Geri Dön
Gündem65 yaş üstü vatandaşlar için yasak kalktı! Oraya akın ettiler

65 yaş üstü vatandaşlar için yasak kalktı! Oraya akın ettiler

Son dakika haberi... 80 gün sonra özgür kalan 65 yaş üstü vatandaşlar, ücretsiz ulaşım kartlarını yeniden aktive edebilmek için metro istasyonunda kuyruk oluşturdu. Bursa ve Eskişehir'de 65 yaş üstü vatandaşlar ücretsiz kartlarını vizeletmek için uzun kuyruklar oluşturdu

Corona virüs tedbirleri kapsamında 80 gündür sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle eve kapanan 65 yaş üstü vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni normalleşme kapsamında sokaklara akın etti. 65 yaş üstü vatandaşlar sabahın ilk ışıklarıyla soluğu ücretsiz kartlarının yeniden aktive edildiği metro istasyonlarında aldı. Bursaray'ın Şehreküstü İstasyonu'nda sosyal mesafeye dikkat edilmeden uzun kuyruklar oluştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından yeni açıklamalarda bulundu. Erdoğan; 65 yaş ve üstü vatandaşların haftanın her günü 10.00 ile 20.00 saatleri arasında dışarı çıkabileceklerini açıkladı. Bunun üzerine 3 aydır eve kapalı olan 65 yaş üstü vatandaşlar sokaklara akın etti. 65 yaş üstü vatandaşlar ücretsiz seyahat kartlarını vizeletmek için ise Şehreküstü Metro İstasyonunda bulunan BURULAŞ ofisinin önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

BURULAŞ görevlileri ise uzun kuyruklar oluşturan 65 yaş üstü vatandaşları sürekli sosyal mesafeye dikkat etmeleri ve maske takma konusunda uyardı. Yaklaşık 3 ay sonra sokağa çıkan vatandaşların bazıları özgürlüklerine kavuştuklarını dile getirirken, bazıları ise verilen bu özgürlüğe herkesin kurallara uyarak dikkatli şekilde uymaları gerektiğini belirtti.

65 yaş üstü vatandaşlar için yasak kalktı Oraya akın ettiler

ESKİŞEHİR'DE DE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Normalleşme süreciyle birlikte 10.00 ile 20.00 saatleri arasında dışarı çıkabilecekleri açıklanan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, kullanım süresi biten ücretsiz toplu taşıma kartlarını yenilemek için Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Köprübaşı Caddesi'ndeki Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İletişim Merkezi'ne (BİLEM) gitti. Mesai saatinin saat 12.00'de başlaması nedeniyle vatandaşlar yaklaşık 100 metre kuyruk oluşturdu. Sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı gözlendi. Uzun süre sırada bekleyen vatandaşlardan bazıları tepki gösterirken, bazısı ise türkü söyleyerek vakit geçirdi.

Saat 10.00'dan beri sıra beklediğini söyleyen Hasan Karataş, "3 aydır evde kapalıydık. Hiçbir işimizi göremiyorduk. Bugün, bize sokağa çıkmak serbest oldu. Allah bundan sonra bize böyle bir şey göstermesin” dedi.

Kartını yeniletmek için bekleyen Mehmet Yılmaz ise, “Saat 09.00'dan beri bekliyoruz. Geldik, gittik açılmadı. İçeride 2 memur çalışıyor. Memur sayısını artırın diyoruz. Bu insanlar 3 aydır evlerindeydiler. 'Hastalık bulaşabilir' diyoruz ama dinleyen yok. Burası hastalığın bulaşma riski en yüksek olan yer. Daha fazla memur çalışsa bu insanlar burada beklemez” diye konuştu.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, BİLEM'in, 11 Haziran tarihinden itibaren saat 08.30 ile 17.30 saatleri arasında hizmet vereceğini belirtti.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İstanbul'da korku dolu anlar! Bir anda herkes oraya yöneldiİstanbul Zeytinburnu'nda caddede annesinin elini bırakarak yola fırlayan 7 yaşındaki Sümeyye A.'ya otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle sürüklenen Sümeyye A., yaralanırken, otomobil sürücüsü Filiz K. ise ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Hastaneye kaldırılan Sümeyye A.'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler