Geri Dön
GündemAhmet Cin kimdir?

Ahmet Cin kimdir?

Ahmet Cin, 31 Mart Yerel Seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre AKP Pendik Belediye Başkanı oldu. 1966 yılında Sakarya’da doğan Cin, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Peki geçmişte Pendikspor Başkanlığı görevini de yürütmüş olan Ahmet Cin kimdir?

Ahmet Cin kimdir?

Ahmet Cin, 31 Mart Yerel Seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre AKP Pendik Belediye Başkanı oldu. 1966’de Sakarya’da dünyaya gelen Cin, Anadolu Üniversitesi’ni bitirdi. Peki Ahmet Cin kimdir?

AHMET CİN KİMDİR?

Karadenizli bir ailenin evladı olarak 1966 yılında Sakarya'da dünyaya geldi. Evli ve üç kız çocuğu var. İlkokulu Sakarya'da, ortaokulu Pendik'te tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun. Vatani görevimi Amasya’da yaptı. Üniversiteden sonra profesyonel iş hayatına mali müşavir olarak başladı. Pendik'te mühendislik plastiklerinde uzmanlaşmış imalat ve ihracat yapan bir şirketin yönetim kurulu başkanı. Refah Partisi Pendik İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve Fazilet Partisi’nde Pendik İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

1999 Yerel Seçimlerinde Fazilet Partisi'nden Pendik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçildi. 2012 yılında AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildim.

Pendikspor Kulübü Başkanlığı başta olmak üzere birçok Sivil Toplum Kuruluşu’nda aktif olarak görev aldı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Boşanma davası açtığı kocası darbetti, otomobilini yaktı, tehdit ettiÜsküdar'da yaşayan bir çocuk annesi Hilal Kara (37) boşanma davası açtığı 9 yıllık eşi Hüseyin Kara'nın (45) kendisini tehdit ettiğini, darbettiğini ve otomobilini yaktığını söyleyerek, yetkililerden yardım istedi. Eşinin sabıkası olduğunu da iddia eden kadın "Neden ben kadın sığınma evine götürülmeye teklif ediliyorum. Neden evden çıkarken dikkat etmem gerekiyor da bu kişi yakalanmıyor. Beni duymayan tüm insanlara sesleniyorum; Ben öldükten sonra duysanız çok önemli değil" dedi. Hilal Kara, eşinin kendisine telefonda yolladığı tehdit içerikli ses kayıtlarını dinletti. Öte yandan Hilal Kara'nın otomobilin yakılma anları da güvenlik kamerasına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler