Geri Dön
GündemAhmet Albayrak kimdir, kaç yaşında? TRT yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak hayatı, kariyeri

Ahmet Albayrak kimdir, kaç yaşında? TRT yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak hayatı, kariyeri

Resmi Gazete'de yayımlanan yeni atama kararlarının ardından TRT'nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak oldu. Yönetim yapısı değişen ve Yönetim Kurulu üye sayısı 7'den 9'a çıkarılan TRT'de yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanan Ahmet Albayrak kimdir sorusu gündeme geldi. İşte Ahmet Albayrak hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...

Ahmet Albayrak kimdir, kaç yaşında? TRT yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak hayatı, kariyeri

Ahmet Albayrak limdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Remsi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile TRT'ye yönelik yeni atamalar yapıldı. Yönetim yapısında değişikliğe gidilen TRT'de yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak Ahmet Albayrak atandı. Resmi Gazete'de yayımlanan kararın duyurulmasının ardından Ahmet Albayrak kimdir sorusu gündeme geldi. İşte Ahmet Albayrak hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...

AHMET ALBAYRAK KİMDİR?

Prof. Dr. Ahmet Albayrak, 2003 yılında Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden fakülte birincisi olarak mezun oldu. 2005 yılında yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat dalında, 2008 yılında ise sanatta yeterliğini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat dalında tamamladı.

Video, film, motion, resim, çizim, fotoğraf ve enstalasyonları ile dünyanın birçok kentinde önemli sanat etkinliklerine katılan Albayrak, çeşitli ödüller aldı. 2013 yılında, IKSV desteğiyle Paris'te, Cite Internationale Des Arts’ta misafir sanatçı olarak Türkiye stüdyosunda çalışmalar ve yeni projeler gerçekleştirdi. 2016 yılında ise The American Turkish Society desteğiyle New York’ta School of Visual Art'ın davetli misafir sanatçısı oldu ve New York'ta ürettiği işlerinden oluşan "Anemotaxis" adlı solo bir sergi gerçekleştirdi.

Eserleri İstanbul Modern, Proje4L Çağdaş Sanat Müzesi, Moskova Modern Sanatlar Müzesi (MMOMA) ve Cambridge Üniversitesinin yanı sıra İngiltere, Almanya, Fransa, Güney Kore, Hollanda, Meksika, Rusya, Makedonya gibi çeşitli ülkelerde sergilendi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Deniz otobüsünde iğrenç taciz! Sapık tutuklandıİstanbul’dan Bursa'ya yolcu taşınan deniz otobüsünde, yanına oturan G.Ş. (33) adlı kadını uyurken taciz eden Yusuf Yıldırım (50), yolcular tarafından yakalanıp, güvenlik görevlilerine teslim edildi. Şikayet üzerine deniz otobüsünün rotası değiştirildi ve Yıldırım, Yalova'da polise teslim edildi. 'Çocuğa istismar'dan aranan Yıldırım, tutuklandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner