Orman

Orman

Son dakika orman haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan orman gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan orman haber sayfamızda...

Orman

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 44.117 orman haberi bulunmuştur.
Etikette aldatıcı görsel ve ifadeye son: İçinde muz yoksa görseli de olmayacak
Etikette aldatıcı görsel ve ifadeye son: İçinde muz yoksa görseli de olmayacakİçinde muz olmayan “muzlu sütler”, “tereyağı keyfi” sunan bitkisel margarinler... Bu ürünler artık tüketiciyi kandıramayacak. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Gıda etiketlerinde yanıltıcı görseller kullanılmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.
24.02.2024Gündem
Bakanlık açıkladı! Destek ödemeleri hesaplara yatıyor
Bakanlık açıkladı! Destek ödemeleri hesaplara yatıyorTarım ve Orman Bakanlığı, toplamda 50 milyon 900 bin TL tarımsal destekleme ödemesinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını açıkladı.
23.02.2024Gündem
Bakan Yumaklı'dan pastırma cevabı
Bakan Yumaklı'dan pastırma cevabıTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 19. Kayseri Tarım Fuarı'nı ziyaret etti. Bakan Yumaklı burada kendisine sorulan 'Pastırmada Kayseri mi, Kastamonu mu?' sorusuna; "Her ikisi de ayrı kategoride, yiyenlere afiyet olsun" dedi.
23.02.2024Ekonomi
Kilosu 150 dolardan ihracata gönderilecek
Kilosu 150 dolardan ihracata gönderilecekTürkiye'de örtü altında ilk ürünün çıkarıldığı Mersin'in Mut ilçesinde temsili olarak ilk erikler toplanırken, kilogramının 150 dolardan ihracata gönderileceği belirtildi.
23.02.2024Ekonomi
Bakan Uraloğlu duyurdu: 12 dakikalık yol 3 dakikaya indi
Bakan Uraloğlu duyurdu: 12 dakikalık yol 3 dakikaya indiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Vize şehir geçişini 12 dakikadan 3 dakikaya indirdik. Böylece çevre yolumuz ile zamandan 72 milyon lira, akaryakıttan 10 milyon lira olmak üzere yıllık toplam 82 milyon lira tasarruf edeceğiz. Çevreye zarar veren araçların karbon emisyonunu da bin 193 ton azaltarak doğanın korunmasına katkı sağlayacağız. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
23.02.2024Ekonomi
‘Patateste arz sorunu yok’
‘Patateste arz sorunu yok’Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Aldığımız önlemlerle ne patates ne de soğanla alakalı bir sorun söz konusu değil. Türkiye’nin gıda arzı ile ilgili olarak hiçbir problemi yok” dedi.
23.02.2024Ekonomi
Fahiş fiyata ve hileye geçit yok! Ramazan için gıdaya sıkı denetim
Fahiş fiyata ve hileye geçit yok! Ramazan için gıdaya sıkı denetimFahiş fiyat ve gıdada tağşiş ile hile gözetimi 81 il genelinde devam ederken, Ramazan ayı öncesinde denetimler sıkılaştı. Tüketicilerin Alo 174 ve Alo 175 hatlarına bu kapsamda ilettiği şikayetlerin de anında değerlendirildiği belirtiliyor.
23.02.2024Ekonomi
Bakan Yumaklı: Örnek olan bir ülke konumuna geldik
Bakan Yumaklı: Örnek olan bir ülke konumuna geldikTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Türkiye, ikinci yüzyılında artık hedef büyütmüş, çok daha ileri hedefler kendisine belirlemiş olan bir ülkedir. Yani örnek alan değil, örnek olan bir ülke konumuna geldik” dedi.
22.02.2024Ekonomi
Fırın denetiminde gıda kontrol görevlilerine saldırı kamerada
Fırın denetiminde gıda kontrol görevlilerine saldırı kameradaSultanbeyli'de gıda denetim sırasında İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde görevli kadın, saldırıya uğradı. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.
22.02.2024Gündem
"Türkiye Yüzyılı' sadece bir, iki kelimeden ibaret değildir"
"Türkiye Yüzyılı' sadece bir, iki kelimeden ibaret değildir"Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "'Türkiye Yüzyılı' sadece bir, iki kelimeden ibaret değildir. 'Türkiye Yüzyılı' hem bugünümüzün hem de çocuklarımızın gelecek nesillerimizin, yarınını inşa etme hususudur" dedi.
22.02.2024Ekonomi
Kayıt dışına karşı önlem
Kayıt dışına karşı önlemTarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığı’nın üzerinde çalıştığı Etil Alkol Takip Sistemi (EATS) ile sahte alkollü içki üretimi ve bundan kaynaklanan can kayıplarının önüne geçilmesi hedeflenirken, sistemin önemli bir ayağını da “Alkol Ticaret Platformu” oluşturacak.
22.02.2024Ekonomi
Marmaris'ten güzel haber! Yanan ormanlık alanlar böyle görüldü
Marmaris'ten güzel haber! Yanan ormanlık alanlar böyle görüldüMarmaris'te geçtiğimiz sene yanan 4 bin 392 hektar alanın yeni görüntüleri geldi. Yeni manzara görenlerin içini açtı. İşte detaylar...
21.02.2024Gündem
Bakan Özhaseki İliç'te incelemelerde bulundu: Zehirli atığa rastlanmadı
Bakan Özhaseki İliç'te incelemelerde bulundu: Zehirli atığa rastlanmadıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İliç maden sahasındaki çalışmaları yerinde inceledi. Bakan Özhaseki, “9 noktadan numune alınıyor, şu ana kadar herhangi bir zehirli atığa rastlanmadı” dedi.
21.02.2024Gündem
Erzincan'da maden sahasında son durum: Her iki tarafta da arama faaliyetlerine ara veriyoruz
Erzincan'da maden sahasında son durum: Her iki tarafta da arama faaliyetlerine ara veriyoruzErzincan’ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmaları, ikinci bir toprak kayması riski nedeniyle durduruldu. Bölgede bulunan 5 bakan son duruma ilişkin bilgileri aktardı.
21.02.2024Haberler
Erzincan'da maden sahasında son durum: Her iki tarafta da arama faaliyetlerine ara veriyoruz
Erzincan'da maden sahasında son durum: Her iki tarafta da arama faaliyetlerine ara veriyoruzErzincan’ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmaları, ikinci bir toprak kayması riski nedeniyle durduruldu. Bölgede bulunan 5 bakan son duruma ilişkin bilgileri aktardı.
21.02.2024Gündem
Arnavutluk Başbakanı Rama Türkiye'de
Arnavutluk Başbakanı Rama Türkiye'deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Arnavutluk Başbakanı Rama'yı resmi törenle karşıladı.
20.02.2024Gündem
'Her ay 15-20 bin konut ve köy evini hak sahipleri ile buluşturacağız'
'Her ay 15-20 bin konut ve köy evini hak sahipleri ile buluşturacağız'İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Hedefimiz; 2 ay içinde deprem bölgesi genelinde 11 ilde 75 bin konutun teslimini yapmaktır. Ardından da inşallah her ay 15-20 bin konut ve köy evini hak sahipleri ile buluşturacağız." açıklamasını yaptı.
20.02.2024Gündem
Tohum Topu Projesi ile hem doğaya hem de hane bütçesine katkı imkanı
Tohum Topu Projesi ile hem doğaya hem de hane bütçesine katkı imkanıÖzel bir şirket tarafından başlatılan Tohum Topu Projesi kapsamında, iklim krizinden etkilenen köylerde yaşayan kadınlar tohum topu üretimi için hem eğitim alıyor hem de gelir elde ediyor.
20.02.2024Kadın
Kapının anahtarı kulaktaki çipte!
Kapının anahtarı kulaktaki çipte!Tarım ve Orman Bakanlığı, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların kulaklarında yer alan çipli küpelerin daha etkin kullanımını planlıyor. Türkiye’nin hayvancılık yol haritasını açıklayacak olan bakanlık, hayvan refahını, gıda güvenliğini ve insan sağlığını korumaya yönelik yeni tedbirler almaya hazırlanıyor.
20.02.2024Ekonomi
Erzincan İliç'te maden sahasında son durum: Heyelan riski nedeniyle arama faaliyetlerini durdurduk
Erzincan İliç'te maden sahasında son durum: Heyelan riski nedeniyle arama faaliyetlerini durdurdukErzincan'da maden sahasında meydana gelen toprak kaymasıyla ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar açıklama yaptı. Heyelan riski nedeniyle bölgedeki arama faaliyetleri durduruldu.
19.02.2024Haberler
Erzincan İliç'te maden sahasında son durum: Heyelan riski nedeniyle arama faaliyetlerini durdurduk
Erzincan İliç'te maden sahasında son durum: Heyelan riski nedeniyle arama faaliyetlerini durdurdukErzincan'da maden sahasında meydana gelen toprak kaymasıyla ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar açıklama yaptı. Yapılan açıklamada heyelan riski nedeniyle bölgedeki arama faaliyetlerinin durdurulduğu belirtildi.
19.02.2024Gündem
15 nüfuslu köye 7'nci kez muhtar adayı oldu! 'Yaşayanların yaşları 60'ın üzerinde'
15 nüfuslu köye 7'nci kez muhtar adayı oldu! 'Yaşayanların yaşları 60'ın üzerinde'Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine bağlı 7 haneli 15 nüfuslu Asmacık köyünün muhtarı Ahmet Coşar (67), 7'nci dönem için tekrar aday oldu.
19.02.2024Gündem
Beşiktaş'ta Samet Aybaba'dan Ricky Quaresma'ya kanca! 'Takip ediyoruz'
Beşiktaş'ta Samet Aybaba'dan Ricky Quaresma'ya kanca! 'Takip ediyoruz'Beşiktaş Futbol Takımları Genel Koordinatörü Samet Aybaba, Ricardo Quaresma ve oğlu Ricky Quaresma'nın kendisiyle ilgili yaptığı paylaşımları cevapladı.
18.02.2024Beşiktaş

Benzer Haber Etiketleri

Orman ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.