Gündem Akşener'in seçim gezisinde gerginlik! 'Vermeyin kardeşim bize oy'

Akşener'in seçim gezisinde gerginlik! 'Vermeyin kardeşim bize oy'

27.02.2024 - 18:32 | Son Güncellenme:

Ankara Mamak’ta esnaf ziyareti gerçekleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, bir vatandaşla yaşadığı tartışmasında, "Sizin için mi parti kurduk biz? Biz bu millet için parti kurduk. Vermeyin kardeşim bize oy, gidin Cumhuriyet Halk Partisini destekleyin, seçtirin. DEM’e teşekkür ediyorsunuz, bize küfrediyorsunuz" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçim çalışmaları kapsamında Ankara'nın Mamak ilçesinde belediye başkan adayı Hüseyin Bayındır ile birlikte esnaf ziyaretinde bulundu. Akşener, ilçede Çarşı İçi Caddesi’nde çarşı esnafıyla sohbet etti, sorunlarını dinledi. Ziyaret sırasında bir vatandaş, CHP ile ittifak yapmadığı için Akşener'e tepki gösterdi.

Haberin Devamı

OY VERMEYİN SİZ DE

Akşener, "Siz CHP'de neden Mansur Yavaş'ı, Ekrem İmamoğlu'nu desteklemiyorsunuz?" diyen vatandaşa, "Ayrı giriyoruz kardeşim. Oy vermeyin siz de" karşılığını verdi.

Akşenerin seçim gezisinde gerginlik Vermeyin kardeşim bize oy

Vatandaşın üzerindeki yırtık montu gösterip "Perişan oluyoruz" demesi üzerine de Akşener, "Ama Mansur Bey'i seçtik, niye bunu düzeltmedi o zaman? Ben Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin şerrinden ailemi emanet ettim" dedi. 

Akşenerin seçim gezisinde gerginlik Vermeyin kardeşim bize oy

Vatandaşın, "Niye döndünüz?" diyerek, tepkisini sürdürmesi üzerine de Akşener, "Sizin için mi parti kurduk biz, millet için parti kurduk. Vermeyin bize kardeşim, CHP'ye destek verin, seçtirin. DEM’e teşekkür ediyorsunuz, bize küfür ediyorsunuz" ifadelerini kullandı. Tartışmanın ardından Akşener, esnaf ziyaretine devam etti.

Haberin Devamı

Akşenerin seçim gezisinde gerginlik Vermeyin kardeşim bize oy