Geri Dön
GündemALES başvurusu için son gün ne zaman? ÖSYM giriş ALES başvuruları

ALES başvurusu için son gün ne zaman? ÖSYM giriş ALES başvuruları

ALES başvuruları devam ediyor. 9 Temmuz itibariyle başlayan ALES/2 başvuruları için son tarih 17 Temmuz. Başvuru ücretleri ise 18 Temmuz'a kadar yatırılıyor. Peki, ALES başvuru ücreti ne kadar?

ALES başvurusu için son gün ne zaman? ÖSYM giriş ALES başvuruları

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 22 Eylül'de düzenlenecek Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/2) başvuruları başladı.

ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 2019-ALES/2 başvuruları 17 Temmuz'a kadar alınacak.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden yapabilecek.

Sınava ilişkin 2019-ALES kılavuzuna ÖSYM'nin internet adresinden ulaşabilecek.

ALES BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

17 Temmuz'da sona eren başvurularda ücret ödeme için son gün 18 Temmuz. Sınava katılmak isteyen adaylar bankaya 120 TL yatıracaklar.

ALES geç başvuru günü ise 31 Temmuz olarak belirlendi. Adaylar geç başvuru için 180 lira ödeyecek.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Meral Akşener: Cumhurbaşkanı adayı değilim, Başbakanlığa talibimMillet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışılırken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den önemli bir açıklama geldi. Akşener, 'Cumhurbaşkanı adayı değilim. Başbakanlığa talibim' dedi. Kazanacak bir adayla seçime gireceklerini belirten Akşener, HDP'ye bakış açısını da açıkladı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler