65 Yaş Üstü

65 Yaş Üstü

Son dakika 65 yaş üstü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 65 yaş üstü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 65 yaş üstü haber sayfamızda...

65 Yaş Üstü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.486 65 yas ustu haberi bulunmuştur.
Japonya'da rekor sıcaklar nedeniyle 23 kişi hayatını kaybetti
Japonya'da rekor sıcaklar nedeniyle 23 kişi hayatını kaybettiJaponya’da yüksek sıcaklıklar nedeniyle son bir haftada 23 kişi yaşamını yitirdi.
28.07.2021Dünya
Türkiye'de nakit ödeme önemini koruyacak
Türkiye'de nakit ödeme önemini koruyacakTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Nakit Kullanım Alışkanlıkları Anketi sonuçları, her ne kadar kartlı ödemeler günlük hayatta önemli bir yer edinse de, Türkiye'de nakdin diğer ödeme yöntemlerine göre çok daha baskın olduğunu, kısa vadede de diğer ödeme yöntemlerine karşı önemini koruyacağını ortaya koydu.
27.07.2021Uzmanpara
Emine Erdoğan’dan Sosyal Yaşam Merkezi’ne ziyaret
Emine Erdoğan’dan Sosyal Yaşam Merkezi’ne ziyaretCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezde geleneksel Kıbrıs el sanatları ve motifleri ile Kıbrıs’a özgü bitkilerin sunumu yapıldı.
21.07.2021Siyaset
Emine Erdoğan, Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezini ziyaret etti
Emine Erdoğan, Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezini ziyaret ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezini ziyaret etti.
20.07.2021Gündem
Moskova'da bazı kısıtlamalar kaldırıldı!
Moskova'da bazı kısıtlamalar kaldırıldı!Rusya'nın başkenti Moskova'da, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı uygulanan bazı tedbirlerin kaldırılması yönünde alınan karar yürürlüğe girdi.
19.07.2021Dünya
AB'de vakalarda yüzde 64 artış görüldü
AB'de vakalarda yüzde 64 artış görüldüAvrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, AB ülkelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında geçen haftaya göre yüzde 64,3'lük artış görüldüğünü bildirdi.
16.07.2021Dünya
Sıcak çarpmasına karşı ihmale gelmez 9 kural
Sıcak çarpmasına karşı ihmale gelmez 9 kuralAşırı sıcaklar ve yüksek nemin göz açtırmadığı bu yaz günlerinde 'sıcak çarpması' deyip geçmemek, çok dikkatli olmak gerekiyor. Zira tedavi edilmeyen sıcak çarpması beyin, kalp, böbrekler ve kaslara hızla zarar vererek hatta beyin kanamasına yol açarak hayati riske neden olabiliyor! Nöroloji Uzmanı Dr. Nebahat Bilici, sıcak çarpmasına karşı ihmale gelmez 9 kuralı anlattı.
14.07.2021Genel Sağlık
Rusya'da salgınının başlangıcından beri en yüksek ölü!
Rusya'da salgınının başlangıcından beri en yüksek ölü!Rusya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana son 24 saatte 786 ile "en yüksek" can kaybı kaydedilirken toplam ölü sayısı 145 bini geçti.
14.07.2021Dünya
Sıcak çarpmasına karşı 9 altın kural
Sıcak çarpmasına karşı 9 altın kuralHava sıcaklıklarının normalin üstünde seyrettiği bugünlerde uzmanlar uyarıyor: Öğlen sokağa çıkmayın, bol sıvı tüketin...
14.07.2021Gündem
Kavurmalar Büyükşehir’den
Kavurmalar Büyükşehir’denİzmir Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda sosyal belediyecilik anlayışıyla desteklerini sürdürüyor...
13.07.2021Ege
Sydv Nedir, Amaçları Nelerdir? Sydv Ne İş Yapar?
Sydv Nedir, Amaçları Nelerdir? Sydv Ne İş Yapar?Açılımı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olan SYDV, ihtiyaç sahiplerine maddi destek sağlamak için kuruldu. Ödenekler dışında devlete bağlı bir kurum olan RTÜK'ün gelirlerinin 'i, vakfın gelirlerini oluşturur. Ek olarak bir yıl içinde trafik cezalarından elde edilen gelirlerin yarısı da bu vakfa aktarılır. SYDV nedir, amaçları nelerdir? SYDV ne iş yapar? İşte, merak edilen tüm detaylar.
11.07.2021Eğitim
Rusya'da geçen yıldan bu yana 'en yüksek' günlük ölü sayısına ulaşıldı
Rusya'da geçen yıldan bu yana 'en yüksek' günlük ölü sayısına ulaşıldıRusya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana son 24 saatte 752 ile "en yüksek" can kaybı kaydedilirken toplam ölü sayısı 142 bini geçti.
10.07.2021Dünya
Çınarlara tam destek...
Çınarlara tam destek...Karşıyaka Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak kurduğu ‘İleri Yaş Hizmetleri’ birimiyle yaşlı vatandaşlar için önemli projeler üretiyor.
6.07.2021Ege
Rusya'da kabus... En yüksek günlük ölüm!
Rusya'da kabus... En yüksek günlük ölüm!Rusya'da yeni tip koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana son 24 saatte 737 ile "en yüksek" can kaybı kayıtlara geçerken toplam ölüm sayısı 140 bine yaklaştı.
6.07.2021Dünya
Twitter'dan açıkladılar! 18 yaş altı ve 65 yaş üstü için ücretsiz
Twitter'dan açıkladılar! 18 yaş altı ve 65 yaş üstü için ücretsizKültür ve Turizm Bakanlığı, tüm müzelerin, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar ile öğretmenler için ücretsiz, diğer vatandaşları için de yıllık ziyaret bedelinin 60 TL olduğunu duyurdu.
4.07.2021Gündem
Aile hekimlerine yaşlı izlem ve tarama zorunluluğu
Aile hekimlerine yaşlı izlem ve tarama zorunluluğuSağlık Bakanlığı, aile hekimlerinin yaşlı izlem ve taramasını zorunlu hale getirdi.
4.07.2021Gündem
18 yaş altı ve 65 yaş üstü toplu taşıma yasağı bugün kalktı mı? 18 yaş altı - 65 yaş üstü otobüse binebilir mi?
18 yaş altı ve 65 yaş üstü toplu taşıma yasağı bugün kalktı mı? 18 yaş altı - 65 yaş üstü otobüse binebilir mi?Şehir içi toplu ulaşım araçlarında 18 yaş altı ile 65 yaş üzeri vatandaşlara kısıtlama getirilmişti. Koronavirü salgınında risk grubunda yer alan kişiler otobüs, metro, metrobüs gibi toplu taşımaları kullanamıyordu. Kademeli normalleşme çerçevesinde 1 Temmuz'da kısıtlamalar kalkıyor. Bu kapsamda 18 yaş altı ve 65 yaş üstü 1 Temmuz'dan sonra otobüse binebilecek mi?
30.06.2021Gündem
Ekonomik ve temiz tatilin adresi Aliağa
Ekonomik ve temiz tatilin adresi AliağaAliağa Belediyesi’nin Ağapark Plajı ve sosyal tesisleri sezona hızlı başladı. Başkan Serkan Acar, “Tüm İzmirlileri hijyen koşullarına uygun plajlarımıza bekliyoruz” dedi
30.06.2021Ege
Delta varyantı Rusya'yı kavuruyor! En yüksek günlük ölüm
Delta varyantı Rusya'yı kavuruyor! En yüksek günlük ölümRusya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana son 24 saatte 652 ile "en yüksek" can kaybı kaydedilirken, toplam ölü sayısı 134 bini geçti.
29.06.2021Dünya
Çocuklarda ve gençlerde miyop vakaları arttı!
Çocuklarda ve gençlerde miyop vakaları arttı!Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Oftalmoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Aylin Karalezli, Kovid-19 salgınında yakına odaklanma gerektiren bilgisayar oyunlarına eğilimin, çocuk ve gençlerin göz sağlığını olumsuz etkilediğini bildirdi.
27.06.2021Genel Sağlık
Bakan Koca'dan flaş açıklamalar: Salgından tamamen kurtulmanın eşiğindeyiz
Bakan Koca'dan flaş açıklamalar: Salgından tamamen kurtulmanın eşiğindeyizSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 sürecine ilişkin, "Hastalığı geçirdikten ve tamamen iyileştikten 45 gün sonrasında yaşanan ölüm olaylarını incelediğimizde, özellikle 65 yaş üzeri grupta vefat sayılarının 2 kattan fazla arttığını tespit ettik. Öyle görünüyor ki gelecek 3 yıl, bu hasarı telafi etmekle geçecek." dedi. ​​​​​​​
23.06.2021Gündem
Toplu taşıma yasağı kalktı mı? 18 - 65 yaş üstü toplu taşıma yasağı ne zaman kalkacak?
Toplu taşıma yasağı kalktı mı? 18 - 65 yaş üstü toplu taşıma yasağı ne zaman kalkacak?Kabine Toplantısı dün yapıldı. Yeni kararlar peş peşe açıklandı. Aralarında 18 yaş üstü ve 65 yaş üstü vatandaşları ilgilendiren açıklamalar da yer aldı. Son zamanlarda merak edilen toplu taşıma yasağı kalktı mı? 18 yaş ve 65 yaş üstü toplu taşıma yasağı ne zaman kalkacak?
22.06.2021Gündem
‘Temmuzda hayat daha rahat olabilir’
‘Temmuzda hayat daha rahat olabilir’Türkiye’de dün 1.5 milyondan fazla kişinin aşılanmasıyla toplam uygulanan doz sayısı 38 milyon 800 bini geçti. Yaşın 35’e düşürülmesiyle birlikte aşı merkezlerindeki yoğunluk dün de sürdü. Uzmanlara göre, aşılama bu hızla devam ederse tüm kısıtlamalar kısa süre sonra kalkabilir. Prof. Dr. Necmi İlhan, ‘Temmuz ayında daha rahat sosyal ortamın olabileceğini öngörebiliriz şimdiden’ dedi
18.06.2021Gündem
18 yaş altı ve 65 yaş üstü otobüse binebilir mi? 65 yaş üstü toplu taşıma yasağı var mı, kalktı mı?
18 yaş altı ve 65 yaş üstü otobüse binebilir mi? 65 yaş üstü toplu taşıma yasağı var mı, kalktı mı?Koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş üstü ve 18 yaş altı vatandaşlara şehir içi toplu taşıma kısıtlaması getirilmişti. 1 Haziran'da alınan yeni kademeli normalleşme kararları ardından ve aşılama faaliyetleri ile birlikte 65 yaş üzeri ve 18 yaş altı toplu taşıma yasağı konusunda son gelişmeleri sorguluyor.
17.06.2021Gündem
Bilim Kurulu üyesi İlhan: Temmuzda daha rahat sosyal ortam olabilir
Bilim Kurulu üyesi İlhan: Temmuzda daha rahat sosyal ortam olabilirSAĞLIK Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, pazar günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının kalkması için vaka sayılarının biraz daha oturması gerektiğini söyledi. İlhan, "5 binli rakamları gördük. Bu rakamlar bu şekilde devam ederse Sayın Cumhurbaşkanı'mız da 'Temmuz başına kadar' diye ifade etmişti. Temmuza da 15 gün kaldığını düşünürsek temmuz ayında daha rahat sosyal ortamın olabileceğini öngörebiliriz şimdiden" dedi.
17.06.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

RusyakoronavirüsMoskovakoronacorona

65 Yaş Üstü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.