Geri Dön

500 bin tablet öğrenciye ulaştı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 500 bin tablet bilgisayarın öğrencilere teslim edildiğini belirterek, “Şubat sonuna kadar 600 bin tableti öğrencilerimize ulaştırmış olacağız” dedi

500 bin tablet öğrenciye ulaştı

Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitime tablet desteğinde ilk aşamayı gerçekleştirdi. 500 bin tablet bilgisayar öğrencilere teslim edildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Sözümüzü tuttuk ama daha çok çocuğumuza ulaşma gayretimiz devam ediyor” diyerek “Şubat ayı sonuna kadar 600 bin tablet bilgisayarı öğrencilerimize ulaştırmış olacağız” müjdesini verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tedarik edilen 500 bin bilgisayar öğrencilere ulaştı. Tüm dünyada artan cihaz ihtiyacı ve üretim kapasitesinin yeterli olmaması nedeniyle Bakanlık dağıtımı 7 faz hâlinde gerçekleştirdi. Son fazda 17 ile yapılan sevkiyatla birlikte 500 bin tablet dağıtımı tamamlandı.

Dağıtımın gerçekleştirildiği illerin yöneticileri ile video konferans yöntemiyle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları ve sivil inisiyatiflerin de desteğiyle 500 bin tabletin çok üzerinde bir dağıtım gerçekleştirildiğinde dikkat çekti. Uzaktan eğitimde internet ve cihaza ulaşamayan tek bir çocuk dahi kalmaması için çaba sarf ettiklerine dikkat çeken Selçuk, “TRT EBA televizyonu kanallarımız, yaklaşık 14 bin 500 EBA Destek Noktamız ve zorlu kış koşullarında bile Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklar için yollarda olan 167 EBA Mobil Destek Aracımızla okulu, çocuklarımızın bulunduğu yere taşıyoruz. İlk aşamada 500 bin olarak planlanan tablet bilgisayar desteğini gerçekleştirdik. Önümüzdeki hafta yeni hedefimiz için yola çıkıyoruz. Şubat ayı sonuna kadar 600 bin tablet bilgisayarı öğrencilerimize ulaştırmış olacağız” dedi..

İstanbul'da 3 ilçede ayakkabı çalan hırsız kameradaİstanbul'da 3 ilçede apartmanlardan ayakkabı çalan hırsız yakalandı. Hırsızlık anları da kameraya yansıdı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güven Timleri Şube Müdürlüğü Kadıköy timleri, Kadıköy, Kartal ve Maltepe'de ayakkabı hırsızlığı ihbarını aldı. Harekete geçen ekipler, güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Görüntülerde 29 çift marka ayakkabıyı çalan şüphelinin Erdinç A. olduğu tespit edildi. Çok sayıda sabıkası bulunduğu öğrenilen Erdinç A., polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet