Geri Dön
GündemALES geç başvuru nasıl yapılır? ÖSYM giriş ALES geç başvuru ücreti

ALES geç başvuru nasıl yapılır? ÖSYM giriş ALES geç başvuru ücreti

ALES için geç başvurusu nasıl yapılı? ÖSYM tarafından uygulanacak olan 2021 ALES/1 için geri sayım sürerken, başvuru tarihleri arasında başvurusunu yapamayan adaylar geç başvuruları bekliyordu. Peki, ALES geç başvurular başladı mı? İşte ALES geç başvuru tarihi ve ücreti.

ALES geç başvuru nasıl yapılır? ÖSYM giriş ALES geç başvuru ücreti

ÖSYM tarafından uygulanacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/1) için geri sayım başladı. Başvuruda bulunamayan adaylar geç başvuru tarihlerini merak ediyordu. ÖSYM ALES geç başvuru tarihini geldi.

ALES GEÇ BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

Elektronik ortamda yapılacak olan ALES geç başvuruları 1 Nisan 2021 tarihinde gün bitimine kadar yapmak mümkün. Başvuru yapmak isteyenler ÖSYM AİS üzerinden giriş yaparak başvuru işlemini gerçekleştirebilecek.

ALES geç başvuru ücreti, başvuru gününde ödeniyor. 145 TL olan başvuru ücreti geç başvuru gününde yüzde 50 artırımlı olarak ödenir.

ALES NE ZAMAN YAPILACAK?

2021 ALES/1 sınav tarihi ÖSYM takvimine göre 2 Mayıs 2021 tarihinde yapılacak.

ALES GEÇ BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Bursa'da trafik kazasıBursa'nın İnegöl İlçesi'nde ticari taksiyle çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı. Olay yerinde incelemelerde bulunan polis ekipleri ticari araç sürücüsü Senayi Çakır'ı gözaltına aldı. Kaza ile ilgili soruşturmaya başlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet