Geri Dön
GündemALES/2 ne zaman? ALES/3 başvuruları ne zaman?

ALES/2 ne zaman? ALES/3 başvuruları ne zaman?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/2) başvuruları 9-17 Temmuz 2019 tarihleri arasında alındı. ALES/2 adayları sınav günü için geri sayıma başladı. Peki ALES/2 sınavı ne zaman gerçekleşecek?

ALES/2 ne zaman? ALES/3 başvuruları ne zaman?

ÖSYM tarafından uygulanacak olan ALES/2 ve ALES/3 sınavları için heyecan dorukta. ALES/2 için başvuru tarihleri sona erdi. ALES/2 başvurularını kaçıran adaylar, ALES/3 başvurusunda bulunabilecek. Peki ALES/3 başvuruları ne zaman alınacak? İşte ALES sınavlarına katılacak olan adayları yakından ilgilendiren detaylar...

ALES/2 NE ZAMAN?

2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/2), 22 Eylül 2019 tarihinde uygulanacaktır.

ALES/3 BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

17 – 25 Eylül 2019 tarihleri arasında ALES/3 başvuruları alınacak.

ALES/3 sınavı ise 17 Kasım 2019 tarihinde uygulanacak.

SINAVIN KAPSAMI

Sınavda adaylara sayısal ve sözel testler uygulanacaktır. Sayısal Testi, adayların sayısal ve mantıksal akıl yürütme (muhakeme) becerilerini ölçmeye yönelik 50 sorudan; Sözel Testi, sözel akıl yürütme (muhakeme) becerilerini ölçmeye yönelik 50 sorudan oluşacaktır. Sorular, belirli yükseköğretim programlarında kazanılan yeterlikleri ve bilgileri ölçmeye yönelik olmayacak, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacaktır. Sınav Türkçe olacaktır.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Yolda uzanan köpeği ezdiİstanbul Tuzla'da, kamyonet yol ortasında uzanan köpeği ezdi. Sürücü durmayarak yoluna devam ederken, köpek bir süre sonra öldü. O anlar bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler