Geri Dön
GündemALES geç başvuru ücreti ne kadar? İşte ÖSYM giriş ALES geç başvuru ekranı

ALES geç başvuru ücreti ne kadar? İşte ÖSYM giriş ALES geç başvuru ekranı

ALES geç başvurusu başladı. Başvuru tarihlerini kaçıran adaylar için ÖSYM, ALES/1 geç başvurularını bugün başlattı. Saat 10.00'da başlayan başvurular gün bitimine kadar devam edecek. ALES geç başvuru ücretinin de bugün yatırılması gerekiyor. Peki, ALES geç başvuru ücreti ne kadar?

ALES geç başvuru ücreti ne kadar? İşte ÖSYM giriş ALES geç başvuru ekranı

ÖSYM tarafından uygulanacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı için geri sayım sürerken, geç başvurular da başladı. Başvuru tarihlerini kaçıran adaylar bugün gün bitimine kadar başvurularını yapabilecek. ALES geç başvuru için son saat 23.59. Peki, başvuru nasıl yapılır?

GEÇ BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

ALES GEÇ BAŞVURULARI BAŞLADI

Elektronik ortamda yapılacak olan ALES geç başvuruları 1 Nisan 2021 tarihinde gün bitimine kadar yapmak mümkün. Başvuru yapmak isteyenler ÖSYM AİS üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru işlemini gerçekleştirebilecek.

ALES geç başvuru ücreti, başvuru gününde ödeniyor. 145 TL olan başvuru ücreti geç başvuru gününde yüzde 50 artırımlı olarak ödenir. ALES geç başvuru ücret 217,50 TL.

ALES NE ZAMAN YAPILACAK?

2021 ALES/1 sınav tarihi ÖSYM takvimine göre 2 Mayıs 2021 tarihinde yapılacak.

İstanbul Avcılar'da silahlı kavgaİstanbul Avcılar'da araları aralarında husumet olduğu öne sürülen iki grup arasında silahlı kavga çıktı.  Açılan ateş sonucu bir kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet