Geri Dön
GündemAdıyaman'da ormanlık alanlara girişler yasaklandı

Adıyaman'da ormanlık alanlara girişler yasaklandı

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, ormanlık alanlara giriş ve çıkışların yasaklandığını açıkladı.

Adıyaman'da ormanlık alanlara girişler yasaklandı

Hava sıcaklıkların mevsim normalinin üzerinde olduğunu ve olası yangınların önüne geçilebilmesi için ormanlara girişlerin yasaklandığını açıklayan Vali Çuhadar, Son günlerde ülkemizin farklı illerinde ormanlık alanlarda çıkan yangınlar büyük ölçüde kontrol altına alınsa da arazi ve hava şartları sebebiyle yangınlar henüz söndürülememiştir.

Ormanlarımızı yangına karşı korunmak amacıyla Adıyaman'da piknik ve mesire yerleri dışındaki ormanlık alanlara giriş ve çıkışlar ikinci bir emre kadar yasaklanmıştır" dedi.

Yasaklara uymayanlar hakkında cezai işlem uygulanacağını da dile getiren Vali Çuhadar, tüm vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
ABD'nin Yunanistan'da yeni üs kararı ne anlama geliyor?Türkiye’ye 40 km uzaklıktaki Dedeğaç’ı Atina’dan alıp askeri üs yapan ABD, şimdi de Çanakkale Boğazı'nı çerçeveleyen adaları istiyor. ABD ile Yunanistan arasında önümüzdeki ay yeni bir savunma anlaşmasının imzalanması bekleniyor. O anlaşmada Dedeağaç askeri üssünün kullanılmasının 5 yıl daha uzatılması bekleniyor. ABD'nin Yunanistan'da başka üsler kurmak istediği de gelen bilgiler arasında. Bölgede bu gelişmeler yaşanırken TSK, Ege ve Akdeniz'de 'Kararlılık 2121 Tatbikatı' başlattı. Peki peş peşe gelen bu haberler ne anlama geliyor? ABD ve Yunanistan ne yapmaya çalışıyor? Kritik gelişmelerin perde arkasını Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Eray Güçlüer CNN Türk canlı yayınında değerlendirdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner