Gündem Ahmet Bolat kimdir kaç yaşında? THY Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat biyografisi...

Ahmet Bolat kimdir kaç yaşında? THY Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat biyografisi...

28.01.2022 - 10:01 | Son Güncellenme:

Prof. Dr. Ahmet Bolat kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyyor. THY Yönetim Kurulu Başkanlığı'ndan istifa eden İlker Aycı'nın yerine göreve THY'de Yatırım ve Teknolojiden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ahmet Bolat getirildi. Peki Prof. Dr. Ahmet Bolat kimdir?

Ahmet Bolat kimdir kaç yaşında THY Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat biyografisi...

Prof. Dr. Ahmet Bolat kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanlığı'ndan istifa eden İlker Aycı'nın yerine THY'de Yatırım ve Teknoloji'den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Bolat göreve getirildi. Kararın ardından Prof. Dr. Ahmet Bolat kimdir sorusu gündeme geldi. İşte THY Yeni Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat hakkında merak edilenler...

Haberin Devamı

AHMET BOLAT KİMDİR KAÇ YAŞINDA HAYATI VE KARİYERİ

1959 Konya doğumlu olan Prof. Dr. Ahmet Bolat İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1984'te ABD'de Stanford Üniversitesi'nde Yöneylem Araştırması alanında yüksek lisansını, 1988'de University of Michigan'da Endüstri ve Operasyonlar Mühendisliği bölümünde doktorasını tamamladı.

Profesör Ahmet Bolat akademisyen ve yönetici olarak çeşitli üniversitelerde ve şirketlerde çalıştı.

THY'de Strateji Geliştirme, Filo Planlama, Yatırım Yönetimi ve Ar-Ge'den sorumlu Başkan olarak Ortaklığa 400'e yakın uçak satın alımı ile 150'ye yakın uçak kiralanmasının planlanması ve gerçekleştirilmesinde hizmet etmiştir.

Turkish Cabin Interior AŞ Yönetim Kurulu Başkanı, Turkish HABOM AŞ ve SunExpress Havayolları Yönetim Kurulları Üyesi ve THY Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalıştı.

Haberin Devamı

Profesör Ahmet Bolat uçak-körük ataması, petrol tanker taşımacılığı, şehirlerarası otobüs işletmeciliği gibi lojistik alanlarda projeler yürütmüş; optimizasyon, sıralama ve çizelgeleme ve otomobil üretim hatları konularında birçok doktora, yüksek lisans tezleri yaptırmış ve bu alanlarda uluslararası periyodiklerde çok sayıda makale yayınlamıştır.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Sanayi Mühendisliği alanında Lisans, Stanford Üniversitesi’nde Yöneylem Araştırması alanında Yüksek Lisans ve Michigan Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği alanında doktora yapmıştır

2 Mayıs 2018 tarihi itibariyle Türk Havacılık ve Uzay Sanayii'nde Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yürütmektedir.