Geri Dön
GündemALES geç başvuru ücreti ne kadar? ALES/2 geç başvuru tarihi ne zaman, nasıl yapılır?

ALES geç başvuru ücreti ne kadar? ALES/2 geç başvuru tarihi ne zaman, nasıl yapılır?

ALES/2 geç başvuru işlemleri bugün alınıyor. ÖSYM tarafından alınan ALES geç başvuru ücreti ne kadar? Başvuru tarihlerini kaçıran adayları yakından ilgilendiren ALES geç başvuru nasıl yapılır? İşte ALES/2 2020 sınavına katılım sağlamak isteyenlerin bilmesi gerekenler...

ALES geç başvuru ücreti ne kadar? ALES/2 geç başvuru tarihi ne zaman, nasıl yapılır?

ALES sınavı her yıl düzenli olarak birkaç oturumda tamamlanıyor. 2020 yılında ise ALES sınavları 2 oturum şeklinde gerçekleştirilecek. ALES'in ilk oturumu 16 Ağustos 2020 tairhinde uygulandı. ALES/2 ise 6 Aralık 2020 tarihinde uygulanacak. ALES/2 başvuruları 1-12 Ekim tarihleri arasında tamamlandı. Fakat başvuru tarihlerini kaçıran adaylar için bugün ALES/2 geç başvuru işlemleri alınıyor. Peki ALES geç başvuru ücreti ne kadar? ALES geç başvuru nasıl yapılır?

ALES/2 GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

ALES geç başvuru ücreti 195,00 TL.

ALES GEÇ BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

ALES/2 GEÇ BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Başvuru merkezlerinin adresleri, başvuru tarihlerinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden öğrenilebilir. Başvuru merkezleri aday başvurularını, resmî iş günlerinde ve çalışma saatlerinde alacaklardır.

Sınav ücretinin yatırılması: Adaylar, başvuru bilgilerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra sınav ücretini süresi içinde yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

Adaylar sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile başvuru süresi içinde yatıracaklardır. Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri T.C. Kimlik Numarasını ve sınav ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.

Sınav ücreti ödeme işlemleri, sınava başvuru süresi bittikten sonraki ilk gün, banka şubelerinden ödeme yapacak olan adaylar için mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasında eİŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak adaylar ile banka ATM’leri ve online bankacılık üzerinden ödeme yapacak adaylar için saat 23.59’da sona erecektir. Bankadan ödeme yapacak adayların, bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Yurt dışından başvuru yapacak adaylar aynı ücretleri, belirtilen sürelerde ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaktır.

Başvurusunu yapmayan, herhangi bir nedenle başvurusu geçersiz sayılan/iptal edilen veya silinen, sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran, aynı işlem için birden fazla ödeme yapan adayların ödedikleri ücretler iade edilmez/devredilmez. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, başvurunun yapıldığı gün ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenecektir. Bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Hatay'da aynı anda 3 hortum oluştuHatay'ın Arsuz ilçesi Akdeniz açıklarında aynı anda 3 hortum oluştu. Yaklaşık yarım saat süren hortumlar, vatandaşlarca cep telefonu ile görüntülendi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler