden bir tanesi olmuştur. Bu görüşmelerin büyük bir önemi vardır ve aynı zamanda bu görüşmenin çok sayıda olumlu sonucu ortaya çıkmıştır. Amasya Görüşmesinin ne olduğunu, bu görüşmelerin ne kadar önemli bir yapıya sahip olduğunu ve sonuçlarını merak edenler için tüm detayları derledik.
6.06.2021Eğitim
Orman Genel Müdürlüğü, 7 ilde işletme ve 2 ilde fidanlık müdürlükleri kuracak
Orman Genel Müdürlüğü, 7 ilde işletme ve 2 ilde fidanlık müdürlükleri kuracakOrman Genel Müdürlüğü, Adana, Amasya, Bolu, Denizli, İzmir, Konya ve Mersin'de orman işletme müdürlükleri, Çanakkale ve Kastamonu'da orman fidanlık müdürlükleri kuracak.
4.06.2021Ekonomi
Resmen yayımlandı! 11 Orman İşletme ve Fidanlık Müdürlüğü kurulacak
Resmen yayımlandı! 11 Orman İşletme ve Fidanlık Müdürlüğü kurulacak9 Orman Bölge Müdürlüğünde, 11 Orman İşletme ve Fidanlık Müdürlüğü kurulmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
3.06.2021Gündem
Anadolu'da Kurulan İlk Türk Beylikleri Hangileridir Ve Ortak Özellikleri Nelerdir?
Anadolu'da Kurulan İlk Türk Beylikleri Hangileridir Ve Ortak Özellikleri Nelerdir?Beylik, bir beyin yönetiminin altında olan ülke ya da küçük devlet şeklinde tanımlanır. Tarih boyunca çok sayıda Türk Beyliği Anadolu içerisinde varlığını sürdürmüştür. Tarih kitaplarının içinde yer alan bu beylikler oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu sebepten dolayı Anadolu üzerinde kurulmuş olan ilk Türk beyliklerinin öğrenilmesi büyük bir önem arz eder. Bu beyliklerin hangileri olduğunu, beyliklerin hangi özelliklere sahip olduklarını ve özelliklerinin neler olduğunu sizler için derledik.
3.06.2021Eğitim
Doğu Demirkol kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Doğu Demirkol yaşamı...
Doğu Demirkol kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Doğu Demirkol yaşamı...Doğu Demirkol kaç yaşında, babası kim? Ahlat Ağacı filmindeki performansıyla çok konuşulan oyuncu Doğu Demirkol kimdir, kaç yaşında soruları gündemde. Komedyen olarak bilinen oyuncu, birbirinden başarılı yapımlarda boy gösterdi. Peki, Doğu Demirkol'un babası kim, aslen nereli?
2.06.2021Cadde
Meteoroloji'den 6 il için uyarı! Yollar göle döndü, araçlar sürüklendi
Meteoroloji'den 6 il için uyarı! Yollar göle döndü, araçlar sürüklendiMeteoroloji'den 6 il için yapılan uyarısı sonrası Karadeniz Bölgesi'nde beklenen kuvvetli yağışlar etkili oldu. Samsun'da sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Meydana gelen sel sularında park halindeki araçlar sürüklendi, rögarlar taştı, trafikte kısa süreli aksamalar yaşandı. Meteoroloji Samsun ve çevresinde gök gürültülü sağanağın devam edeceğini belirterek, ani su ve sel baskınlarına karşı tedbirli olunması uyarısında bulundu.
2.06.2021Haberler
Son dakika...  Meteoroloji'den 6 il için uyarı! Yollar göle döndü, araçlar sürüklendi
Son dakika... Meteoroloji'den 6 il için uyarı! Yollar göle döndü, araçlar sürüklendiGelen son dakika haberine göre; Meteoroloji'den 6 il için yapılan uyarısı sonrası Karadeniz Bölgesi'nde beklenen kuvvetli yağışlar etkili oldu. Samsun'da sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Meydana gelen sel sularında park halindeki araçlar sürüklendi, rögarlar taştı, trafikte kısa süreli aksamalar yaşandı. Meteoroloji Samsun ve çevresinde gök gürültülü sağanağın devam edeceğini belirterek, ani su ve sel baskınlarına karşı tedbirli olunması uyarısında bulundu.
2.06.2021Gündem
149 konut ve 111 iş yerinin satışı yapılacak
149 konut ve 111 iş yerinin satışı yapılacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre TOKİ, 149 konut ve 111 iş yeri satışı yapacak.
1.06.2021Ekonomi
Silahını çaldıran polis dehşet saçtı!
Silahını çaldıran polis dehşet saçtı!İstanbul Fatih'te polis Abdullah D., cinsel birliktelik yaşadığı kadın tarafından silahı ve cüzdanı çalındığı iddiasıyla dehşet saçtı. Meslektaşları ve arkadaşlarıyla birlikte kadının çalıştığı iş yerini bastı. Baskında iş yeri sahibi kuyumcu İbrahim İ. ayağından vuruldu.
1.06.2021Gündem
Görevini aksattığı için uyardı kafasına 10 dikiş atıldı
Görevini aksattığı için uyardı kafasına 10 dikiş atıldıAmasya'da camide görevli müezzin Yavuz Selim A., tartıştığı aynı camide görevli imam Beytullah S.,'nin plastik tabureyle saldırısına uğradı. Kafasına 10 dikiş atılan Yavuz Selim A., 10 gün rapor alırken, imam hakkında adli ve idari soruşturma açıldı.
30.05.2021Gündem
Amasya’da feci olay! Daire kavgasında ağabeyini öldürdü
Amasya’da feci olay! Daire kavgasında ağabeyini öldürdüAmasya’nın Merzifon ilçesinde Murat Conba (39), babalarına ait dairenin kullanımı nedeniyle kavga ettiği ağabeyi Vural Conba’yı (41), öldürdü. Yaşanan olay sonrası Murat Conba, polis tarafından gözaltına alındı.
30.05.2021Gündem
Hakim ve savcı atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı
Hakim ve savcı atamaları Resmi Gazete'de yayımlandıHakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) 3 bin 70 hakim ve savcının görev yerinin değiştirilmesine ilişkin kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
27.05.2021Gündem
3 bin 70 hakim ve savcıya atama
3 bin 70 hakim ve savcıya atamaHakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi, 3 bin 70 hakim ve savcıyı kapsayan Adli ve İdari Yargı 2021 yılı Ana Kararnamesi’ni tamamladı.
26.05.2021Siyaset
Son dakika... HSK'dan yaz kararnamesi! 3 bin 70 hakim ve savcının görev yeri değişti
Son dakika... HSK'dan yaz kararnamesi! 3 bin 70 hakim ve savcının görev yeri değiştiHSK'dan son dakika yaz kararnamesi geldi. Buna göre; 3 bin 70 hakim ve savcının görev yerlerinin değiştiği bildirildi.
25.05.2021Gündem
Bilim insanlarıyla tanışalım: Akşemseddin
Bilim insanlarıyla tanışalım: AkşemseddinBilim dünyasının mucitleri buluşlarıyla hayatımızı kolaylaştırırken gelecekteki insanlar için yaşamsal icatlar yapmışlar.
25.05.2021Bilim ve Çocuk
Sahile zorunlu iniş yapan Azerbaycan'ın askeri helikopteri bölgeden ayrıldı
Sahile zorunlu iniş yapan Azerbaycan'ın askeri helikopteri bölgeden ayrıldıGiresun'un Tirebolu ilçesi sahiline, teknik arıza nedeniyle 1 gün arayla 2 kez acil iniş yapan, Azerbaycan Hava Kuvvetleri'ne ait, Mİ-17 tipi askeri helikopter, arızasının giderilmesinin ardından bölgeden ayrıldı. Mürettebatının bölgede görevli jandarma ve polis ekiplerine sarılarak vedalaştığı helikopterin önce Ordu'ya ardından da Amasya'ya gideceği belirtildi.
24.05.2021Haberler
Bir ilçeyi şoka uğratmıştı! Bölgeden ayrıldı
Bir ilçeyi şoka uğratmıştı! Bölgeden ayrıldıGiresun'un Tirebolu ilçesi sahiline, teknik arıza nedeniyle 1 gün arayla 2 kez acil iniş yapan, Azerbaycan Hava Kuvvetleri'ne ait, Mİ-17 tipi askeri helikopter, arızasının giderilmesinin ardından bölgeden ayrıldı. Mürettebatının bölgede görevli jandarma ve polis ekiplerine sarılarak vedalaştığı helikopterin önce Ordu'ya ardından da Amasya'ya gideceği belirtildi.
24.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

amasyahakimsavcıAysel Geylanyağmur

Amasya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.