Geri Dön

ALES 2 ne zaman? 2020 ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES başvuru ekranı

2020-Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), ÖSYM tarafından düzenleniyor. Lisansüstü eğitim için planlama yapanlar için gerçekleştirilen ALES 2020 sınavı hangi tarihte? 1-12 Ekim 2020 tarihinde başvuruları alınan ALES sonuçları ne zaman belli olacak? İşte, ayrıntılar...

ALES 2 ne zaman? 2020 ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES başvuru ekranı

ALES için geri sayım başladı! Uzun vadeli kariyer planı yapanlar için önemli olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi giriş sınavı (ALES) geç başvuruları da 4 Kasım'da alındı. Başvuru koşullarını taşıyan sayısız aday, başvuru işlemlerini tamamlamıştı. Şimdi gözler ALES sınavını yapılacağı tarihte. 

ALES NE ZAMAN?

ÖSYM'nin takviminde yer alan bilgiye göre, 1-12 Ekim'de ilk başvuruları alınan ve 4 Kasım'da da geç başvuruları tamamlanan ALES, 6 Aralık 2020 tarihinde hayata geçirilecek. 

ALES BAŞVURU EKRANI...

2020 ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adayların; lisansüstü eğitime girişte, yurt dışına lisansüstü eğitim için gönderilecek adayların seçiminde ve teknik öğretmenler için mühendislik tamamlama programlarında kullanılabilecek puan almalarını sağlayan sınav olan ALES 2 sonuçları da 7 Ocak 2021 tarihinde duyurulacak.

Beykoz'da operasyon! 658 parça tarihi eser ele geçirildiİstanbul Beykoz'da düzenlenen operasyonda Helenistik, Roma, Bizans dönemleri ve İslami eserlerinin yanı sıra çeşitli fosillerin de olduğu toplam 658 parça tarihi eser ele geçirildi, bir kişi gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet