Geri Dön

ALES başvurusu nasıl yapılır? ALES başvuruları ne zaman sona erecek?

ALES başvuruları devam ediyor. 2019 yılının ilk ALES'i öncesi henüz başvurularını gerçekleştirmemiş binlerce aday ALES son başvuru günü ne zaman sorusunun cevabını arıyor. İşte ALES başvuruları ile ilgili ayrıntılar...

ALES başvurusu nasıl yapılır? ALES başvuruları ne zaman sona erecek?

ALES/1 başvuruları ÖSYM tarafından alınmaya devam ediyor. Üniversite eğitimini tamamlayıp akademik kariyer hedefleyen adayları yakından ilgilendiren ALES sınavı için başvurular ÖSYM tarafından 5 Mart tarihinde alınmaya başladı. Elektronik ortamdan veya ÖSYM bürolarından yapılabilen başvurular için belirlenen son tarihi ise 13 Mart! Peki ALES başvuru ücreti ne kadar?

ALES BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

ALES başvuru ücreti 120 TL olarak belirlendi. ALES/1 sınavına başvuru yapacak olan adaylar başvuru işlemini tamamladıktan sonra başvuru ücretlerini elektronik ortamda veya bankamatikler aracılığı ile gerçekleştirebilecek. Başvuru yapıp ödeme yapmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Motosikletli 2 kişiyi takip edip çarptılar!Kağıthane'de kimliği belirsiz kişiler, motosiklet ve otomobille takip ettikleri motosikletli 2 kişiye çarptı. Çarpmanın etkisiyle motosiklette bulunanlardan biri viyadükten aşağıya düştü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber