Geri Dön
Gündem600 kişi çalışıyor! CNN TÜRK, 322 metre yüksekteki o kuleye çıktı

600 kişi çalışıyor! CNN TÜRK, 322 metre yüksekteki o kuleye çıktı

CNN TÜRK ekibi bir ilke imza attı, İstanbul'un 3. köprüsü olan Yavuz Sultan Selim köprüsünün kulesine çıktı. Tam 322 metre yüksekliğe, 8 dakika süren asansör yolculuğu ve tırmanışla çıkan ekibin macerasından nefes kesen görüntüler…

Yavuz Sultan Selim Köprüsü 2016 yılında hizmete açıldı. Yapımı, açılışı, ücreti çok konuşulmuştu. CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk’ün amacı köprünün zirvesine çıkmayı, 600 kişinin aktif bir şekilde çalıştığı köprünün görünmeyen noktalarını görmekti. Ekip zorlu yolculuk sonrası zirveye ulaşmakla kalmadı o noktada Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’yla da bir araya geldi.

600 kişi çalışıyor CNN TÜRK, 322 metre yüksekteki o kuleye çıktı

Köprünün tepe noktasına 8 dakikalık bir asansör yolculuğu ardından gerçekleşen bir tırmanma sonucunda ulaşıldı. İşte köprünün ve bağlantı yollarının anbean takip edildiği o merkez ve 322 metre yükseklikteki her gün yaşanan o hayattan nefes kesen görüntüler.

600 kişi çalışıyor CNN TÜRK, 322 metre yüksekteki o kuleye çıktı

 

Kardeşlerin şakalaşmasını kadına şiddet sanıp müdahale edince kavga çıktıAdıyaman'da yolda yürürken ablasıyla şakalaşan Muhammed Akgün?ün şiddet uyguladığını düşünen Oğuzhan Şaşgın, müdahale edince kavga çıktı. Polisin araya girmesiyle ayrılan taraflar karşılıklı şikayetçi olurken, olay güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet