Geri Dön
GündemAcil Durum Yönetim Merkezi'nden son dakika uyarısı! Saat verildi...

Acil Durum Yönetim Merkezi'nden son dakika uyarısı! Saat verildi...

Ege bölgesi ve Batı Akdeniz'de sabah saatlerinden  itibaren kuvvetli fırtına bekleniyor.Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi, ayrıca Ege Denizi'nde de sabah saatlerinden itibaren kuvvetli fırtına beklendiği uyarısından bulundu.

Acil Durum Yönetim Merkezi'nden son dakika uyarısı! Saat verildi...

Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi'nden yapılan duyuruya göre, bugün saat 10.00'dan itibaren Ege bölgesi ile Batı Akdeniz'de güney yönlerinden saate 60-90, Güney Ege kıyılarında ise zaman zaman 100 kilometre hızla kuvvetli fırtına eseceği tahmin ediliyor.

Fırtınanın yarın saat 15.00'ten itibaren etkisini yitireceği öngörülüyor.

Ulaşımda aksama, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direklerin devrilmesi, hortum riski gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekiyor.

Ege Denizi için kuvvetli fırtına uyarısı

Ege Denizi'nde sabah saatlerinden itibaren kuvvetli fırtına beklendiği bildirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi'nden yapılan duyuruya göre, Kuzey Ege'de güney yönlerinden esen rüzgarın, bugün saat 09.00'dan itibaren etkisini artırarak güneydoğudan saatte 50-75, zaman zaman saatte 90 kilometre hızla kuvvetli fırtına eseceği tahmin ediliyor.

Güney Ege'de ise güney yönlerinden esen rüzgarın, bugün sabah saatlerinden itibaren güneydoğudan saatte 75-90 kilometre kuvvetli fırtına, zaman zaman saatte 105 kilometre kuvvetinde tam fırtına şeklinde eseceği bekleniyor.

Fırtınanın yarın saat 10.00'dan sonra etkisini kaybetmesi öngörülürken, ulaşımda da aksamaya karşı tedbirli olunması gerekiyor.

Muğla'da nesli tükenmekte olan Karakulak araç çarpması sonucu öldüMuğla'nın Seydikemer ilçesinde, Türkiye'de sayısı çok az olan ve nesli tükenme tehlikesinde olan 'Karakulak' (Caracal caracal) adıyla bilinen yabani kedi türü, çiftçi Yusuf Siper (30) tarafından ölü bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet